Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Pro název Llanfairpwllgwyngyllgogerych-
wyrndrobwllllantysiliogogogochu bylo třeba udělat patrovou ceduli

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch je město, které se nalézá v části Spojeného království známé jako Wales.

Starostou je Švéd Albin Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116.

Ve všelijakých jazycích se dá zapsat následovně:

Anglicky
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Německy
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Irsky
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Francouzsky
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Rakousky
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Evropsky
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
Česky
Farnost Marie od Bílého jezírka u lísky poblíž prudkého víru ve farnosti svatého Tysilia z červené jeskyně
(víme to jen proto, že tam už přede všemi byli Valaši)
Arabsky
ماري الرعية من بحيرة الأبيض في عسلي بالقرب من الإيمان السريع في أبرشية سانت أنت. كهف أحمر
Čínsky

Město se nalézá na ostrově Ynys Môn, v části Spojeného království nazývaného jako Cymru.

Město je významné především zřejmě nejdelším názvem obce na světě. V tomto směru dokázalo překonat i takové velikány jako je Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-Nevyslovitelnoje v Rusku či Ojoojojoj­jjooooj­jjoodddoook­kkkeeeelll­lluuu­uuusoso­soooov na Ukrajině.

Historie názvu města[edit | edit source]

Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch nemá nejdelší pouze název. Na obrázku llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošský hotel Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch Inn

Přestože není úplně jasné, jak název Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch vznikl, filologové z celé Británie se shodují na tom, že jeho smysl je zřejmě "Kostel svaté Marie v roklině bílých lísek poblíž prudkého víru a kostela svatého Tysilia z červené jeskyně". Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošané však bohužel nevědí, co přesně tím jejich předci mysleli. Velmi neradi však obyvatelé Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu vzpomínají na 80. léta 20. století, kdy v rámci reformy místních samospráv, byl městu Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch přidělen zkrácený název. Byla totiž uzákoněna maximální délka názvu obcí ve Velké Británii a Irsku. Britská konzervativní vláda Margaret Thatcher tehdy zkrátila název na Gogogoch, což lze přeložit asi jako Angličtí psi.

Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošanům se samozřejmě takový krok nezamlouval, vyhlásili tedy generální llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošskou stávku. Po týdnu se Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošanům podařilo zvítězit nad britskou vládou, která zákon zrušila a Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu se vrátil jeho starý název Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch.

Obyvatelé jsou tedy dnes ještě více hrdí na svůj název Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch, protože si ho dokázali uchránit před nepřátelskou britskou vládou. Nebylo to ale přičiněním llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošských obyvatel, ale kvůli tomu, že byl tento zákon omylem zaveden na celé území Velké Británie a Irska. Britská vláda tak zasahovala do suverenity jiného státu, což prý podle Evropské komise nebylo v této době ještě možné. Každopádně obyvatelé Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu si takový výklad nepřipouštějí a dále slaví 25. únor jako den vítězství Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu nad anglickými psy (tedy Gogogochem).

Doprava[edit | edit source]

Ne vše je v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu dlouhé. Jeden ze starých llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošských autobusů.

V Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu je velmi rozvinutý a naprosto dokonale naplánovaný systém veřejné dopravy. Ve městě je 5 linek autobusů:

 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 1,
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 2,
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 3,
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 4 a nová linka
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch 5.

Linky jsou doplněny novou trasou metra spojující Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch a jeho sousední město Ll. Nejdůležitějšími stanicemi v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu jsou:

 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – Town Hall (neboli Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – radnice),
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – Market (Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – trh),
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – St. Turibius of Mogrovejo Church (Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – kostel sv. Tysilia z červené jeskyně),
 • Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch – Toilets (Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogo­goch – záchodky).

Více se dočtete v samostatném pojednání Metro v Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogochu.

Přestože si místní v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu svůj dopravní systém pochvalují, návštěvníci mají někdy problém se zorientovat. Proto llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošský dopravní podnik (zkr. LlfwgwndslgggDP) vydal leták s následujícím textem:


Pokud jste se rozhodli cestovat po Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu veřejnou dopravou města Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch, velmi Vás vítá LlfwgwndslgggDP a doufá, že budete s jeho službami v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu spokojeni.

Některým návštěvníkům Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu se může zdát místní systém dopravy složitý. Věnujte prosím pozornost následujícím radám, abyste si pobyt v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu co nejvíce užili.

 • Pokud jste přijeli do Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu autobusem, vystoupili jste na zastávce Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Bus Stop.
 • Pokud chcete do centra, vydejte se linkou Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 1 nebo linkou Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 2 na zastávku Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Town Hall.
 • Linkou Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 1 budete v centru Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu dřive, autobus projíždí pouze zastávkami Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – St. Turibus of Mogrovejo Church, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – School, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Secondary School a Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Main Street.Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu vydejte se spíše linkou Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 2, která vás zavede na nejkrásnější llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošská místa. Doporučujeme vystoupit či pořádně se z autobusu rozhlédnout na zastávkách Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Historical Museum of Gogogoch period, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Nice View, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Gorge, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Music Hall.
 • Příliš se však nerozhlížejte na zastávce Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch – Toilets.
 • V centru vás již obslouží všechny naše linky Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 1, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 2, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 3, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochh 4, Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch 5 a také naše llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošská chlouba, linka metra, kterou se dostanete z llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch až do blízkého města Ll.

Více informací můžete získat v llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogošském či llském informačním centru či v sídle LlfwgwndslgggDP. Více informací vám již nemůžeme poskytnout, protože nám došel papír. Hezký pobyt v Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogochu vám přeje LlfwgwndslgggDP.

Místní hotel Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch Carreg Mon

Připojení na Necyklopedii[edit | edit source]

Nejlépe v hotelu LLlanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch Carreg Mon: wifi GBP 5,00 za hodinu. Pro připojení stačí zadat heslo Llanfair­pwllgwyn­gyll­gogerych­wyrn­drob­wllllanty­sili­ogogogoch. Mnoho klientů překvapivě služby nevyužívá.

Partnerská města[edit | edit source]

Game of thrones[edit | edit source]

V roce 2019 plánuje stanice HBO využít název města do svého seriálu Game of Thrones. Konkrétně tedy k postavě Daenerys Za bouře zrozené z Rodu Targaryen, První Svého Jména, Nespálená, Královna Meereenu, Královna Andalsu, Rhoynaru a Prvních lidí, Khaleesi Velkého Moře Trávy, Ničitelka řetězů a Matka Draků. Konkrétně se tedy můžeme těšit na to, že Daenerys se bude v celém jméně a originálním jazyce představovat jako: Queen Daenerys Stormborn of the House Targaryen, the First of Her Name, Queen of the Andals, the Rhoynar and the First Men, Lady of the Seven Kingdoms and Protector of the Realm, Lady of Dragonstone, Queen of Meereen, Khaleesi of the Great Grass Sea, the Unburnt, Breaker of Chains and Mother of Dragons from Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

Externí odkazy[edit | edit source]

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png


Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBechyněBělá pod BezdězemBerounBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBorekBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeská TřebováČeské BudějoviceDašiceDesnáDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceDuchovHáj u DuchovaHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHostomiceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJirkovJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříKyšiceLančkrounLedeč nad SázavouLiptákovLiberecLiptákovLitoměřiceLovečkoviceLužeMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMiloviceMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNeratoviceNěmecký BrodNeznašovNová PákaNové Město nad MetujíNový JáchymovOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePerštejnPičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPoděbradyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPřeloučPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSedlčanySemelySezemiceSkutečSokolovStodůlkySlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíŠukačkaTachovTanvaldTáborTepliceTřeboňTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVeselí nad LužnicíVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceVrčeňZáchodskoZápornoZálepyZbečníkZbirohZasranáŽacléřŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBohuslaviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřeclavBřezíBučoviceBystrcBystřice pod HostýnemČeský TěšínČunkovoDačiceDešnáDolní LhotaDomašínDoubravice nad SvitavouFrýdek-MístekGottwaldovHavířovHeroin nad SvíčkouHlukHodonínHošťálkovyHraběticeHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJedovniceJemniceJestřabiceJihlavaKarvináKasárnaKlackojedyKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKostelec u JihlavyKrnovKruhový JičínKřenovKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMikulovMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceMouchniceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMObludovOlomoucOpavaOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokovicePodves pod SmutněnímProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovRožnov pod RadhoštěmRudíkovŘiťoviceSai-Ta-ViSlavoniceSmiloviceStředoholkyStudénkaStudénkySvětlá u BoskovicSviňovSvitavyШалинградŠlapaniceŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřebíčTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVelká PolomVelké OpatoviceVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Královecko:

Kaliningrad

Cizina:

AachenAdamstownAktronovicaBendBerlínBernBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMariborMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPánevPrdelPrdelkovicePrdelskPopradSalašárySchengenSviňobrodTokioUžhorodVídeňVyšná Diera pod SráčomZhořelec