Pilníkov

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Piln.png
Vysoká škola ekonomická a Technická univerzita
Údolí Díry a v něm ležící Pilníkov, v pozadí začínájící CRACKonošovy hory (cizí revír)

Velkoměsto Pilníkov neboli Baldoff či Pytlíkov, německy Pilnikau, romsky Pilníkhejdykmore, polsky Pilniczkow se nechází v okrese TrutnOFF, kraj Pánů z Hradce a leží zhruba 8 km od hlavního okresního města říše na Pilníkovském potoce a v tzv. údolí Díry nedaleko CRACKonošova revíru. Leží cca 350 metrů na mořem, které tu bohužel není. Jelikož se území den co den zvětšuje, současná přesná velikost této severovýchodní metroPOLE není známá. Počet obyvatel je k dnešnímu dni odhadován na cca 120 901 obyvatel. Poněvadž nyní zuří v Evropě mohutná invaze muslimských přiživujících se kobylek, očekává se v příštích letech počet obyvatel ještě vyšší. V roce 2034 bude hostit již 2. zimní olympijské hry ve své historii.

Historie[edit | edit source]

Histor.jpg
Temné období okupace nácky - Katedrála sv. Trojice a místní pivovar točící Patok Dvanáctku
Náměstí sv. Adolfa Hitlera v Pilnikau (místo Sherwoodu)
nechvalně proslulý lesopark Sherwood,kde zuří války gangů


První písemné zmínky sahají až do pravěku, konkrétně doby neandrtálské a příbuzní těchto původních neandrtálských kmenů žijí v okrajových částech města ještě dodnes. Dokonce se traduje, že v této době byl v Pilníkově vynalezen oheň jakožto na prvním místě v Evropě. Proto se i v místních historických análech často nachází a opakuje slovo Feuerstadt (neboli Ohnivé město) hlavně v době okupace.

Ve starověku přes toto území vedla spousta obchodních cest, v okolí se budovalo velké množství kupeckých osad a dokonce se proslýchá, že zde chvíli pobýval i proslulý kupec Sámo. Pozůstatky jsou tam patrné dodnes například při pohledu na místní obchodní centrum zvané Sámo-ška. Během období stěhování národů v 6. století n.l. se zde vystřídalo mnoho etnických kultur, drancovalo zde několik vandalských kmenů, přišla spousta ´´naplavenin´´ z cizích zemí a tehdejší Pilníkov se stal multikulturním místem jako ho známe dnes.

Největší rozkvět nastal v ranném středověku, kdy se mnohonásobně zvýšil počet obyvatel a Pilníkov se poprvé objevil na mapě. V té době spíš známý jako Pilníksdorf. Byl zřejmě založen dvěma urozenými rytíři. Hlavní zásluhu na tom měl hlavně slovanský rytíř Pilník z rodu Pilníkovců, který byl v pozdější době brutálně vyvražděn rodem Přemyslovců. Druhý (anglosaský - pozn.red.) rytíř Hliník se během budování Pilníksdorfu přestěhoval naneštěstí do Humpolce a tudíž nenese takový podíl na vzniku tohoto překrásného místa. Jak čas plynul, tak se tehdejší Pilníksdorf velmi rozvíjel jak po průmyslové stránce, tak i po obchodní či zemědělské. Vznikala spousta nových škol, tržnic, kostelů a v neposlední řadě i hradů. Mezi nejznámější patří asi Hrádeček, kde dosti často v nedávných dobách pobýval i bývalý český prezident Venca Havel.

V 15. století přes území projížděli husitští vojáci vedené Janem Žižkou z Trutnova a jeho příbuzní zde žijí dodnes. V 16. století bylo Pilníksdorfu uděleno právo první noci a právo várečné, takže v těchto dobách byl zde velmi bujarý noční život a Pilníksdorfu se po právu přezdívalo Česká sodomagomora. Dokonce zde vznikly první dva pivovary široko vysoko daleko (točilo se pivo Pilníksdorfský patok a Jedenáctka Klokan) a pro místní pivko si jezdívali i urození páni až z Bavorska, kteří se místními zvyky nechali okouzlit natolik, že ve své zemi založili proslulý Oktoberfest. V roce 1514 byl Pilníksdorf povýšen hrdě na město a název se změnil na Pilníkstadt. Poté se u moci vystřídalo několik šlechtický rodů. Mezi nejznámější asi nutno uvést Pilníkovce, pána Zilvára (alias Zoltána), Valdštejnovce i Jagellonce, kteří obehnali město hradbami (dnešní Hradčín - pozn.aut.) před nájezdy kočovných Turků.

Začátek 19. století nebyl pro Pilníkstadt nijak přívětivý, jelikož se zde prohnalo několik tornád, proběhlo jedno silné zemětřesení o síle 6ti stupňů Richterovi stupnice (název podle slavného rodáka z Pilníkova) a město i celé Údolí díry bylo několikrát zatopeno velkou vodou což nikoho kromě místních rybářů netěšilo. Dalo to však za vznik v budoucích letech velkému rybníkářskému průmyslu a bylo vybudováno velké množství přehrad a rybníků. Mezi největší patří rybník Nebe, Peklo či Ráj. V tomto období nejvíce prosperoval rod Mrštíkovců, který přežil dodnes. Aby toho katastrofálního v 19. století nebylo pro Pilníkstadt málo, proběhl tu v roce 1820 navíc obří požár, který spálil skoro celé město na prach. Díky tomu vznikl i světově známý hasičský sbor, který patří mezi nejlepší na světě a i v dnešní moderní době vyhrává hasičské soutěže všude možně.

V době 1. světové války (´´zákopové´´) se zde vybudoval obří podzemní tunelový komplex, který dodnes slouží jako zkušebna pro místní undergroundové a světově uznávané hudební skupiny jako Exorcizphobia či Kaluže (později v období sucha přejmenovány na Tlupa Tlap),které zdárně reprezentují Českou republiku na tak velkých akcích jako jsou např. festival Coachella, Rock am Ring, Woodstock nebo Pilníkofest. V období 2. světové války je zde zaznamenám velký příliv neměcky mluvících obyvatel, odsun Židů a město dostává dočasný název Pilnikau.

V květnu 1945 se přímo v Pilníkau sešla osvobozenecká vojska Spojenců (hlavně USA) a z druhé strany vojska Rudé armády SSSR. O Pilnikau byl velký zájem obou stran a několik let se o toto území vedly vleklé boje a nakonec bylo město férově rozděleno na čtyři územní jednotky (přetrvalo dodnes) a přejmenováno svobodnými demokraty na PilníkOFF (později dnešní Pilníkov). V období studené války se stal Pilníkov hlavním výrobcem a dodavatelem zbraní pro celé SSSR a vznikla zde obří průmyslová zóna s továrnami na zbraně založena firmou ZVÚ (v překladu: Zbraně Velmi Účinné).

V roce 1950 se stal Pilníkov poprvé ve své dlouholeté historii městem Roku, když obdržel tento čestný titul z rukou tehdejšího československého prezidenta K. Gottwalda. K tomuto titulu napomohlo asi nejvíce vytvoření obří zemědělsko-potravinářské společnosti JZD (v překladu: Jezte Zdravý Dobytek), kteří dodnes masem zásobují firmy jako McDonald's (zde jako McHovnalds) či TGM (odnož KFC). Dalším faktorem byl bezesporu v téže roce i vznik fotbalového klubu Spartak Pilníkov, který dodnes patří v Česku mezi TOP fotbalovou (J)elitu. A také stavba oválného stadionu Estádio Grande Diablo s kapacitou téměř 42 000 fanoušků, kde sídlí místní ultras hooligans skupiny jako jsou Los Dilinos, Los Debaklos, Los Chuligános či nejpočetnější Los Tragédos. V roce 2003 se název města definitivně ustálil na Pilníkov, vznikla zde chráněná památková zóna v historickém centru města, okolní lesy a kopce patří dodnes do CHKO a Pilníkov se stal konečně nezávislým autonomním městským státem jako je například Monako. O rok déle díky velké rozloze i funkčnosti města se z Pilníkova stala MetroPOLE, ale jelikož dodnes metro stále není ještě postaveno, je to spíše Pole.

Ultras hooligans skupina Los Tragédos při zápase s Fenerbahce Istambul
Proslulý závod traktorů - Velká cena Zetor 2014 - Pilníkov
pilníkovské hlavní nádraží nadzemky, nyní stavba metra - trasa B

Obyvatelstvo a územní dělení[edit | edit source]

Město se v současné době těší velké etnické různorodosti obyvatelstva. Nejpočetnější skupinu tvoří pravověrní Pilníkováci (Češi) 51%, velké zastoupení mají logicky i německy mluvící obyvatelé 23% či polsky mluvící naplaveniny 11%. Slovenských bratrů a sester tu též není pomálu - 10%. Dále se zde vyskytují menšíny jako asijaté (vietnamci, japonci či číňané) 4% a poslední 1% tvoří obyvatelé jako: ukrajinci, tataři, židi, romové a nově i muslimové.

Město je územně rozděleno na 4 katastrofální území a několik čtvrtí. Největší rozlouhou území se chlubí městská část Baldoff, která je tvořena hlavně místními mladými chuligány. Druhou největší městskou částí je Hradčín, kde leží i historické centrum města společně s katedrálou Sv. Trojice či radnicí. Zde přebývají spíše starší německy mluvící obyvatelé. Další čtvrtí která je navíc stále v rozkvětu je Průmyslová zóna SEVER, která není mnoho obydlena. Poslední částí města je Dolní staré město - Tábor, kde bydlí hlavně rodiny s dětmi.

K Pilníkovu se počítá i trochu vzdálená a oddělená osada Letná, kde obtýden probíhají domácí fotbalové zápasy Sparty a která se už roky snaží o plnohodnotné propojení s ostatními městskými částmi Pilníkova nově stavěným tunelem. Za zmínku stojí i větší a významnější čtvrtě jako jsou například Kotěhůlky, Štěrkov, Chinatown, Šibeniční Vrch, Šestistovka, Valčenkov, Babákov, Horní Žižkov, Prdelákov, sídliště Kocléřov, Pustiny či neblaze proslulý Sherwood, kde dodnes zuří boje mezi znepřátelenými gangy pilníkovského podsvětí. Oficiálně k Pilníkovu patří i oblast Vlčič, ale je to spíše Pilníkovské předměstí.

Co se týče místního náboženství, tak většina obyvatel kromě menšiny neuznává žádné náboženské vyznání (ateisté) a věří hlavně v sami sebe a na pomoc druhých. Pár obyvatel dodnes věří na zázraky, Ježíška i létající jednorožce. Po politické stránce je Pilníkov velmi různorodý, ale v současné době jsou u moci hlavně Piráti v koalici s Lidovou stranou zhulených. Další městské volby jsou naplánovány na rok 2136.

Partnerskými městy Pilníkova jsou:

  • Staré Duby (sousedé)
  • Pilínkov (liberecký kraj)
  • Los Angeles (zahraniční, USA)
  • Miláno (zahraniční, EU)
  • Bogota (zahraniční, Kolumbie)
  • Aleppo (zahraniční, Sýrie)
  • Mt. Amundsen (ostrov a hora u pobřeží Antakrtidy)


Doprava[edit | edit source]

MHD železniční doprava v Pilníkově využívá nových a kratších cest.
Totálně ucpaná dálnice D69 do Německa a Polska

V dobách dřívějších byl Pilníkov proslulý hlavně koňskou dopravou. Byly zde vybudovány nejrůznější trasy pro koňská spřežení a dostavníky, aby napomohly lepšímu obchodu se sousedními městy. Vznikla zde i speciální jezdecká škola pro rytíře zvané CIPROS, kterou navštěvoval i princ Bajaja. Později byla nahrazena a přestavěna na dostihové závodiště, které slouží dodnes a jezdí se zde pravidelně každý rok cena Velká Pilníkovská. Během války s Turky v 16. století byly nahrazeny vysoce výkonnými velboudy 2. třídy s nízkou spotřebou, ti však nevydržely drsné severské klimatické podmínky tudíž byly na konci 17tého a počátkem 18.století nahrazeny jízdními koly. S příchodem parních strojů se cyklistická doprava pomalu vytrácela a byla nahrazena lokomotivami na parní pohon. V dnešní době jsou nejvytíženější dopravou v Pilníkově jistě traktory. Potkáte je na každém rohu a kdo nemá doma svůj vlastní traktor, jakoby nebyl! Jsou hojně využívány i v zemědělském či dřevozpracujícím průmyslu. Další hlavní dopravou je velmi hustá síť silnic pro motorová osobní i nákladní vozidla, kterou doplňují místní taxi služby SWA. Taxi služba je sice velmi předražená a dosti nespolehlivá, ale kdo si nemůže dovolit vlastní dopravní prostředek je rád i za taxi, ikdyž je to asi jediná taxi služba v zemi, kde se musí platit hned předem. Přes město vede dokonce i dálnice D69, které vede přes Prahu a Liberec až do sousedního Německa nebo Polska. K tomu je však potřeba speciální dálniční známka. Rozšířenou dopravou je i propracovaný a velmi levný vodní přepravovací systém. Pod palcem ho mají především místní rybáři a vodní policie. V Pilníkově se nachází i 2 letiště. Jedno se může pyšnit titulem mezinárodní a některé lety míří přímým spojem až do Pekingu, Sýrie či na exotické ostrovy daňových rájů. Druhé je menší charakteru a slouží spíše pro vojenské účely, Mezinárodní letecký den či testování nukleárních zbraní. Ve městě se též nachází i velmi hustá železniční síť pro eurorychlovlaky, které je nicméně už velmi zastaralá a bude brzy (dle slov primátora města) nahrazena spíše účinnější nadzemkovou dopravou. Metro bohužel stále již několik let pouze ve vleklé výstavbě. Trasy B a D ještě stále nejsou dokončeny a do trasy C se v několika místech dostává odpadní voda. V okrajových částech metropole se nechází i pár moderních cyklostezkových tras a v zimě dost udržovaných stop pro české olympijské běžkaře. Každý si holt zde přijde na své.

Ekonomika a průmysl[edit | edit source]

místní klenoty/vynález, který se vyváží do celého světa
obří dřevařský závod PALTA - největší konkurence Ikea
Tajná základna japonského drog. kartelu a sídlo ultras Los Dilinos
Junioři Spartaku Pilníkov po zápase s Liverpoolem

Město Pilníkov po ekonomické stránce na tom není vůbec zle. Už od nepaměti byl Pilníkov středem vesmíru, křižovatkou obchodních tras a sám císař César kdysi prohlásil: ,,Všechny cesty vedou do Pilníkova´´. Kdyby měl i své moře, byl by jistě největším a nejrozvinutějším přístavem v Evropě. Pilníkov se trvale umísťuje na prvních pěti místech v žebříčku měst podle kvality života. Roku 2002 a 2005 bylo město dokonce na prvním místě v kvalitě života podle výzkumu provedeném Economist Intelligence Unit.

Hrubý domácí produkt (HDP) se každým rokem zvyšuje, stejně jako úroveň života ve městě. Postavit si zde dům či koupit byt do osobního vlastnictví v některých lepších částech města jako je např. Baldoff si může dovolit v dnešní době jen málokdo. Velkou část HDP tvoří zemědělský a potravinářský průmysl spojený s chovem dobytka a firmou TGM a McDonald's. Na předměstí narazíte na každém rohu na nějakou krávu, husu či slepici. Za zmíňku určitě i stojí dřevozpracující či lovecký průmysl, který se řadí ještě pod potravinářskou divizi. Místní myslivci patří mezi nejlepší snipery široko vysoko daleko a občas vypomáhají i jako domobrana proti pouličním gangům v případě nouze. Poslední zemědělskou složkou jsou drobní zahradníci, kteří pěstují na svých osobních polích byliny všeho druhu a všech vůní. Nejrozšířenější pěstovanou odrůdou v tomto mírním pásmu je asi PilníkBerry, která je dostupná na každém rohu.

Dalším důležitým odvětvím je zde jistě strojní a chemický průmysl. V závodech ZVU a průmyslových zónách, které má město hned 7 se vyrábí a vyváží kvalitní zbraně do celého světa (hlavně Rusko, bývalé SSSR). Místní slévárenské závody produkují neskutečné množství pilníků za týden. Dá se říct, že na tom stojí stabilita města. Ale jelikož vězňů v dnešní době stále přibývá, tak je zájem veliký. Nemalému počtu zločinců ze všech koutů planety včetně vězně Kájínka se již podařilo úspěšně utéct z vězení díky této místní ´´vychytávce´´, kterou lidé znají po celém světě. Pravidelně zde probíhá i světová výstava EXPO. Těžební průmysl je již na odpis, dříve se tu prý těžily i diamanty a smaragdy. Pilníkov se může pochlubit i celkem kvalitním textilním průmyslem a spoustou obchůdků s módou. Proto zde sídlí i návrhářská firma SECOND HAND, kde většina místních nakupuje. Typickým pilníkovským oblekem se myslí hlavně místní lidové kroje (monterky), doplňky ze slámy a mikyny s kapucou či tzv. kšiltovky, které jako první začali nosit Pilníkováci kšiltem obráceně dozadu. Až poté se začali i filmové hvězdy v Hollywoodu opičit s tímto trendem.

Další nemalé zisky města přicházejí ze sportovního průmyslu - hlavně z fotbalového týmu Spartak Pilníkov. Jen příjem ze vstupného a sponzorů za loňský rok činil přes 65 milionů euro. Nemluvě o drahých prodejích fotbalistů (místních odchovanců) do zahraničních týmů jako např. Dortmund, CSKA Moskva, Manchester či AC Milán nebo Barcelona.

Poslední velká část zisků do městské kasičky o kterých se moc nahlas nemluví je nelegální obchod. Ať už to jsou sázky na ilegální psí a kohoutí zápasy na utajených místech, podplacené dostihy nebo obchod s drogami. Jen za minulý půl rok objevily místní tajné služby celkem 16 pěstíren konopí a zabavily přes 230 kg této návykové látky. Kromě marihuany je tu též rozšířen obchod s kokainem či opiáty. Kvůli těmto obchodům a špinavým penězům hrozí v některých částech města totální drogová válka na ulici, která si každý měsíc vyžádá několik desítek lidských životů. Jednotlivé drogové gangy se předhánějí v obchodech, velikosti ovládaného území i metodách zastrašování konkurence. Místní policie je bezradná. Mezi nejmocnější gangy pilníkovského podsvětí patří La Familia tajně spolupracující s italskou mafií, japonská odnoš Yakuzy pod názvem KATAna, které ve městě patří spousta nemovitostí a má spoustu nevyřízených účtů s vietnamskou mafií, která má pod palcem všechen dovoz či vývoz čínských nudlí a polévek do města a ven. Poslední skupinou je neblaze proslulý Pilníkovský kartel, který svého času prý spolupracoval za oceánem i se samotným Pablem Escobarem a dovážel kokain do města. V současné době se tomuto obchodu přiliš nedaří, protože velké množství bossů je momentálně za mřížemi a v dobách největšího rozmachu mezi léty 1988-2011 tu proto musela sídlit i ČOJKA (Česká obchodní inspekce). Nyní však zde již nepobývá, dokonce ani radní, které vystřídali drbní.

Asi zhruba 10 procent HDP tvoří turismus. Nachází se zde velké množství vyhlídek s překrásným výhledem na celé širé okolí. Mezi nejnavštěvovanější patří určitě vyhlídka V altánu či U křížku. Místní mafie se tam pravidelně schází na kouřových seancích, aby prodiskutovali další plány do budoucna. V Pilníkově je prostě vždycky se na co koukat a tuto destinaci vyhledává čím dál tím více turistů.

Tajné zimní sídlo Chucka Norrise

Významné osobnosti a rodáci[edit | edit source]

Zilvar z Chudobince (zakladatel rodu Zilvarů a 1. šlechtic v Pilníksdorfu)

Chuck Norris (známý herec a rváč) v Pilníkově má své zimní sídlo

Jára Cimrman (český všeumělec a nositel Nobelovy ceny)

Roberto Martinez Rodriguez de la Santo (odchovanec Spartaku Pilníkov, nyní hájí barvy FC Barcelona)

Mařka z Prasečáku (úspěšná podnikatelka a spolumajitelka firmy KCF)

Eugen Tataiy a Danda K. (světově známé bavičské celebrity - nově mají každý i svoji vlastní One man SHOW)

Milan ´´Hornet´´ Šeršeň (kaskadér, bavič, adrenalinový sportovec a blázen) * stále ještě naživu

Lorenzo Lama(s) (slavný herec, který získal americké občanství a hrál v seriálu Odpadlík)

Grigorij Jefimovič Rasputin (místní mírumilovný hlavní kněží, člen církve a lidumil)

Buchy (místní dlouholetý maskot Spartaku Pilníkov a nyní šef klubu a předseda představenstva pilníkovské kopané)

rytíř Pilník (zakladatel Pilníkdorfu - později Pilníkova)

malej Jára (zakladatel neblaze proslulého požáru z roku 1820 a později zakladatel firmy na sirky - SOLO)

DJ Fousek (světově známý DJ nejvyššího kalibru, bratranek DJ Tiesta)

pan Richtera (vědec, výzkumník, geolog a zakladatel Richterovy stupnice zemětřesení)

Dejwid Troufal (vězeň číslo: 5890174, dealer) (jediný komu se zatím povedlo uniknout z věznice Alcatraz)

Filip ´´FIKY´´ Mikeš (bavič, novinář, sportovní komentátor MMA, zkušený sázkař, spisovatel a historik Pilníkova) poslední žijící příbuzný kocoura Mikeše

Pecka Peckovič (cestovatel, objevitel, badatel, zkušený sázkař, mořeplavec) * dodnes se neví kde přesně je a jestli žije..

a další..

Místní hasičský oddíl - Rychlé kohoutky
PilníkEnergy Arena kde sídlí místní hokejový klub HC Divočáci Pilníkov a vedle moderní skatepark, kde se učil i sám Tony Hawk

Odkazy[edit | edit source]

Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBechyněBělá pod BezdězemBerounBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBorekBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeská TřebováČeské BudějoviceDašiceDesnáDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceDuchovHáj u DuchovaHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHostomiceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJirkovJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříKyšiceLančkrounLedeč nad SázavouLiptákovLiberecLiptákovLitoměřiceLovečkoviceLužeMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMiloviceMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNeratoviceNěmecký BrodNeznašovNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePerštejnPičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPoděbradyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPřeloučPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSedlčanySemelySezemiceSkutečSokolovStodůlkySlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíŠukačkaTachovTanvaldTáborTepliceTřeboňTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVeselí nad LužnicíVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceVrčeňZáchodskoZápornoZálepyZbečníkZbirohZasranáŽacléřŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBohuslaviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřeclavBřezíBučoviceBystrcBystřice pod HostýnemČeský TěšínČunkovoDačiceDešnáDolní LhotaDomašínDoubravice nad SvitavouFrýdek-MístekGottwaldovHavířovHlukHodonínHošťálkovyHraběticeHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJedovniceJemniceJestřabiceJihlavaKarvináKasárnaKlackojedyKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKrnovKruhový JičínKřenovKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMikulovMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceMouchniceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMObludovOlomoucOpavaOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokovicePodves pod SmutněnímProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovRožnov pod RadhoštěmRudíkovŘiťoviceSai-Ta-ViSlavoniceSmiloviceStředoholkyStudénkaStudénkySvětlá u BoskovicSviňovSvitavyШалинградŠlapaniceŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřebíčTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVelká PolomVelké OpatoviceVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Královecko:

Kaliningrad

Cizina:

AachenAdamstownAktronovicaBendBerlínBernBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMariborMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPánevPrdelPrdelkovicePrdelskPopradSalašárySchengenSviňobrodTokioUžhorodVídeňVyšná Diera pod SráčomZhořelec