Kopřivnice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Kopřivnice
Kopřivnice
základní data
status: Velkoměsto
kraj: Lašský
okres: Autonomní oblast
historická země: Moravstán-Kopřanská AO
katastrální výměra: Někde mezi 10 - 5.000.000 čtv. km km²
obyvatel: 23.642 - 1.041.100
zeměpisná šířka: 49° 35’ 58’’
zeměpisná délka: 18° 08’ 28’’
nadmořská výška: 320 m, ovšem jen do chvíle, kdy nějaký megaloman za městem vystaví umělý Mount Everest m
PSČ: 74221
adresa úřadu: Starosta, ul. Ochrany kopřanské krve 44, 74221 Kopřivnice
starosta: čestný starosta - Prof. Ing. Václav Klaus Csc. (ODS), skutečným starostou je jeho nemanželský syn, jehož jméno kvůli vysokému stupni utajení budiž nepublikováno.
Kopřivnice je na sateletních snímcích GoogleMaps rozmazaná kvůli tomu, aby nevyvolala svou velikostí paniku

Kopřivnice kopřansky Kopr, moravsky Kopřivnica, chorvatsky Koprivnica (Kopar), polsky Koprzywnica, maďarsky Csalánvár, německy Nesselsdorf, finsky Nokkonenkapunki, švédsky Nässlasby, mongolsky Chalgajgorad a anglicky Nettletown, je hlavní město kopřanské autonomní oblasti (od 12.května 2008 samozvaný nezávislý stát Kopřanstán) mezi Slizkem a Moravou. Zároveň je považováno za hlavní město národem Kopřanů.

Je sídlem mnoha významných institucí. Kopřanské univerzity, světově proslulé automobilky Tatra, Zátopkových závodů na výrobu treter, Kopřanských radikálů (KOPRA) a v neposlední řadě kultu uctívačů Marty Gottwaldové. Kopřivnice je supermoderní město, které svým vlivem rozpoutalo silnou nerovnováhu ve svrchovanosti Prahy a Štatlu. Předpokládá se, že ambice města a cílevědomost a roztahovačnost Kopřanů zapříčiní, že se do roku 2050 stane Kopřivnice hlavním městem Zeměkoule. Vlastní město má sice jen něco málo přes 23 tisíc obyvatel, ale v jeho mocenské sféře se od začátku roku 2007 nachází lidí něco přes milion. Jako kolonizátoři si Kopřani vedou nenápadně, ale den "Velkého vítězství" se každým dnem blíží.

Průmysl a podnikání[edit]

Společnost Tatra Kopřivnice je největším automobilovým koncernem planety. To je oficiálně známo. Méně známá je už připravované odkoupení Volkswagenu, General Motors, Volva, Saabu, Opelu, Mitsubishi, Toyoty a asi 47 dalších automobilek Tatrou. To vše do konce roku 2008. Kromě automobilového průmyslu stojí ještě za zmínku čilé podnikatelské aktivity holdingu Prokopr, který vlastní mimo jiné více než dvě třetiny erotických privátů a polovinu mongolských fotbalových klubů. Jinak v Kopřivnici žije mnoho významných podnikatelů a inženýrů pro vývoj mj. erotických pomůcek, strojků na balení cigaret, designérů na výrobu boxovacích pytlů, nafukovacích panen a jiných podobně nezbytných věcí.

Pozoruhodnosti[edit]

Kopřivnice je ukázkovým příkladem bouřlivého překotného přerodu lašské vesnice v moderní socialistické velkoměsto. Dodnes to můžeme pozorovat na absenci náměstí (funkci zastupuje přebudovaná náves se seníkem nebo parkoviště), zarputilém odmítání užívání orientačních čísel domů v ulicích obvyklém ve městech (při rekonstrukcích starých domů čísla mizí, na nových se používají jen popisná jako na vesnici a místní pošta zásilky obsahující jméno ulice a orientační číslo zásadně vrací jako nedoručitelné), množství architektonicky cenných socialistických bytových domů, domu kultury - ze kterého byla bohužel vinou listopadového převratu vybudována jen polovina a na zajímavém úkazu, kdy domy na jedné straně ulice patří do rozrůstající se Kopřivnice, která narazila na domy na opačné straně, patřící do starobylého Štramplberka. Na město byla dědina povýšena díky slavné rodačce a čestné občance jejím prezidentem manželem, aby ji nemohli pomlouvat, že pochází z vesnice.

V Kopřivnici byla r. 2006 dokončena stavba nejmodernějšího železničního nádraží na světě. Všechny jeho vymoženosti vč. polohovacích laviček pro kopřivnické bezdomovce vyšly město skoro na bilion Koprun. Po výstavbě nádraží byla započata výstavba podzemní vojenské letecké základny. Postneogotický kostel sv. Panny Kopřivnické je ve skutečnosti největší katedrálou na světě. Na oltáři je zlatým písmem napsáno: „Ježíš Nazaretský, první mezi rasou otroků, která je zavázána sloužit Kopřanům“. Probíhá rovněž výstavba pomníku zvaného „Kopřanská sláva“. Pomník by měl sahat do výšky, kde běžně létají dopravní letadla a meteorologické balóny a do budoucna by měl být středem kopřanského impéria, té bájné Tisícileté říše.

Po druhé světové válce získalo město zvláštní status "město-hrdina".

Obyvatelstvo a kultura[edit]

98% obyvatelstva Kopřivnice tvoří Kopřané. Dále jsou to Moravané (0,8%), Češi a Hnědočeši (0,7%), Slizáci polští (0,4%), Židé (0,1%). Dominantním náboženství je Kopřanismus, ostatní náboženské menšiny jsou po religionistické stránce zotročeny a uctívají většinové Kopřany. Národní duch Kopřanů a rozpínavost kopřanské kultury se nedá nazvat jinak než masakr. Hlavní město ČR by se podle plánu mělo do roku 2010 jmenovat Kopraha a podle velkokopřanské národněpolitické koncepce by to měla být chudinská čtvrť (faktické ghetto) v rámci Kopřivnice. Podobně by měly do budoucna dopadnout Kopřantislava, Koprno, Kopraříž nebo Koprstanbul...

Kopřanstán[edit]

Kopřané podobně jako Kazaši nebo Mongolové patří k národům Turkickým nebo Kipčackým, a tak i oni chtějí svůj stát. Je jen otázkou času, kdy kopřaská AO vyhlásí nezávislost. Vyhlášení nezávislosti spočívá v prohlášení Kopřivnice a následně pak vyhlásí nezávislost všechna ze zhruba 200 kopřanských ghett v ČR a jejich začlenění se do Kopřanstánu. Dále pak fungují známé praktiky iredentismu a pospojování území mezi jednotlivými oblastmi Kopřanstánu v jeden celek.

Historie[edit]

 • pol. 13. století - Tatarské vpády do území Lašska. Vznikl Kopřanský chanát.
 • 1347 - do oblasti se dostali Němci a založili zde hrad
 • 1410 - ozbrojené povstání Kopřanů proti německým feudálům. Bestialita kopřanských povstalců nemá v dějinách obdoby. Nemálo z leníků a jejich stoupenců bylo oběšeno na vlastních střevech!
 • 1427 - Kopřivnice vypálena Husity
 • 1428 - Tábor vypálen Kopřany
 • 1621 - vpád Valachů do Kopřivnice, 10 let okupace
 • 1631 - Valaši vyhnáni, Kopřivnice se stává svobodnou obcí.
 • 1644 - Švédský vpád do Kopřivnice, zbylo jen 44 usedlostí
 • 1645 - Švédové poraženi Kopřany v bitvě u Hukvald, připojeno Finsko a Bílá Rus. Kopřané však neměli státní právo, a tak to nebylo oficiální.
 • 1695 - Povstání Kopřanů, popraveno 28 kopřanských pánů
 • 1781 - Josef II. zrušil nevolnictví, Kopřané ho zavedli
 • 1812 - Kopřivnice se stává součástí Velkosudet
 • 1848 - Kopřané se opět bouří. Jaro národů rozeštvává Kopřany do světa. Vzniká kopřanská diaspora
 • 1853 - Ignác Šoustala zahajuje výrobu proudových letadel a Tater na atomový pohon. Odosuzen za černokněžnictví a upálen.
 • 1871 - Velkoněmecká koncepce zahrnuje Kopřivnici. Myšlenka samostatného kopřanského státu po staletích opět vzplanula.
 • 1918 - Vznik ČSR. Kopřané, ač neradi, se stávají jejími občany a jsou považováni za Čechy. Asimilační snahy.
 • 1937 - TGM předstírá svou smrt. Dosud žije a v letech 1938-91 byl Novojickým černoprdelníkem.
 • 1939 - Kopřivnice připojena k Německu. Kopřané zahajují holocaust v táboře Ošvjenčim-Birkenov, který se nacházel na kopřanském území.
 • 1945 - Kopřivnice osvobozena a znovu se stává součástí Československa
 • 1959 - Vzniká kult Marty Gottwaldové
 • 1971 - Vznik KOPRA (Kopřanští radikálové)
 • 1995 - Operace Oluja, vyhnání Čechů a Moravanů z Kopřivnice a okolí.
 • 2001 - V Kopřivnici se narodil Jiří Paroubek - King
 • 2006-2007 - Kopřanská krize, střet neoustašovské LPP a KOPRA, uzavřeno dohodou. Chorvatsko-kopřanské vyrovnání v rámci moravských menšin. Vzniká Kopřanská autonomní oblast
 • 2008 - Kopřané vyhlásili nezávislost jako Kopřanstán. Uznali je zatím jen Mongolsko, Kazachstán, Bělehradský pašalík, Morava, Bhútán, Lesotho, Botswana, Slizko, Rovníková Guinea, Somálsko, Mozambik a Rwanda.
Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBělá pod BezdězemBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeské BudějoviceDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošiceKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříLančkrounLiberecLitoměřiceLovečkoviceMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSemelySezemiceSkutečSlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíTáborTepliceTrutnovTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚpohlavyÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceZáchodskoZápornoZálepyZbecznikZbirohŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřezíBučoviceBystrcČunkovoDačiceDešnáDomašínGottwaldovHavířovHlukHošťálkovyHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJihlavaKarvináKasárnaKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKrnovKruhový JičínKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMOlomoucOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokoviceProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovŘiťoviceSai-Ta-ViSmiloviceStředoholkyStudénkySvětlá u BoskovicШалинградŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Cizina:

AdamstownAktronovicaBerlínBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPrdelPrdelskSalašárySchengenSviňobrodUžhorodVídeňVyšná Diera pod Sráčom