Holubice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Kulásec.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Split-arrows.png Tento článek nemá skoro nic společného s článkem Holub.

To je dobře, kdyby byly stejné, nebyl by důvod, aby se jmenovaly jinak.


Holubice (někdy nesprávně Holice) jsou prý městem, kteréž se nachází asi 10 imperiálních mil na východ od východočeské metropole, města Hradubic. Tyčí se na nejzápadnějším výběžku Českotřebovkých Karpat, výhružně nad úrodnými lány pardubického nejzazšího Polabí. Pro tuto svou ne zrovna přátelskou polohu se slova Holubičanů o míru nesetkávají v pardubické části hradubické metropole s velkou důvěrou, neboť ti druzí ty první podezírají, že se schválně o 8 metrů nad mořem vyvyšují a, když se druzí nedívají, zobou zrní z lánů kol MoravanUherska. Město se skládá ze sedmi místních částí: Staré Holubice (dříve Oslice), Samotné Holubice (dříve Zdechpes), Poðráz, Roveňsko pod Troskami, Křemenec, Polesí a Koudelka u Prdele.

Holubice (dříve Oslice)

Holubice (dříve Oslice) – znak Holubice (dříve Oslice) – vlajka znak vlajka

základní data
status: hlavní imperiální vesnice
kraj: pardubický
okres: SPQH (soudní a politický okres holický)
historická země: Bohemia
katastrální výměra: 19,69 km²
obyvatel: 6 380
zeměpisná šířka: 50° 4’ 18’’
zeměpisná délka: 15° 59’ 15’’
nadmořská výška: 245 m
PSČ: 534 01
adresa úřadu: MěÚ Holice, Holubova 1, 534 14 Holice
starosta: Mgr. Hladík Hladík (chybějcí půlka ex-starosty Strakonic)

Založení Oslic[edit | edit source]

Opidum Oslice bylo, jak název napovídá, založeno v dávných dobách keltské sjednocené Evropy. Tenkrát platilo přísné dělení obyvatelstva podle potravy, což mělo řešit logistické, sociální a náboženské problémy (přeloženo: aby se Kelti neporvali o žrádlo). Král jídával z kance kýtu, jeho nadřízený hlavu atp. A tak zatímco obyvatelé šťastnějších obcí jídávali srny, obyvatelé Pardubic zase odpradávna pražili žaludy (viz Kávoviny v hesle Pardubice), Osličtí byli nuceni spokojit se s oslím masem.

PAX ASSINA: v období Řípské říše[edit | edit source]

Počátkové Holubického imperialismu sahají až do dob, kdy se Evropou rozpínala Řípská říše. Někdo by mohl namítnout, že se to nedá dokázat, neb archeologické nálezy padly za oběť zlodějům a staří Řípané o tom ničeho nenapsali. Pravda je taková, že ani nemohli - jakousi šťastnou (pro tehdejší neduživou oslickou říši každopádně) shodou náhod o sobě tyto dva celky neměly ponětí.

O vlajce[edit | edit source]

V této době se vlajky ještě nepoužívaly. Stejně tak není pravda, že by se v této době užívalo rčení: "Všechny cesty vedou do Holubic." Obojí se objevilo až nedávno, v souvislosti s demolicí okolních vsí kvůli výstavbě intergalaktické komunikace R35.

Britský kolonialismus[edit | edit source]

Strategické rozmístnění imperiálních držav v Británii a Irsku.

Někdy mezi rokem 0 a 1799 získali podnikatelé z Holubic (tehdy ještě Oslic) pár desítek enkláv v barbarské seč rostoucí Británii a civilizovaném leč upadajícím Irsku. Od domorodců odkoukali mnohé podezřelé novoty – např. průmyslovou revoluci, kouření hašiše a gramotnost.

O znaku[edit | edit source]

Původní heraldické oslice se jako symbol míru neujaly. Asi nebyly dost bílé (lat. albanian).

Nový znak města a přilehlých dominií nahradil osla soudobým symbolem míru. Nebo se také dá říct, že od doby změny znaku je tím symbolem bílá, nikoliv khaki, holubice, nikoliv oslice.

Ve znaku jsou ty symboly rovnou tři – jedna pro Holubicko a po jedné pro britské a africké kolonie. Nápisy kolem v sedmi nejčastějších jazycích impéria hlásají: "Mír všemu světu!" Nynější vývoj spěje k osamostatnění (popř. mírovému zničení) Severního Irska, aby nápisů mohlo být šest a tudíž byli symetricky k holubům.

Holub edition[edit | edit source]

Jedním z významných podnikatelů éry rodícího se imperialismu byl oslický nakladatel a vydavatel působící v ostrovních luzích a hájích, který vydával hlavně tištěné předchůdce telenovel pro velšské čtenáře (1849: Lidé z Údolí. 1850: Jožin v Údolí. 1850: Práškovací letadlo nad Údolím. 1852: Lidé v Údolí - reedice. atd).

Jednoho dne přišel starý Holub na geniální nápad, jak přilákat nové čtenáře: chtělo by to vydat cestopis z Afriky. O Africe tenkrát bylo v Evropě známo pouze, že je to temný kontinent a žijí tam lvové. Statistiky sice správné, seč skrovné. Pan Holub neváhal a vyslal na expedci vlastního syna. Tím navždy změnil dějiny (i název) města.

Dr. Emil Holub[edit | edit source]
Dobrodruh a doktor, Dr. Emil Holub osobně. Od roku 1948 nese město jméno na jeho památku.

Bylo popsáno mnoho stohů papíru na téma Dr. Emil Holub, pár stohů jím samým. Připomeňme si zde proto jenom některé jeho úspěchy:

  • Objevil u jezera Ukerewe největší vodopády na světě. Nazval je podle oblíbené postavy z nejmenovaného díla jisté německé autorky Viktorčiny splavy.
  • Jako vášnivý filatelista se celý život toužil dostat na známku. Po smrti se mu to povedlo hned několikrát.
  • Dobyl holubickému impériu v Africe tři bezejmenné vesnice a přivezl do městského Koloniálního muzea mnoho exponátů včetně lisovaných zvířat a sušených domorodců.
  • Objevil prameny řeky Nihil (latinsky nic) a položil tak základy významnému budoucímu průmyslovému odvětví (viz Asuánská – lat. "oslí" – přehrada na nic).
  • A samozřejmě po něm bylo pojmenováno město.

Další africké kolonie[edit | edit source]

  • Býšť
  • Chvojenec
  • Dobříkov
  • Dolní Ředice
  • Dolní Roveň
  • Holice
  • Horní Jelení
  • Horní Ředice
  • Jaroslav
  • Ostřetín
  • Poběžovice u Holic
  • Radhošť
  • Trusnov
  • Týnišťko
  • Uhersko
  • Veliny
  • Vysoké Chvojno
  • ostrov Øsel v Baltském oceánu

Průmysl[edit | edit source]

Získat nějaké informace je těžké. Dost možná imperiální výbor Holubic uvalil informační embargo na potenciální průmyslovou špionáž. V mapách (.cz) se lze při zadání hesla Holice dovědět hodně o výrobnách a opravnách holicích strojků po celém bývalém Česko-Moravsku. Při zadání hesla Holubice potom vůbec nic.

Kromě tohoto tradičního odvětví (nic) se v Holubicích též motá drát na základě patentů N. Tesly. Dobře namotaný drát získává magické vlastnosti, působí-li naň mluno. Cívky drátu z Holubic nemají ve světě kvalitou konkurenci.

Dalším v okolí tradičním odvětvím je chladírenství, zatímco Čechové usazení u velkých toků odedávna používají k tomuto účelu led vysekaný z potoka v zimě a uskladněný v tzv. lednicích. Právě diletantské pokusy vyvážet český druhořadý led pochroumaly pověst zdejšího chladírenství, když bylo považováno za nejhorší ze zemí východního bloku. Dokonce horší než ruské systémy založené na vývozu sibiřské zimy v tzv. morozničkách.

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Holubice na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Další rodáci[edit | edit source]

  • Jiří Welsch - první velšan v NBA
  • Václav Stromovec - pilot RAF, hrdina bitvy o Británii
  • Wenzel Baumann - pilot Luftwaffe, hrdina bitvy o Británii
  • Jan Kačer - první kačer, který není polák
Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBechyněBělá pod BezdězemBerounBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBorekBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeská TřebováČeské BudějoviceDašiceDesnáDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceDuchovHáj u DuchovaHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHostomiceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJirkovJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříKyšiceLančkrounLedeč nad SázavouLiberecLiptákovLitoměřiceLovečkoviceLužeMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMiloviceMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNeratoviceNěmecký BrodNeznašovNová PákaNové Město nad MetujíNový JáchymovOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePerštejnPičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPoděbradyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPřeloučPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkRybníkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSedlčanySemelySezemiceSkutečSokolovStodůlkySlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukySychrovŠtětíŠukačkaTachovTanvaldTáborTepliceTřeboňTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVeselí nad LužnicíVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceVrčeňZáchodskoZápornoZálepyZbečníkZbirohZasranáŽacléřŽelečŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBohuslaviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřeclavBřezíBučoviceBystrcBystřice pod HostýnemČeský TěšínČunkovoDačiceDešnáDolní LhotaDomašínDoubravice nad SvitavouFrýdek-MístekGottwaldovHavířovHeroin nad SvíčkouHlukHodonínHošťálkovyHraběticeHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJedovniceJemniceJestřabiceJihlavaKarvináKasárnaKlackojedyKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKostelec u JihlavyKrnovKruhový JičínKřenovKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMikulovMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceMouchniceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMObludovOlomoucOpavaOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokovicePodves pod SmutněnímProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovRožnov pod RadhoštěmRudíkovŘiťoviceSai-Ta-ViSlavoniceSmiloviceStředoholkyStudénkaStudénkySvětlá u BoskovicSviňovSvitavyШалинградŠlapaniceŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTroubkyTřebíčTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVelká PolomVelké OpatoviceVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Královecko:

Kaliningrad

Cizina:

AachenAdamstownAktronovicaBendBerlínBernBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMariborMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPánevPrdelPrdelkovicePrdelskPopradSalašárySchengenSviňobrodTokioUžhorodVídeňVyšná Diera pod SráčomZhořelec