Tanvald

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Pouze po přečtení celé stránky to bude do sebe zapadat a dávat smysl. Číst samotnou část stránky je zbytečné, nepochopíte to.“

- Odborník na slovo vzatý
Palec.png

Tento článek může obsahovat výsledky vlastního výzkumu!

To je ale moc dobře, protože vlastní výzkum zaručuje faktickou správnost, kterou často nespolehlivé nebo lživé zdroje neposkytují.

Exploding-head.gif Tento článek obsahuje příliš mnoho informací.
Pokud se je budete snažit všechny vstřebat, může se stát, že vám exploduje hlava.
Google uncyc.jpg Tanvald na googleTohle je nejlepší článek na téma „Tanvald“ na celým internetu.
Tanvald
Tanvaldská sradnice (sranice) - někdy v 19. století

Tanvald – znak Tanvald – vlajka znak vlajka

základní data
status: Město
kraj: Liberecko-dělostřelecký
okres: Jablíčkový
historická země: Impérium Darta Wadera, Germany, Cimrmanova říše
katastrální výměra: 12 na 45 km²
obyvatel: Několik tisíc se tam určitě najde
zeměpisná šířka: 50.7373536
zeměpisná délka: 15.3058536
nadmořská výška: Okolo 900 m
PSČ: 448 61
adresa úřadu: Císařského 359
starosta: Jeden z povstalců a vyhnálků - Vladimír Vyhnálek

Tanvald na mapě

Někde v těchto horách (botách) se Tanvald určitě najde, a pokud ne, znamená to, že nemáte dostatečně vyvinutý zrak a bystrozrakost a proto musíte k očnímu lékárníkovi, jenže na něj není spoleh z toho důvodu, protože se jistě splete a dá Vám místo očních kapek do očí lepidlo.[1] A to už nebudete vidět to, co jste doposud viděli. Je lepší se na tu mapu radši vysrat.

Nemocný občan Tanvaldu
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Tanvald na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

„Vidím jedlový les, tannwald, tu zemi zaslíbenou, mlhou a mršinami oplývající, krys, člověků a jedlí hor přemnoženou!“

- Praotec Čech o stanutí na Špičáku

Tanvald z německého původu Tannwald v překladu „jedlový les“, tedy, že v Tanvaldě lidi něco jedí a pravděpodobně jedí les (stromy). V Tanvaldě nalezneme spousta obchodů: Debilla, Lidl, Kik, Penny, nějaká drogerka a další... Lidé jsou zde velmi vázány na práci a jsou zároveň velmi divní (nos mají rozdvojený, ale když onemocní, tak se jim ten nos sjednotí a bude jeden), jako v Podivíně, Klackojedech, či jako v Kocourkově. Mají tam chladno a nedostatek Slunce. Obecně je známo, že město Tanvald je nejhorší město v České serépúblice. Z jakého důvodu to tak je, není známo, ale Vědecký tým Necyklopedie to zjišťuje a je naděje, že brzy budeme vědět. Úřad má tajnou adresu: neexistující nebo marně nalezenou ulici Císařského 359. Rozhodně nemůžeme zapomenout na nemocnici, která je špičková v celém tanvaldském okolí.

DOPORUČUJEME ÚŘAD NEJPRVE TELEFONÁTOVSKY OSRAT.

- MěÚTan [2]

V pátek 30. bubna asi roku 2021 byla v Tanvaldě slavnostně otevřena nová Naučná stezka podél Krabenice, kde vás seznámí s krabi a ty Vás sežerou. Zároveň vám ukážou podrobnou historii Tanvaldu, také o životě tehdejších obyvatel, o výstavbě železnice, o rozvoji průmyslu atd. Krabů se ale nebojte, půjde s vámi ochranka, pokud si ji samozřejmě objednáte za velmi vysoké prašulky. Doufáme, že Vám to nebude líto (jako těch penízků). Přece nejste ten Kačer Skrblík, co škudlí každou bankovní minci. Hodnota je cca -250 000- (dvě stě padesát tisíc) ,-Kč (Korun čuráckých).[3]

Gistória[edit]

Údajný zakladatel Tanvaldu ─ mimozemšťan Ashtar Sheran

Jak již bylo zmíněno Tanvald je z německého původu Tannwald v překladu „jedlový les“. O obci se začalo kecat někdy už od pradávna. My nejsme ani schopni určit, kdy se o tom vlastě začalo mluvit a kdy to tady vzniklo. My jsme jen schopni určit data prvního osídlení člověkem. Dále do minulosti to jen teorie. To, že to je jen teorie, mysíme z toho důvodu, protože první lidé zapsali, že tu byl někdo předtím. Co, kdy, kde, jak a co bylo zapsáno není a proto vznik již před lidmi je považován za teorii.

Teorie vzniku[edit]

Vědecký tým Necyklopedie a ani jiné zdroje nevylučují, že dnešní město Tanvald je tak staré, jako samotná planeta Země. Ale traduje se (i zdroje o tom píší), že osada vznikla spolu s Velkým třeskem, kerým vznikla celá existence. O Velkém třesku to je zase jen teorie. Dle logických úvah to tady založili jiní druhové, než předchůdce člověka.

Vznik spolu s Velkým třeskem[edit]

Velký třesk = vznik Tanvaldu (Modrá koule je výkyv hmoty, na kterém došlo k výskytu života. Koule se následně zplacatila)
Výhled na vesmírné město Tanvald

Již zmíněný Vědecký tým Necyklopedie tuto teorii popírá a považuje za lživou. Zdroje píší, že ve Velkém třesku došlo k nepředpokládanému výkyvu hmoty, což vedlo k tomu, aby se hmota seskupila tak, aby vzniknul živý organismus (samozřejmě z puněk). V Tanvaldě byla v nedávné minulosti koumána rychlost tmy (pravdivý údaj), ale kdysi po Velkém třesku byl čas mnohem rychlejší než současně a měl na území Tanvaldu právě rychlost tmy. Tanvald byl po Velkém třesku vesmírným městem, jako ve filmu Smrtihlav, či jako ve filmu Thor. Pohybovalo se kamkoli a nemělo žádnou přitažlivou, magnetickou ani gravitační sílu. Bylo to tam vlastně jako v současném vesmíru, ale lišilo se to tím, že tam byl vzduch a tím pádem modrá obloha (nebe), ale byla tam tma (ale zato tam nebylo moc chladno, asi kolem 10 °C) a proto nemohli rostliny provádět fotosyntézu. Tím pádem byli rostliny bez listů jako v zimě, ale žili a čekali na světlo. Pohybující se organismy se tam tenkrát nevyskytovali, neboť by neměli co žrát a chcípli by hlady. Tímto systémem tak Tanvald fungoval až do té doby, kdy se vytvořila Sluneční soustava a samotné Slunce. Byl to tedy základ a zároveň příklad pro to, aby vznikla planeta Země. Je možné, že do současnosti se zde vyskytují mimozemšťané.

Vznik spolu s planetou Země[edit]

Dovytváření planety Země (po půl roce vzniknul Tanvald)

Například dle Vědeckého týmu Necyklopedie se zavrhuje možnost vzniku spolu s Velkým třeskem, ale podporuje tento vznik spolu se Zemí. Právě když se začala tvořit palneta Země, vytvořila se i voda a v té se za 1 den začali tvořit živé organismy (puňky), které začali postupuvat za několit týdnů (asi tři) na souš a tam byla následující evoluce: z puněk se vytvořili dnes již vymřené trilobiti. Ti pak obydleli přesnou polohu města Tanvald asi půl roku po vytvoření planety Země. Město tenkrát vypadalo asi tak, že tam byli samé trilobití stavby. Tam již postupovala evoluce tak daleko, že se z trilobitů postupně přes dinosaury vyvinuly rostliny se schopností fotosyntézovat. Samozřejmě vzhled města se za tu dobu velice měnil. A tak tu tak dlouho šel čas evoluce, až sem došel první předchůdcě člověka - australopiték. Zde už můžeme potvrdit s jistotou, že to bylo 3 miliony let nazpátek. Jenže jak to bylo dál - australopitékům na tomto místě bylo velmi chladno a tak se odstěhovali do teplejších krajin. To, že byli na místě Tanvaldu si vůbec neuvědomovali a ani nevěděli, že tam někdy vznikne lidská osada. Ale za ten čas, co tam přišli první lidé, původní druhy Tanvaldu vymřeli, ale zbylo po nich stavení a tak se usuzuje, že Tanvald žije odpradávna až doteď.

Propojení obou teorií[edit]

Vesmírné město Tanvald se připojuje k planetě Zemi

Poté, co vznikla Sluneční soustava se Sluncem, dozvědělo se to vesmírné město Tanvald velmi zvláštním a nevysvětlitelným způsobem. A tam se město vydalo na cestu k Sluneční soustavě. Organismy ve městě se toho vůbec nevšimly, ale překvapilo je, jak se jejich země přikotvila k jiné zemi (naše současné Země). Ale nejvíce je překvapilo, že vše táhne k zemi, byla tam gravitace (gravitační síla) a také magnetická síla (některá zvířata mají schopnost vnímat magnetické pole Země). Čtenáří v části Velkého třesku jistě nezapoměli, že tam nebyla gravitační ani mgnetická síla. Za nějakou dobu vznikla i planeta Země (to už bylo město prakticky u této planety). Vesmírní město Tanvald bylo stejné jako tak, co by měla být palneta Země. Proto se vesmírné město Tanvald přitáhlo ze vzdáleného vesmíru k planetě Země, až se tam město zakotvilo a horninou srostlo se Zemí (byla to jizerská žula). Jelikož Země byla v ranném vývinu, zato nově přikotvené město Tanvald bylo už prakticky vyvinuté (zbývalo už jen pár větších a menších detailů). A právě odsud se na Zemi začali přemišťovat různé rostliny a pohybující se organismy. Za nějakou dobu se rozšířilo do všech částí světa všechno živé, jak známe dnes. No a tím by končila teorická část vzniku osady Tanvald.

Lidská historie[edit]

Povstalec a vyhnálek, současně starosta města Tanvald

Lidé se sem dostali ze směru Železný Brod někdy v 12. století (možná už i mnohem dřív), na nějakém břehu řeky Krabenice (bydleli tam tenkrát samý krabi). Jelikož nebylo město vhodně k pěstování kokotů, byli nuceni vyhnálci a zároveň povstalci proti Železnobroďákům živit se poddanskou lesnickou prací, aby rozšířili osadu k bydlení. Původně to byla válka povstalců proti Dart Waderu v Železném Brodě. A jelikož povstalci byli poraženi, byli nuceni jít výše do hor. Proč k válce došlo, není zatím jasné. Tanvald se dále rozvíjel v průmyslu. Dále ho přichytla k sobě Německo (Adolf Hitler). Hitler chvíli pobýval v Tanvaldě, ale pak šel do vedlejší osady Desná. Právě za doby německé okupace bohužel poté nastaval úpadek, stávkování občanů, která vyvrcholila tanvaldskou bitvou. Druhá světová hádka sice Tanvald nepostihla, ale zato je dostala voda, ketrá se tam přivalila, když v Desné došlo k rozjebání přehrady. Byly středení škody na domech a zdroje uvádějí 3 oběti. Vysvobodit Prahu a celé Česko(Slovensko) po prohře Německa přišli sovětské tanky s Chuckem Norrisem, které jeli přes Tanvald a vyplašili místní občany, keří si mysleli, že je další útok Německa. Bitva skončila po příchodu Járy Cimrmana někdy v roce 1923 po vzniku Československa.

Bankovní význam[edit]

Nově vymyšlena bankovka v roce 2021
Typický úředník v Tanvaldě

Samozřejmě se tady nachází bankovní (peněžní) centrum, kde chvíli pobýval premiér Andrej Babiš a ministrkyně financí Alena Schillerová. Ta tady vynalezla bankovku v hodnotě -500 000 000 000- miliard Korun českých a na ní je právě vyobrazena. Vymyslela ji práve tady, protože se jí tady jíbily hory, neboli Jizerky. Bankovní stavby: Česká Spořitelna (+ bankomat), Městský úřad, ve kterém se nachází Pracák (Úřad práce) a Sociálka, na kterou chodí pravidelně vyhrožovat a brát dávky peněz cígoši a Finančák (Finanční úřad). Na finančáku se probírají půjčky, placení daní a odpadků včetně vašich hoven a dál nějaké bankovní smlouvy, případný růst a snížení úroků, atd... Pak se tam ještě nachází druhý městský úřad pod krycím jménem "radnice". Tam se probírají nejrůznější zahraniční záležitosti. Např. výměna pasu, přihláška na trvalý pobyt, vydávání nového občanství České republiky (ČR), mafování na doklad (jakýkoliv), atd... Tyto bankovky s tak vysokou hodnotou (500 000 000 000 Kč) jsou pouze tři v celém Česku. Jednu z nich vlastnil i mrtvý multimiliardář Petr Kellner. Ta poté připadla právě vynálezkyni Aleně Schillerové. Také je pravda, že tuto blankovu vlastní i Andrej Babiš. Třetí vlastník bankovky je neznámý. Problém je jen v tom, jací tam jsou úředníci. Někteří tvrdí, že jsou velmi divní, až nepopsatelné. Jiní zase tvrdí, že jim kradou čas těmito slovy: ,,Nemůžeme Vás chvíli zdržet?" To vše se chystá v bližší chvíli prověřit Vědecký tým Necyklopedie.

Užitečná fotogalerie[edit]

Zajímavosti (vzdělání)[edit]

Typickej student gymplu v Tanvaldě
Genetik po absolvování gymplu

V Tanvaldě se nachází několik školek (asi 21), několik základek (asi 3, nebo ještě více), Vobchodní akademie (VoA) a 1 Gymnázium Vědeckého týmu Necyklopedie, kterou tady založil Chuck Norris po Cimrmanovi s cílem, aby se děti dozvěděli něco o rychlosti tmy. Budova původně sloužila k úplně jiným účelům. Například ke zpracování dřeva, či výrobu bot. Hlavním působitelem zde byl Tomáš Baťa. Produkovalo se tady miliony bot a tuny dřeva, zejména smrkových, které se těžili v okolí Tanvaldu. Po krachu Baťových bot a dřeva (rok 1880) z důvodu vzdálenosti a nevýznamnosti se tady vybudovala dvanáctiletá základna, s cílem naučit děti hlavně prakticky makat. No a po neúspěchách základky (rok 1933) tady vzniklo úspěšné gymnázium, které je v provozu a stojí dodnes. Studenti (resp. žáci) se v osmi třídách vzdělávají a učí o Necyklopedii a po absolvování (studium trvá 8 let) jdou pracovat na Vědecký tým Necyklopedie. Studenti se zde hlavně zabývají problematice rychlosti tmy, kterou tady řešil Jára Cimrnam v letech 1923-1930. Na počest Járy Cimrmana je zde vybudováno kino Jas Járy Cimrnana, kde se i jednou v historii dával film "Rychlost tmy".

Zemnepísné glediszko[edit]

Jak již můžeme soudit z historie Tanvaldu, vyskytují se tam hory, a to značně strmé, vysoké a velice chladné. Jen ve výjimečných podmínkách v létě je tady teplo (horko).

Tanvaldská dominanta[edit]

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Tanvaldský Špičák.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Hora Špičák a nezasněžená část - úpatí hory Malý Špičák (rozhledny vidět nejsou - jsou schované o kousek dál)

Jako Tanvaldská dominanta je Tanvaldský Špičák, vysoký 8 832 m n.m. a je tedy druhou nejvyšší horou světa po Mount Everestu a nejvyšší v ČR a Gizerkách. Leží přímo v katastru města Tanvaldu. Jako malý boční výhonek (neboli pahýl) je na katastru Tanvaldu hora (kopec) Malý Špičák (necelých tisíc metrů nad mořem). Na něm je rozhledna podobná čurákovi a lidé ji nejčastěji využívají jako chcárnu. Čurák je to proto, protože hora Malý špičák má v názvu špičák, který čuráka značí. Na mormálním Špičáku je též rozhledna a odtamtud lidé chčijou na tamní hospodu, kde seděl Vašek Knop a dělal zde postavu tělocvikáře Jonáše. Vstupné na rozhlednové WC stojí nějaký drobný a sami majitelé si nechávají chcát přímo na hlavu. Proto, aby si zde lidé šli chcát z výšky sem jezdí lidé z celého okolí světa a podle tamních informací i nějací mimozemšťané. Přesně mezi těmito horami (kopcemi) leží městaská část Tanvlaldu - Prďžďárov.

Obecný zemnepís[edit]

Terezka
Letní den v Tanvaldu, jak hezký pohled na malou osadu

Další méně významnou horou nad Tanvaldem je velmi strmá hora Muchov (7 787 m n.m.), na ktré sídlí císař země České - Svatý Václav, neboli pod jeho přezdívkou Muhu. Po něm byla hora i pojmenována. A jelikož se podobá Mount Everestu, je také jeden z kamenů nazýván Mount Everest. Současný Muchov je zmenšený do země - má výšku jen 787 m n.m. Můžete si tam pochutnat na Václavském pivu. Není to nijak zajímané místo, nýbrž na Muchově je meteorologická a radiační stanice s mohutným vysílačem. Je tam několik nepropustných skalisek. Z turistického hlediska tudy vede červená značka "Hřebenovka" a je i pro zkušené horolezce prakticky neschůdná. Leží na tamním hřebeni (asi na Hnilostudeném), který začíná v Tanvaldě a pokračuje k Liberci, kde je unikátní hora Ještěd s dělostřelectvem a kosmickou stanicí. Dále hřeben pokračuje k Hrádku nad Hnisou a vede až pod německé město (a zároveň lázně) Kurort Oybin. Dále po hřebeni na něm leží hora Luž (skoro stejně vysoká jako Muchov). Dále pokračuje k Labským pískovcím až do Děčína, kde konečně končí. Dále se pod Muchovem nachází vyhlídka Terezka, kterou tady založila Marie Terezie. Je z ní vidět celé město Tanvald. Dále přes Josefa II. se zde plánovalo budovat pevnost Terezka. Kvůli strmým stráním a nedostatku peněz, zde zbyla malá započatá stavba. Někde nad městskou částí Srapopelkovnice je Šukalova sklála. Tam se chodí šukat především cizí lidé před cizími lidmi. Tato událost se koná každý rok. A ještě nad skálou je Jírův kopec, pojmenovaný dle Jirky Babicy, který zde v současné době natáčí klipy na YouTube a vaří místním obyvatelům. Nachází se ve výšce něco okolo 700 metrů nad mořem. Pak se tam nachází ještě hora Hrouda (u té je přesně známa nadmořská výška - 571 m n.m.), u které je předpoklad, že se za pá let zhroutí do obce Desné a zničí místní vilu Bolson a nějaký prodej barev. Pod ní se nachází Dům Panorama, kde sídlí Mapy.cz se svojí panoramatickou vizualizaci silnic. Tanvald má samé kabely elektrického vedení a jednu rozvodnu, odkud míří středně silné napětí 110 kV do neznáma (asi do Bezděčína) a na druhou stranu do rozvodny Jablonec nad Hnisou. Zeměpisná šířka a délka Tanvaldu je pravděpodobně taková: šířka: 50.7373536, délka: 15.3058536. No a zapomělo se sdělit, že Tanvald se nachází v nadmořské výšce něco okolo 900 m n.m..

Matematická problematika rozlohy[edit]

S rozlohou je Tanvald největší město na celé planetě. Jeho území je: 1245 km2. Bylo by dobré si to matematicky rozvést. Máme tedy 12 umocnit na 45. Umocňování je opakované násobení. To znamená, že 12 umocnit na 45 by se rovnalo tomuto příkladu: 12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x
12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12=____. Jenže takto počítat je nesnadné, proto se to spočítá takto: 1245=12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x
12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12x12=3 657 261 988x1048. Jak vypočítat 1048=1 a 84 nul za ní. Takové je pravidlo. Takže plocha Tanvaldu je 3 657 261 988x104884. Tak lze vypočítat 4884=2 319 560 641x1092. Dále dle pravidla odčítáme rozlohu umocňovací od rozlohy normální. Je to tedy 1092 a to je 1 a 92 nul. Toto číslo odečteme takro: 1092-2 319 560 641x10, tedy 1092-23 195 606 410. To se bude zaokrouhleně rovnat umocňovacímu podílu čísla spojeného umocňováním. Odečteme mocninu 11 nul, tedy 92-11=81. A tak nám výjde číslo 2 319 560 64181. Jelikož máme nuly přidat anespočítalo by se to, je vhodné postupovat takto: Vlastně schazovat mocninové číslo. Jdeme na to: Jestliže číslo je desetimístné, znamená to, že vždy budeme od mocniny počtu nul odečítat číslo tolikrát, dokavat nám nezbude mocninové číslo nul tak malé, že se nedá odečíst (to ale budeme probírat později), takže takto: 81-10-10-10-10-10-10-10-10=1, neboli 81-108. Tímto způsobem se dostaneme na tuto hodnotu: 2 319 560 641x101. číslo vynásobíme na deset, tedy na 23 195 606 4101. Mnozí si mylně myslí, že je hotovo. V podstatě ještě hotovo zcela není. Dále musíme číslo 23 195 606 410 sečíst, vydělit a odečíst tak, aby z něho vyšlo jedna. To provedeme takto: 2+3+1+9+6+6+0(tu můžeme vynechat)+6+4+1+0(tu můžeme vynechat)=38. 8-3=5. Číslo jedna se z toho dělá tak, že 5:5=1. No a odečteme mocninu a tím pádem ji i odstraníme - 1-1=0. Výjde nám číslo 23 195 606 410. A tímto pádem máme hotovo. Sice není tak velké, jako Grahammovo číslo.

Složení obyvatelstva[edit]

I takto může vypadat typický obyvatel Tanvaldu - Žanek Hořký Mladina
Jeden z původních odsadníků pan Breden Ber z Železného Brodu, zástupce Matrixu

Z historie vyplývá, že Tanvald tvoří velmi málo původních osadníků, tedy Železnobroďáků, kteří si začali později říkat Tanvalďáci (tvoří asi 0,9% populace Tanvaldu).[4] Dále se zde vyskytuje zanedbatelná menšina povstalců proti Dart Vaderu, tedy Jedi (Džedájové). Ti tvoří 0,2% a je to nejměnší menšina složení obyvatelstva v Tanvaldě. Dále se tady vyskytuje početnější masa politiků (6%), kteří jsou pěstováni všemi obyvateli Tanvaldu. Největší složení Tanvaldu tvoří nepůvodní a zároveň původní osadníci jiných měst, kteří se rozhodli přestěhovat. Tcoří 63,45% populace. Dále Tanvald tvoří celkem početnou skupinu šotoušů (12%). Cikáni si město též velmi oblíbily a tvoří 17,45% obyvatel města. Věřících lidí v alespoň nějakého, či více bohů je v Tanvaldě je velice málo - 4.8%. Křesťanství uznává v Tanvaldě 3% lidí. Ostatních 1,8% jsou různé varianty věřících. Počet obvyvatel v celém Tanvaldu není jednoduché spočítat. Právě tento rok (2021) při takzvaném "Sčítní lidu" bylo v Tanvaldě nalezen obsah obyvatel něco okolo 7 000 tisíc masa. Přesně do jednotky se to prostě nedá spočítat, protože to prostě nejde. Tady není objasnění proč, prostě to tak je. Počítače také nejsou přece bezchybné a navíc počet masa se každou chvíli mění tím, že se někdo odstěhuje nebo přistěhuje (asi nějací uprchlíci, cígoši, a podobně).

Náchod Tanvaldu[edit]

Náchod se zabývá, v čem (v jakých větších jednotkách) leží popisované těleso. Náchod Tanvaldu není vůbec složité určit: rozhodně víme, že se nachází v existenci způsobenou Velkým třeskem (existence je jen jedna, není jich více). Dále do přesnějších údajů se nachází va vesmíru (možná vesmírů je více), někde v mléku (Mléčná galanterie, nebo také Mléčná galerie s výstavištěm různých druhů mléka) ve Sluneční soustavě, pravděpodobně na jediné planetě, kde se vyskytuje život a to na Zemi. Dále se nachází na Eurasijském kontinentu. Pokračujeme už dále administrativním dělením člověka. Nachází se na světadílu Evropa. Dále jdeme přes Česko, až do Bohemii (neboli Čech), kde sídlí v Rybičkovém kraji, dále v okrsku Jablko. V Jablku se nachází Tanvaldský mikroregion, lidově zvaný Tanvaldsko. V něm už se nachází přímo město Tanvald. Že to nebylo vůbec těžké, viďte?

Městské části Tanvaldu (neboli "Záchod Tanvaldu")[edit]

Záchod se zabývá narozdíl od náchodu, jaké menší jednotky jsou v daném popisovaném tělese. Tanvald má v podstatě dva záchody. Počítá se to od centra, takže se někam od něj zachází a proto záchod, ne jako záchod na tělesné potřeby. Záchod je na stranu Desenskou a Jabloneckou.

 • Prďžďárov - jedna z nejstarších osad v Tanvaldě mezi horami. Přitom, že je to nejchladnější oblast Tanvaldu, není zde velké lidské osídlení a tak je čtvrť nejmenší na počet obyvatel. Samozřejně lidé se tady v historii zabývali hlavně prdění (doteď tam lidé tam prdí a je to pro ně tradice). Samozřejmě, že tyto prdelkovice Prďžďárov byly na tom z hlediska vzdělanosti bídně a tak zakládali řemesla a závody, ve kterých se kritizují, jedí se, atd... (dělají to dodnes). Co se týče genů lidí, tak jak založili osadu a žili v ní, tak v ní žijí dodnes. Z hlediska zeměpisného to je nejvýše položená oblast Tanvaldu. Jsou tam nějaký studánky a dvě hory: Hrouda a Nad Nádražím. Z hlediska dopravy tam je pod územím je vlaková doprava, zvaná Prďžďárovský tunel. Nějáký auťáky tam jezdí, avšak ne často.
 • Šukanburk nad Plešnou - lidé tam rádi šukají
 • Srapopelkovnice - lidé tam obvykle serou do popelnice a také Popelka tam chodí srát, člověk na úřadě v cizině: ,,Dobrý den, jsem z Popelnice. Jo a ještě jsem pořádně vosranej." Lidi mají v kamnech popel. Zkrátka je to nejhorší část Tanvaldu a místní se neradi ukazují v centru města.
 • Horní Tanvald - lidé žijí o něco více honosněji - jsou nahoře v baráku a spodní patro je neobydlené
 • Dolní Tanvald - lidé jsou poměrně chudí a žijí ve spodním patře baráku
 • Vysralašsko - tam je to neprobádané, ale od názvu se tam vyskytuje hodně hovnocuců
 • Zákamenské Mlýny - člověci se živí mletím pšenice v mlýmech
 • Na Balkóně - lidé rádi bydlí na balkónech a někteří na něm i žijí a čumí na tanvaldské nádraží
 • No a samotnej centrum Tanvaldu - o něm bude pojednávat podčást -Popis města-

Popis města[edit]

V souvislosti s novým koronablenderem (slovo vzniklo - korona (koronavirus) a blender (program pro tvoření 3D programů), tedy vytvořit koronavirus v blenderu) označeným Covid 19, se v Tanvaldě vyskytuje očkovací a testovací cemtrum ve sportovní hale, proto, protože chce-li Tanvalďák jít sportovat, musí se naočkovat a otestovat. Ale i když nikdo nejde na sport, tak se může dobrovolně a svou vůlí nachat testovat, či očkovat. To vše se nachází v Horní části Tanvaldu.

Obecný popis[edit]

Cimrmanův obchod vedle Tescomy

Nejvýznamější stavbou Tanvaldu je na počest Járy Cimrmana Cimrmanův obchod, vedle kterého se hned nachází Tescoma. Rozhodně tam nalezneme infocentrum, několik parkovišť a mostů. Dokonce i zrušenou kašny u doktora Michálka Myšky, kde se furt koupali cígoši. Je tam nějaká policie (měšťáci), které již loni pokousal pes. Dokonce můžeme v Tanvaldě nalézt elektrárnu na Krabenici. Jenže pracovníci se stěžují na úřad, že jim tam do strojovny lezou krabi elektrické. Proto se nachází spousta variant řešení a zatím se zdá nejvhodnější zabetonovat řeku i s krabi. Pak by ale vznikl problém s potopuu, proto řeka od pramene bude povedena jinam. Rozhodně tam je špinička a čistička vody, nějaký garáže, vlaky (vleky) pro lyžařské kočky a psy. Lékárna v Tanvaldě je na tak vysoké úrovni (a spolu s ní i celá tanvaldská medicína, kromě pana doktara Michálka, který vůbec na nic nebere ohled a jen ubližuje dětem. Například jednu dávky očkuje deset minut.). Mají tam léky na vše co si vzpomenete. Mají tam menší poštu a poštovku s mnoha bankomaty, kde se pravidelně dostávají loupežníci a vykradou banku a tím pádem tanvald chudne a je nejhorším městem v ČR. Mají tam dokonce i prodej elektra soft, které je lepší nekupovat, protože je tak měkké a udělá kdykoli křup a je k vyhození. Jsou to vlastně zloději. Je tam pár hotelů ubetonovacích, hasiči, co nikdy v životě nehasili a ani to neumějí. Je tam nějaký kostel pro věřící menšinu. A dokonce dům volnočasových aktivit, kde se děti zabývají čímkoliv (např. sexem). Bez problémů tam najdete nějaký řeznictví, kde se provozuje kanibalismus člověků, cikánské koupaliště plné cígošů, vetku pro divokou zvěř, nějaký super bary a tři tunely, které lomí počasí. No jo, ale i zmrzku (zmrzačení zmrzlinou), či obyč kavárny tam naleznete. A zapoměo se na papírnictví, kde prodávají místo barvy zbarvený Novičok.[5]

Slavní rodáci[edit]

Švejk2.jpeg „No a co, že jsem tady zveřejnil známé rodáci, aspoň se bude vědět odkud jsou. Stejně nachápu proč to tady skrývají. Je to přece otevřená encyklopedie, do které se zanáší vše a ne, že si Necyklopedie bude dovolovat to, že to tady zamezí. No tak jsem prostě přišel, po taji se vkradl, povolil vložení, zablokoval smazání a rychle pryč. To, co jsem provedl je dobře. Já za to nemohu, že Necyklopedie to zablokovala.“
Obyvatel Tanvaldu, známý rodák a zná rodáky Tanvaldu

Jo, zapomělo se sdělit, že tady jsou ňácí slavní rodáci, který zná celý svět. Zveřejněny zde nejsou z toho důvodu, že Necyklopeie nedala povolení je zveřejnit. Jenže něký švejk to tady zveřejnil a zablokoval odstranění a tak to tady je.

 • Miloš Zeman - Není to žádněj Kolínáčník, ale obyčejný kolínka (makarony) a proto si říkají, že v Kolíně, ale ne, není to tak. Je z Tanvaldu.
 • Andrej Babiš - i když se uvádí, že na Slovensku, ale později se přichází na pravdivou informaci, že v Tanvaldě.
 • Švejk - rodák neznámý.
 • Donald Trpišínský - špičkový fyzik a matematik, objasnil sposta dosud neobjasněných jevů.
Docent a fyzik Donald Trpišínský
 • Pepa Pavlata - zástupní politik, častý rváč v ní a věšenec na Babiše. Byl zástupcem Agroprdu a řepky (asi to je jedno), hlavně, že to byl kurvomrd.
 • Joan Pepa Kunda - zakladatel TOMky, tedy "Tragické okamžiky mrtka". Obdržel vyznamenání Stříbrný zhořec a po minutě to s nim nedopadlo dobře, asi víte, co se s nim stalo...
 • Alexandra Myšková - furt byla nenasytná, jedla myšky, učila děti žrát myši. Vládní vrstevnice města, která zatáhla myši z okolí do Tanvaldu.
 • Franta Nechvátal - jeden ze sprostých a urážecích poeziatů - složil miliardy básní, hrozný na vzhled, olympionik na sprostost, vynálezce nadtryskokvanto-elektromotoru, který umožnil létat na okraj vesmíru. Projekt byl již v roce 1945 zrušen a spálen, přezdíván jako nenechavec, původně chudý tunelář, jako Jan Ámos Komenský
 • Rudolf Anděl - místní člověk, proslul se změnou všech dějepisných učebnicí, jako objevitel nové historie
 • Karel Hynek Mácha - přezdíván jako máchačka, či vůbec jako pračka, proslul se vynálezcem všech dosud stojících supermarketů v Tanvaldě a založení "tanvaldského nákupního centra", kde se současně prohání nespočet lidí
 • PHadr. Hana Škebkalová - pracovnice v tamějším řeznictví, škube peří zvířat
 • Krystyna Černoratajnová - pomocnice v řeznictví, pedagogině na škole (učňovské), výrobryně lustrů a sádrokartonů, pracovnice výměn žárovek, podlahářství

Železniční hledisko[edit]

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Tanvaldské nádraží.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Nejstarší provozované jednotky v Tanvaldě
Tanvaldská budova nádraží - obrázek svědčí o tom, že zde šukafony opravdu jezdily
Tohle se již na tanvaldském nádraží neobjeví, vše vyžrala Arriva
Bývalé jednotky provozované v Tanvaldě
Bývalé provozované vagony v Tanvaldě
Bývalé provozované vagony v Tanvaldě
Bývalá vlaková souprava v Tanvaldě

Tanvald má tři vlakové stanice (Tanvald, Tanvald zastávka (je blízko gymplu) a Desná). Z hlavního nádraží Tanvaldu (stanice Tanvald) jezdí vlaky do Jablonce, Liberce, Szklarské Poręby a kde odjíždějí i přímé rychlíkové spoje do Železného Brodu přes Turnov a Mladou Boleslav do Prahy. Stanice jsou vybaveny systémem INISS s Andulou.[6] Jedna stanice (stanice Desná) nemá žádný informační systém. Je pravda, že tanvaldem projížděl Vlak Necyklopedie. Jel tady z důvodu konání kulatého výročí České Necyklopedie. Jízda se konala plus minus dva roky od roku 2016.

Z historie hlášení[edit]

Na nádraží byl do roku 2015 (do roku rekonstrukce a trochu zlepšení i zhoršení nádraží v Tanvaldě) ČD Speaker v podobě hlasu muže.[7] Po roce 2015, tedy po rekonstrukci nádraží byl na nádraží instalován Systém INISS s Danuší Hostinskou-Klichovou, obecně známou pod přezdívkou Andula.

Historie nádraží[edit]

Král Karel I na tanvaldském nádraží - co tady pohledává

Nádraží bylo zprovozněno někdy mezi lety 1612-1650 (o přesném datumu se neví), když byli vyhnálci z Železňáku nuceni postupovat do hor, tak postavěli trať právě do Tanvaldu (byla to konečná stanice). někdy kolem roku 1900 sem zatáhli Liberečáci svou trať z Liberce. Proč se to stavělo a jaký to mělo cíl, není zatím známo. Jenže Liberečákům to nestačilo a začali stavět železnici přes celé hory na druhou stranu někdy po roce 1900. Stavba trati byla velmi náročná a až tak náročná, že terénníci museli dát do koleje zuby. A tak vznikla jediná ozubnice v celém tehdejším Česko-slovensku.

Sněhová kalamita 2010[edit]

Hlášení při sněhové kalamitě

Roku 2010 byla sněhová kalamita a tak vlaky měli samozřejmě problém se zpožděním. Například rychlík R21 na trase Praha-Vršovice ─ Tanvald už i v nižších polohách nabíral kvůli tomu více jak hodinu zpoždění. A proto bylo rozhodnuto, že do Tanvaldu nepojede a skonči v nějaké bližší stanici. Za vše samozřejně mohl vítr a sníh a jelikož se nestíhalo odklízet kojeje a tak byly zaváty sněhem a místy několik popadaných stromů. Osobní vlak L1 na trase Liberec ─ Harrachov to měl o hodně složitější.

Rychlost tmy[edit]

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Rychlost tmy.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Úvod do problematiky[edit]

Tak velká rychlost, že není nic vidět
Podávání žádosti na výzkum ruchlosti tmy

Je zajímavé, že rychlostí světla se fyzikové zabývali odedávna, rychlostí tmy ale nikoliv, až na nedávné výzkumy, které provádějí vědci Necykloverzity a dále rozvíjejí Cimrmanovy teorie. Vědci kteří zkoumali rychlost průjmu dokázali, že může být sice větší než rychlost světla, ovšem při porovnávání rychlosti průjmu s rychlostí tmy se ocitli ve slepé uličce, neboť nebylo nic vidět, takže tma má skutečně největší dokázanou rychlost.

Že s rychlostí tmy si neví nikdo rady, si již v mládí všiml Jára da Cimrman (dále jen JdC), nejznámější a nejgeniálnější český polyhistor. Ví se sice o rozsahu činnosti JdC již docela dost, málokdo však ví, že byl i velice kvalitním fyzikem – založil dokonce celou novou fyzikální větev. Protože od mládí neměl rád matematické vzorce a vzorečky, přistupoval k fyzice tak, jako ke všem svým ostatním činnostem, na podkladě hlubokých filozofických a logických úvah, metodou omylů a slepých cest, a založil tak protipól teoretické fyziky, tzv. bezvzorečkovou filofyziku.

Než se JdC začal hlouběji zabývat rychlostí tmy, vypočítal si rychlost světla, s níž hodlal rychlost tmy porovnávat. Všechna svá měření prováděl na ochozu kostelní věže v Tanvaldu, protože jednak byla blízko Liptákova, jednak z ní byl daleký výhled a jednak z ní viděl i na radniční hodiny, podle kterých sledoval čas. Rychlost světla spočítal JdC tak, že si odkrokoval vzdálenost z kostelní věže v Tanvaldu na vrchol Sněžky, tam umístil zrcadlo, na ochoz věže svíčku a na jeden ze stromů mezi tím namontoval rotující zrcadlo. Pak přesně nedochovaným postupem změřil podle radničních hodin za jak dlouho se odraz svíčky vrátí zpět přes rotující zrcadlo. Protože radniční hodiny neměly vteřinovou ručičku (to ani nyní nebývá obvyklé), nemohl JdC počítat rychlost světla za vteřinu a vypočítal tedy, jen tak z hlavy, rychlost světla za minutu a vyšla mu – 18 mil. km za minutu, což se i nyní pokládá za velmi přesný údaj. Současně si JdC všiml,že rychlost světla je konstantní, i když se svíčkou pohyboval a i když jí dával na různá místa. Další výzkum se prováděl v Járových Experimentálních laboratořích (JexLab), kde bylo dosaženo mnoho vynikajících výsledků.

Počátky měření rychlosti tmy[edit]

Jára Cimrman při svých pozorováních

JdC dobře znal tehdejší teorii, že světlo je vlastně elektromagnetické vlnění a zpočátku mylně, jak bylo jeho zvykem, se domníval, že tma je vlastně též určitá forma světla, která není vidět. Z toho mu vyplynulo, že vlnění tmy bude mít asi velmi malou amplitudu a nazval ho elektromagnetické šumění. V těchto počátcích bádaní, bylo JdC rovněž jasné, že každé vlnění musí být přenášeno nějakými částicemi, a protože uměl velice dobře starořecky, pojmenoval je řeckými názvy – částice světla foton (z řeckého pojmenování světla φως, foneticky fós) a částice tmy skoton (z řeckého pojmenování tmy σκοτάδι, foneticky skotábi).

Tyto názvy velice brzy zdomácněly po celém světě, jen v Rakousku-Uhersku někteří čeští jazykoví puristé prosazovali názvy světlon a tmon, to se ale neujalo. Jenže někdy kolem roku 1901 si JdC povšiml, že tma nemůže být světlem, protože musí být rychlejší než světlo. Logicky to odvodil z toho, že kdekoliv a kdykoli zhasl někde svíčku, nebo i petrolejku, tma nastala okamžitě a nekmitala. Kdežto, když svíčku či lampu zapálil, světlo začalo svítit postupně, kmitavě a nenastalo okamžitě, tedy tmu vytlačovalo pomaleji, než tomu bylo naopak. Tak formuloval první geniální axiom: Tma je rychlejší než světlo, nekmitá, nevlní se, a není to tudíž elektromagnetické vlnění. Bylo mu však jasné, že nějaké částice musí tmu přenášet, proto pro ně ponechal název skoton. Stále však nemohl vymyslet způsob, jak rychlost tmy změřit.

Rozvoj úvah[edit]

Slavnostní večeře v Bernu

Zásadní událostí pro světovou fyziku byla neděle 14. 3. 1903, kdy JdC přijel do Bernu předvést svůj objev – amplitudový hrdelní zpěv, který objevil, když při měření rychlosti světla si pomáhal tím, že doprovázel mumláním vlnění světla. Tímto způsobem zpěvu přednesl ve velkém sále bernské radnice 12 švýcarských lidových písní – Švýcarům se to velmi líbilo, tento způsob zpěvu vzali za svůj a nazvali ho jódlování. Shodou náhod měl tento den narozeniny Albert Einstein (dále jen AE), který se spolu se svou čerstvou manželkou Milevou Maričovou–Einsteinovou (dále jen MME) tohoto koncertu v rámci své oslavy zúčastnil a byl pozván i na slavnostní večeři na počest JdC. Zde se všichni tři dostali do diskuze na různá témata a JdC brzy poznal, že AE i MME jsou docela schopní fyzikové. Převedl proto diskuzi pouze na fyziku a poradil AE jak dál při úvahách o vazbě mezi energií a hmotou.

Milý Alberte, hmota je přeci energie rozdělená rychlostí světla vynásobenou sama sebou, jen to dát do vzorečku, zkuste to“, řekl JdC.

Jen tak zběžně, jak se příšlo na E=mc2[edit]

,

,

,

,

X Y Z B
1 2 3 4
78 18 45 2
98 30 0

,

999.png


8 = 10E=mc2

V další diskuzi mu doporučil zabývat se něčím zajímavějším, třeba Velkou sjednocující teorií a hledáním sjednocení základních sil. „Dobré by bylo vytvořit model, který by popisoval všechny síly jako různé projevy jedné jediné síly a hlavně sjednotil gravitaci a elektromagnetizmus“.

Když však na závěr setkání řekl JdC, že podle jeho názoru je MME lepším fyzikem, než AE, ten se naštval a už nikdy s JdC ani nepromluvil, ani mu neodpověděl na dopis. JdC však zůstal v trvalém písemném kontaktu s MME do jejího rozvodu s AE v roce 1919 a tím AE nenápadně směroval. To výrazně ovlivnilo vědecké bádání AE, což se poprvé projevilo v roce 1905, kdy AE explozivně zveřejnil první čtyři objevné vědecké práce, které navždy poznamenaly další vědecký rozvoj a staly se základem moderní fyziky (a zveřejnil m. j. i slavný vzoreček inspirovaný Járou: ).

Březnové setkání však bylo inspirativní i pro JdC a pomalu si začal uvědomovat, že rychlost skotonů nelze změřit ani rotujícím zrcadlem, že jí tedy musí odvodit. Brzy poté, též v roce 1905 vyslovil další geniální axiom, ke kterému přitom došel: Světlo potřebuje zdroj – bez zdroje neexistuje, tma naproti tomu existuje sama o sobě, bez zdroje, a je proto věčná.

Zde je též možno položit počátek Cimrmanovy filozofie, neboli temnomilectví, opaku to do těch dob běžné filosofie. Filosofie, řecky φιλοσοφία, z φιλειν (milovat) a σοφια (sofia - moudrost), naproti tomu φιλειν (milovat) a ζόφος (zofos - temnota), filozofie, tedy filozof = milovník temnoty. Filozofie coby způsob uvažování byla zavedena Járou da Cimrmanem jako ryze specifický nástroj právě pro úvahy odvozené zkoumáním rychlosti šíření tmy. Nepochopením, či snad záměrnou zlomyslností, bylo toto temnomilectví, tedy filozofie, protlačeno do nových pravidel pravopisu namísto původního mudromilectví neboli filosofie. Jak temné následky pro filosofii to může přinést, se již dnes začíná až příliš zřetelně ukazovat.

Jeden z praktických výsledků JexLab

Další bádání[edit]

JdC ve 23,45 kráčí pro další zásobu svíček

V roce 1906, po delším dopisování s MME si JdC uvědomil, že rychlost tmy nemůže odvodit na ochozu tanvaldské radnice, kde se střídá den s nocí, což ho ruší a bádání přenesl do sklepení tanvaldské radnice, kde byla trvalá tma, která ho nerušila v úvahách a navíc ji mohl kdykoliv zkoumat pomocí svíček, jejichž velkou zásobu si pořídil.

Tady brzy logicky zdůvodnil, proč je tma rychlejší než světlo. Je to proto, že skoton je značně menší než foton, proto před ním velkou rychlostí prchá, aby ho foton nepoškodil. Foton ho ale nikdy nedohoní. Jakmile však světlo ztratí zdroj a tím foton sílu, okamžitě se skoton otočí, vrhá se na něj a i když je menší, pozře foton stejným způsobem jako had prase.

Tento způsob lovení fotonů nazval JdC fída (z řeckého pojmenování hada φίδι, foneticky fídi). A hned formuloval další geniální myšlenku - Tma pohlcuje světlo, a to tudíž trvale ubývá.

Dalším přemýšlením a uvažováním přišel na to, že když skoton provádí fídu, tak po pozření čtyř fotonů ztěžkne, další fotony neloví a téměř ztratí pohyblivost. Tím se stane součástí jakési temné hmoty a velice pomalu, přibližně 1 mm za rok, se propadá do těžiště našeho vesmíru, kde se hromadí. Jeho místo však okamžitě zaujme jiný skoton nachystaný na fídu. Proto každá svíčka, ohýnek, blesk, Slunce, atd. při svém zhasnutí vlastně vyprodukuje velké množství temné hmoty.

Proto je i vesmír plný pomalu se pohybujících částeček temné hmoty, která je, jak usoudil JdC, základní stavební jednotkou vesmíru. Až vyhasne poslední hvězda, bude vesmír plný nenasycených skotonů, které zůstanou v klidu, a nasycených skotonů, tj. těžké temné hmoty, která se stále pohybuje téměř nulovou rychlostí až do těžiště vesmíru, kde se hromadí. Až tam doputuje všechna, začne se vlastní vahou smršťovat a smršťovat až do velikosti makového zrnka a v ten okamžik najednou exploduje. Tím dojde ke klasickému velkému třesku a k obnovení produkce fotonů a všemu, co s tím souvisí. Těsně před výbuchem jsou tedy ve vesmíru pouze samé nenasycené skotony a jen v těžišti extrémně stlačené nasycené skotony. Při těchto úvahách a představách o tom, jak vypadá vesmír, dospěl JdC k dalšímu zásadnímu poznatku:

Každé nekonečno musí mít v nekonečnu konec a za ním následuje další nekonečno. Proto i náš vesmír má konec a za ním je nekonečný počet dalších vesmírů. I ty mají ale svůj konec.

Konečně výsledek[edit]

MME se s kolegy marně pokouší pochopit rovnici pro rychlost tmy

Zázračné vnuknutí, které problém vyřešilo, nastalo dne 27.dubna 1907, kdy si JdC po dlouhé samotě ve sklepení tanvaldské radnice vzpomněl, že má tento den svátek. Na oslavu si otevřel demižon pampeliškového vína vlastní produkce a po vypití pouhé jedné třetiny obsahu mu svitlo - skoton se nepohybuje fyzicky, nýbrž metafyzicky – když je třeba někde být, tak tam je, a to okamžitě. Proto jeho rychlost je proměnlivá, může být i nulová, ale její maximum musí být větší než nekonečně velké. Je to proto, aby se mohl dostat i do dalších nekonečen. A už jednoduchou úvahou dospěl k názoru, že k tomu stačí, když je maximální rychlost skotonu větší pouze o malý kousek za minutu, než rychlost nekonečná.

A tak nakonec JdC dospěl k hodnotě rychlosti tmy, kterou stanovil, jako obvykle, z hlavy. V tomto případě však udělal poprvé v životě výjimku a napsal jí do vzorce:

kde:

– rychlost tmy
– nekonečně velká rychlost
malý kousek
– minuta

Tento geniální vzorec je sice odborníkům znám, není však komentován ani publikován, protože mu nikdo nerozumí a neumí si ho ani představit, ani použít. Historie tedy čeká na dalšího génia, který naváže na odkaz JdC a rovnici srozumitelně vysvětlí. K jedinému zásadnímu posunu vpřed zatím došlo po více než 100 letech, v prosinci 2010, kdy vědci z necykloverzity dokázali, že tato rovnice má stejné výsledky i za vteřinu, i za hodinu, i třeba za den. Z toho dovodili, že rovnice se dá vykrátit a tím podstatně zjednodušit, takže nyní má tuto podobu:

Praktické výsledky[edit]

V dnešní době se konečně podařilo tyto výzkumy potvrdit i prakticky. Tady však vyniká genialita JdC, když uvážíme, že náklady široké vědecké obce na dokázání jeho teorie o částicích rychlejších než světlo dosahují astronomických částek a když porovnáme náklady JdC na výzkum přepočtem na dnešní ceny. Ty činily cca 127 Kč na zakoupení svíček, 2 Kč na zápalky a 30 Kč na cukr, citrony a droždí potřebné k výrobě pampeliškového vína. Nezbývá tedy, než před géniem smeknout.[1]

Obdobné výzkumy[edit]

Odkazy[edit]

Reference[edit]

Externí odkazy[edit]

Související Necykločlánky[edit]

VTN Logo.png
Kvalita.png
Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBělá pod BezdězemBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBorekBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeské BudějoviceDesnáDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošiceKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříLančkrounLiberecLitoměřiceLovečkoviceMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPoděbradyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSedlčanySemelySezemiceSkutečStodůlkySlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíTanvaldTáborTepliceTřeboňTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceZáchodskoZápornoZálepyZbecznikZbirohŽacléřŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřezíBučoviceBystrcČunkovoDačiceDešnáDomašínGottwaldovHavířovHlukHodonínHošťálkovyHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJihlavaKarvináKasárnaKlackojedyKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKrnovKruhový JičínKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMObludovOlomoucOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokoviceProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovŘiťoviceSai-Ta-ViSmiloviceStředoholkyStudénkySvětlá u BoskovicШалинградŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVelká PolomVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Cizina:

AachenAdamstownAktronovicaBerlínBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKaliningradKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPrdelPrdelkovicePrdelskPopradSalašárySchengenSviňobrodUžhorodVídeňVyšná Diera pod Sráčom