Bozkov

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Bozkov.JPG

Dědina Bozkov, neplést s dědinou Božkov, leží na jižním kraji Krkonoškých velehor (nejvyšši hory v republice), leží na kopečku mezi toky Kamenice a Vošmenda. Dědina je děsně stará, vznikla prej někdy kolem 14. století (spousta obyvatel je živoucím důkazem). Od dob feudalismu se toho mnoho změnilo, nejsou dokázané žádně nepřístojnosti v minulosti, takže se obec dá nazvat obec klidu a míru. Turisticky, kulturně a společensky velice navštěvovaná dědina předčí mnohem větší města (např. Semely). Dominantou Bozkova je kostel Navštívení Panny Marie a Bozkovské dolomitové jeskyně.

Obyvatelstvo[edit]

Bozkovský lid je poměrně veselý se vstřícným zevnějškem pro každého, kdo s dobrou přichází a nic bozkovského neodnáší. Skládá se z alkoholiků současných, minulých nebo budoucích. Hlučné chování navštěvníků nepatří mezi oblíbené věci místního obyvatelstva, i přesto si bozkovský lid dokáže poradit s tímto nešvarem rázovitě (bez PČR).

Momentálně nejsou známky připálených toastů, že by zde nějaký byl nebo nedejbůh se nějaký chystal usídlit v této oblasti. Místní prostý lid nemá blahé zkušenosti s tímto nespecifikovaným etnikem. Bozkovský lid přivítá každého až na tento kmen pripalených toastu.

Bozkované jsou vskutku zajímavou a samostatně se činící jednotkou obyvatel ČR, jsou zde zaznamenány veškeré potřebné profese a dovednosti, které mohou být využity při případném konci světa, od právníků, přes policisty, hvězdoplavce, strojvedoucího (předpokládá, že budou koleje), cukráře, svačináře a švadleny či o zábavu se starající obyvatelš. V každé společnosti, i zde, jsou méně oblibení jedinci.

Obyvatelstvo se zde z důvodů velmi dobrých podmínek rychle rozrůstá. Podle nejoptimitičtějších prognóz se počet obyvatelstva zvedne do roku 2030 na 552 ze současných 550.

Hospodářství[edit]

Dědina prodělala několik pokusů o průmyslovou revoluci, avšak poměrně neúspěšně. Přes pokusy, jako výroba hraček, svítídel, kravo-výroba, veškerá zemědělská manufaktura; byl zde také zaznamenán pokus o pekárenskou a sládkovskou činnost, avšak do dnešních dob se neujala.

Volný čas[edit]

Místní lid svůj volný čas tráví různým způsobem: kostel, hospoda, sport, hospoda, hospoda, sport.

Prostředí[edit]

Klima[edit]

Na jaře občas hezky a občas prší ale někdy i sněží, většinou začíná kvést místní fauna a ožívají mláďata místních tvorů (bazilišků, králíka šavlozubého, srncodlaka a jiných milých zvířátek). Léto se vyznačuje poměrně teplejším počasím než na jaře, obvykle je menší množství sněhových srážek, než v jarním období. Podzim je ve znamení mírného zhoršení počasí, teploty již nedostahují takových hodnot jako v létě, avšak stále příjemných hodnot. Zima je zima, bílej blázinec všude.

Fauna[edit]

V okolí se nachází mnoho nezajímavých a zcela běžných více než dvounohých zvířat a jeden zlý a pomstychtivý pes. V místních luzích a hájích se nenachází žádna člověku nebezpečná zvěř, jako predátor zde působí myslivec, který je víceméně stale zaměstnán a zvířeti by neublížil. Sčítání místní zvěře nikdy oficialně neproběhlo, ale dobytek, zvěř obecní a zvěř lesní se čítá zhruba 550 kusů v závislosti na sezóně (toliko odhad, byť kvalifikovaný).

Flora[edit]

Pole, louky, háj, kopečky, dva vodní toky, nějaká ta vodní plocha (Kousalák). Sem tam se vyskytující hromada hnědi uprostřed pole, případně i mimo něj.

Infrastuktura[edit]

Dědina je dostupná několika směry s větším či menším odhodláním k cíli. Cesty jsou špatné, místy ještě horší, avšak prozatím traktorem sjízdné. Obec má dostupnost autobusem (vozidlo pro více lidí, řízené jedním opilým člověkem). Plynofikace neprovedena z toho důvodu, že po cestě ušel plyn. Elektrifikace proběhla již v tomto století a pozdější úprava na střídavý proud proběhla v pořádku a ke spokojenosti místního obyvatelstva. Obec svítí jen do 22 hodin.

Teplo si každý obyvatel zařizuje převážne sám pomocí manželky, přítelkyně či přítele v nejhorším případě pomocí dodávaného uhlí. Vyspělejší domácnosti používají služeb atomového polena podle doporučení Marie Curie. Případně se topí dřevem, které se těží v okolních lesích (pokud možno nikoliv ve vlastních). Jelikož se zde získává většina tepla pomocí konvenčních topidel, stává se, že v zimním období při zážehu topidla neni zcela čisté ozvduší (stále dýchatelné).

Vlakové spojení je možné pouze do zastávky Jesenný na trase Železný Brod – Tanvald. Letecká doprava není možná větším letadlem. Tramvaj, metro, atd. zde není možné dosáhnout.

Nejbližším městem, který si uzurpuje svrchovanost nad Bozkovem jsou nedaleké Semely. Významnost tohoto bezvýznamného města je nevýznamná, jelikož nemají ani sub-pahýl na Necyklopedii. Vede tam cesta, na které dle historiků a kronikářů býval za Druhé republiky koberec z falešného asfaltu. Toho času léta páně 2016 je však silnice v takovém stavu, že spěchající obyvatelé dědiny Bozkov je možno potkat běžně v protisměru, když se vyhýbají kráterům při cestě do Semil, kde pravidelně fasují potravinové dávky. Silnice bude podle archeologů i historiků nadále zachována jako Národní kulturní památka, přičemž podle prognostiků bude třeba nahradit běžná vozidla trajektem z Podbozkova k Sejkorské kapličce. Na plavební kanál poslouží Vošmenda.

Okolí obce[edit]

V okolí obce se nachází několik méně význaných obcí včetně nekolika menších měst. Semily (prodejné ženy z mlhy), Vysoké nad Jizerou (Nemrátov), Železný Brod a jedna velmi významná vesnice zvaná Trojánky, která je vlastně mnohem lepší než Bozkov.

Dále je zde část obce, které se říká Podbozkov, bohužel prameny neuvádějí přesnější informace, dá se pouze spekulovat o jeho existenci. Možná nějaký druh pojmenování po osadnících ze severu.

Turistická navigace[edit]

Dostupnost vozem:

  • Bozkov – Minsk : 1 091 km; 15 hod 23 min
  • Bozkov – Paříž : 1 148 km; 11 hod 14 min
  • Bozkov – Istanbul : 1 971 km; 22 hod 45 min
  • Bozkov – Bagdád : 4 078 km; 2 dny
  • Bozkov - Bombaj : 8 902 km; 4 dny 12 hodin
  • Bozkov - Lisabon : 2 822 km; 1 den 4 hodiny
Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBělá pod BezdězemBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeské BudějoviceDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošiceKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříLančkrounLiberecLitoměřiceLovečkoviceMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSemelySezemiceSkutečSlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíTáborTepliceTrutnovTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚpohlavyÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceZáchodskoZápornoZálepyZbecznikZbirohŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřezíBučoviceBystrcČunkovoDačiceDešnáDomašínGottwaldovHavířovHlukHošťálkovyHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJihlavaKarvináKasárnaKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKrnovKruhový JičínKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMOlomoucOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokoviceProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovŘiťoviceSai-Ta-ViSmiloviceStředoholkyStudénkySvětlá u BoskovicШалинградŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Cizina:

AdamstownAktronovicaBerlínBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPrdelPrdelskSalašárySchengenSviňobrodUžhorodVídeňVyšná Diera pod Sráčom