Knínice u Boskovic

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


Nešlápněte do hovna.jpg Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec, který SPRASÍ tento článek?


Na hóvod, na hóvod...[edit | edit source]

..vede tady vodovod! Vede tady také koněspřežka (na znamení), silnice, dráty elektrického vedení. Dlouhé vedení maj také schody ke kostelu, Semíč, septik (hasičská nádrž), každá třetí bába, kolotočáři. Světelný řetěz na vánočním stromku u restarace "Nad dubem" k tomuto výčtu dlouhých věcí nepatří! Městys Kenice tedy Knínice u Boskovic, též Keňály ho Bozaka, keňsky Keňa-land, staročesky Kníchni-pse! Je pravděpodobně osada (městys) ležící kus od tzv. Hitlerovy pseudodálnice v krásné kotlině mezi Stalingradem a Prahou.

Místní hlásná budova oznamující snídani, velkou přestávku, oběd, svačinu a večeři.

Kulturní život určují...(každé ví, že se ve vesnicách, ehm, městysech chodí chlastat). Místní občané se rádi baví zapalováním vlaků [1], nelegální výrobou vlastních chladniček [2], driftováním [3] a přesouváním roubenek [4].

Nepodařený pokus místní firmy o řešení splaškové krize.

„Nechali jsme strhnout nápis "Obecní hóřad" a dali jsme tam "RADNICE", vypadá to lepšéc.“

- zastupitel městyse Kenice

„Rád jezdím na vélet svojí nabléskanou frézou, vyvezu tak celó svoji rodinu na kopec k Šebiku a pak zas dom.“

- občan

„Maluji krajinky i ukrajinky, nejlépe in-natura.“

- místní topograf a hulvát

„Vylézt z "pekla" je opravdu nemožné, zvlášť po patnácti rundách pálenky!“

- zdéší buran a opilec


Historie[edit | edit source]

Pracovníci firmy negrospol při včasném nástupu do práce.

Kniha kouzel uložená na matrice v Keňálech praví toto: Kdys to tu bývalo pěkné tiché místo. Následně zde postavili zastávku autobusů, pak druhou či třetí a ještě k tomu to vlakové nádraží s čipem. Od té doby se tu furt něco děje. Prodavačka v místním koloniále nestíhá prodávat jedlý papír, energiťáky a nějaké to další koření. Kácijó se tu stromy jako by byly napadeny červotočem, ale to jenom na radnici je chytl lesní amok. V univerzitním roce 1947/48 byla totiž založena školní zahrada, ve které bylo postupem času utvořeno oddělení okrasné, lesní, zelinářské, travní a ovocný sad. Během let došlo ve škole k několika úpravám estetického i provozního vzhledu, které pokračují až dodnes. Stejně tak došlo k úpravám provozního a estetického vzhledu v Negrospolu Kenice. Tento firemní gigant určoval od nepaměti směřování obce, její import a export do spřátelených měst v Keňské lidové republice. Modernizace firmy přinesla své kladné i záporné stránky, např. dodnes nemá městys funkční kanalízaci. Není ani třeba, jelikož speciálně pro tuto činnost po různých nezdarech s cisternami přistopili negropodnikatelé k proražení jímek a výpustí do potoka Semtyče. Na hřišťu se furt něco čutá, a když nečutá, tak si tam někdo vypaluje drštičku. V letech 1458 - 1687, nebo 1333 - 1332 byla postavena zdéši juniverzita. Pověsť o založení praví, že nyní již školník Pepan kopal tehdá past na medvědy, ale místo medvědů se mu tam chytla různá jiná zvěří havěť. Zřídil tedy zoo a provizí na vstupném i prodeji mléčných výrobků si vydělával na živobytí.

Místní problémy[edit | edit source]

Základní problém nedostavěného silničního tahu

maximální přiblížení serveru TLAPY.cz

Největším problémem tisíciletí BYLO pro tento městys jeho topografické uložení. Díky několika pamětníkům se však podařilo zjistit, že místo zázračné opravdu existuje!!!, avšak není a nebylo nikde zakresleno. Jediný malíř a topograg široko daleko totiž maluje jen krajinky, ale topografii neholduje. Na mapách tedy těžko městys hledat. I přes veškerý technický rozmach v dnešní době ještě stále mnoho mapových serverů nedokáže (ani na maximální přiblížení) zobrazit název tohoto místa. Tím trpí především místní turistický puch, vlastně je tady velké puch, ale ruch žádné není. Jelikož nebyla vystavěna Hitlerova pseudodálnice, nemohli se po ní prohánět lidi na koních ani koni na lidech. Žirafy by se zde nemohly prohánět tak ani tak díky špatně navržené výšce standardizovaných prvků by si stejně odřely ušiska.

Bird hand.png Věděli jste, že..
již v r. 1525 topografové udělali zásadní chybu při mapování městyse? Na místo nově vznikající univerzity nakreslili symbol knih, čímž zmátli úplně všechny chytré i blbé lidi. Závisláci na internetu a moderních technologiích následně pudově přestali tyto místa navštěvat.


Bird hand.png Věděli jste, že..
samice žirafy je přesně 4,85658 metrů vysoká? A vzhledem k tomu nemůže projít standardizovaným prvkem dálnice, které je projektováno 4,79864 m. Samec je velké jak mrakodrap a tak by si o standardizovaný prvek urazil koule!


Místní osvětlení
Osvětlení je tak mizerné, že i slepý by zde viděl lépe. Jediné co je při průjezdu městysem vidět je přechod pro (dů)chodce, který nově vrchní radní purkrabí nechali nasvítit megaultramaxihalogenovýma svítilnama o záření v rozsahu 453 miliard lumenů. Odhaduje se, že nové osvětlení přechodu zvedlo v městyse bezpečnost o závratné 2%. Dosavadní stav úmrtí na srážku autem (259 obětí za rok) směle vyrovnává stav úmrtí ozářením z osvětlení (254 obětí).
Mezi další, méně podstatnější problémy můžeme zařadit:

 • Závist Kenickéch ostatním okolním obcím, že maj svoje kulturní domy a Kenice takové barák nemají. Což je přivedlo k tomu zrušit hasičárnu, a udělat tam kulturák jak sviňa. A dokonce tam maj svoju vychlastávárnu, které říkají "peklo".
 • Potok Semtyč, který napájí Kenické vodovod neprošel již v r. 1888 hygienickým atestem.
 • Velmi podezřelý pohyb "bílých kaňourů" neboli fízlů v maskovaném voze, pokutující především místní frézkaře či jiné pohybující se vozidla.


Statut městyse[edit | edit source]

Současnost[edit | edit source]

Přidružená jídelna vědeckotechnické univerzity pro liliputy

V obci jsou stravovací možnosti pouze v místní školní jídelně. A víte jak to ve školních jídelnách přece chodí. Tam se všichni z obce chodí najest a škola v Kenicích na tom taky pořádně rejžuje. Jako sportovní vyžití můžeme připomenout areál s trávovým hřištěm. Toto hřiště je jako jediné v okrese ba v celém Moravstánu... ale což, prostě na celém světě produkuje "veselé fotbalisty". A taky tu máme tenisové kurty s umělým povrchem (zde se ale nepodařilo vypátrat, zda jde o prdelit). Obec má na pěstování trávy prostě dobrou polohu.

Motivační nápisy místního stravování

Známé osobnosti[edit | edit source]

 • Kašpar a melichar (siamská dvojčata dříve řídící juniverzitu)
 • Fifa48 (tvůrkyně známé konzolové a počítačové série her)
 • Čita (osobnost a přední tvář zdejší zoologické zahrady)
 • Kolija (místní čokl, vyznačující se výraznou agresivitou vůči dětem)
 • Zemědělec s pudlem (často k spatření jak obdělává své pole u sídliště)

Pamětihodnosti[edit | edit source]

 • Kostel svatého Párka
 • Kaple Močiána (postavená hned vedle školní budovy) pod kaplí se nachází pramen z kterého čerpá místní školní jídelna.
 • Kárnice (to když flusnete na školní hřiště)
 • Koží slupka (pozůstatek po děckách na zastávkách)
 • SochaMěsto veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBechyněBělá pod BezdězemBerounBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBorekBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeská TřebováČeské BudějoviceDašiceDesnáDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceDuchovHáj u DuchovaHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHostomiceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJirkovJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříKyšiceLančkrounLedeč nad SázavouLiptákovLiberecLiptákovLitoměřiceLovečkoviceLužeMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMiloviceMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNeratoviceNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePerštejnPičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPoděbradyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPřeloučPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSedlčanySemelySezemiceSkutečSokolovStodůlkySlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíŠukačkaTachovTanvaldTáborTepliceTřeboňTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceVrčeňZáchodskoZápornoZálepyZbečníkZbirohZasranáŽacléřŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBohuslaviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřeclavBřezíBučoviceBystrcBystřice pod HostýnemČeský TěšínČunkovoDačiceDešnáDolní LhotaDomašínDoubravice nad SvitavouFrýdek-MístekGottwaldovHavířovHlukHodonínHošťálkovyHraběticeHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJedovniceJemniceJestřabiceJihlavaKarvináKasárnaKlackojedyKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKrnovKruhový JičínKřenovKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceMouchniceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMObludovOlomoucOpavaOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokoviceProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovRožnov pod RadhoštěmRudíkovŘiťoviceSai-Ta-ViSlavoniceSmiloviceStředoholkyStudénkaStudénkySvětlá u BoskovicSviňovSvitavyШалинградŠlapaniceŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřebíčTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVelká PolomVelké OpatoviceVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Královecko:

Kaliningrad

Cizina:

AachenAdamstownAktronovicaBendBerlínBernBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMariborMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPánevPrdelPrdelkovicePrdelskPopradSalašárySchengenSviňobrodTokioUžhorodVídeňVyšná Diera pod SráčomZhořelec