Zbečník

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zbečník
Zbečník.jpg

Zbečník – znak Zbečník – vlajka znak vlajka

základní data
status: zakopaná prdel
kraj: Dolnośląski
okres: Záchod
historická země: Čechy
katastrální výměra: 5 km²
obyvatel: málo
nadmořská výška: 385 m
PSČ: zrušeno, protože u budovy pošty se čeká už jen na to, až spadne
adresa úřadu: již neexistuje
starosta: není potřeba

Zbečník (obyvateli okolních obcí zvaný též Údolí dutých hlav, či ještě přesněji Údolí hlupáků) je malebná vesnička nacházející se na severovýchodě česka. Ač leží v jednom z nejhezčích údolí v celém česku, místní si neumějí vážit ani sami sebe, natožpak oblasti, kde žijí.

Existují určité spekulace o tom, v jakém státě vůbec leží, protože při cestě přes Náchod ho najdeme až za polským hraničním přechodem. Jelikož však Polsko o oblast Broumovska (narozdíl od Kladska) nikdy nestálo (a nejspíše dobře vědělo proč), přenechalo ji české republice. Tím pádem je Zbečník českým, nikoliv polským městem. Jen pražáci si to pořád pletou.

Historie[edit | edit source]

Zbečník odjakživa býval takovým zastrčeným zákoutím záchodského panství. Nikdo tudy moc nechodil, nikdo se o toto místo příliš nezajímal, a tak tu byl vždy klid. Nicméně to byl právě důvod, proč si Zbečnické údolí oblíbili všichni ti, kteří už měli dost divokého života ve městě. Zpravidla se jednalo o uzavřené konzervy, hledající únik před zejména v Náchodě všudypřítomným opilstvím a prostitucí. Zde konečně našli místo, kde lze žít poklidně, v mravnosti a počestnosti.

Proto tu zcela logicky odjakživa vládla šílená nuda. Komunita, která zde vznikla byla tak konzervativní, že největší starostí každého místního obyvatele bylo, aby se náhodou něčím neodlišoval od svých sousedů, protože kdyby si vzal byť třeba jen jiné ponožky než oni, už nikdy by ho nikdo nebral vážně a všichni by o něm ještě za deset let mluvili jako o bláznovi.

Po většinu své historie býval Zbečník samostatnou obcí. To platilo až do doby, než Zbečničáci zahodili poslední zbytky svého už tak velmi malého sebevědomí a v místním referendu si dobrovolně odhlasovali připojení k Hronovu. Což je jenom dobře, protože kdyby Zbečničáci nadále vládli sami sobě, Zbečník by se držel na prvních příčkách žebříčku míst s nejhorší kvalitou života.

Obyvatelé[edit | edit source]


„Jsou tak normální, až jsou nenormální“

- Obyvatelé okolních obcí o Zbečničácích.


Obyvatelé Zbečníka kupodivu nemají u lidí z okolních obcí zase tak špatnou pověst. Obecně jsou považováni za neškodné ňoumy, kteří si od každého nechají nasrat na hlavu a s oblibou každému vlezou až do zadní části těla. Z tohoto důvodu je Zbečník velmi lukrativní adresou, o níž usilují hlavně firmy, jejichž podnikání má značné dopady na okolí a životní prostředí. Jeden uniklý dokument mířící na odbor životního prostředí, pocházející z dob, kdy Zbečnická radnice ještě stála pohromadě praví:

Místní jsou jednoznačně pro, aby obecní pozemky na obou stranách Zbečnického údolí byly prodány. Rafinerie na těžbu břidlicového plynu na Jírově hoře a Maternici, komíny Arcelormittalu na straně protější a větrné elektrárny na zbývajících volných místech jsou věcmi, které nikomu ze zdejších určitě nebudou vadit.

Zbečník, náš krásný domov:


Arcelormittal Zbečník.png


„Občas nám to tu trochu smrdí. To je pravda. Že míváme na dvorku a po zahradě takovej černej popílek nebo v zimě, když je sluníčko nízko, tak ho ten kouř stíní, to je taky pravda. Ale jinak to není tak hrozný. Navíc jsou na nás hodný. Dětem rozdali inhalátory, aby je netrápilo astma, a koukejte, mě dali tuhletu propisku... Nám ty komíny nevaděj. My jsme si na ně už zvykli. Někde ta fabrika přece stát musí.“

- Typický obyvatel Zbečníka


Nejcharakterističtější vlastností Zbečničáků je až neuvěřitelný flegmatismus. Pálí jejich soused na zahradě pneumatiky? Shazuje ze střechy eternitové desky hned u jejich plotu, čímž zamořuje jejich pozemek azbestem? Topí PET láhvemi? Má v kotci zavřeného psa štěkajícího 24 hodin denně a soustavně znečišťuje celou ulici jeho hovnama? Případně je jeho zálibou domácí výroba trhavin a jejich následné odpalování přímo naproti jejich oknům?

Nic z výše uvedeného správného Zbečničáka nevyvede z míry. Maximálně si jen povzdychne, že od té doby co soused na své zahradě odpálil kilo TNT má 80ti procentní ztrátu sluchu. K čemuž ovšem nezapomene dodat, že mu to vůbec nevadí a zmíněnému sousedovi to dosud ani neřekl, protože si s ním nechce dělat zle.

Ruku v ruce s tím jde ovšem i naprosto neuvěřitelná bezohlednost a sprostota. Zbečničák si je dobře vědom, že jeho sousedé si nechají všechno líbit. A proto má tendenci chovat se jako totální čůrák. Lidé na venkově bývají k sobě navzájem slušní, protože se dobře znají. Jen Zbečník je výjimkou, kde vás místní řemeslník podvede a místní prodavač okrade.

Další disciplínou, v níž jsou Zbečničáci doslova přeborníky, je urputná snaha být jako ostatní a nijak nevybočovat z davu. Jednodušeně řečeno, být debil. Když mají jejich sousedi na zahradě trampolínu, musej ji mít taky. Když na svém pozemku pokácejí všechny stromy, hned druhý den nastartují motorovou pilu a udělají to samé. Jakmile jsou se svými snahami opičit se po ostatních hotoví, stává se jejich oblíbenou kratochvílí pomlouvání těch, kteří to tak dobře neumějí.

Mezi další vlastnosti Zbečničáků patří i nulové sebevědomí. Celých 20 let vládnutí dřívějšího vedení města se jen tiše dívali, jak jejich Wikov ekonomicky táhne celý Hronov, zatímco oni už půl roku šlapou po hlavní ulici ve střepech, které tu zůstaly z rozbitých lahví od opilců vracejících se z Jiráskova Hronova.

Radnice v tom totiž měla jasno: uspořádat Jiráskův Hronov, jehož hlavním sponzorem je Zbečník, respektive přesněji řečeno Wikov stojící na jeho území, to problém není. Ale poslat do Zbečníka jediného metaře, aby uklidil bordel vzniklý v souvislosti s jeho konáním, to už problém je.

Změna poměrů ve Zbečníku[edit | edit source]

Dokonce už i samotné starostce přišlo divné, proč je Zbečník tak zanedbaný, když má na svém území tak velkou fabriku. Rozhodla se proto zaslat svůj rozhořčený dopis na radnici v Červeném Kostelci, v němž tamnímu starostovi vyčetla, že se o Zbečník vůbec nestará. Na což se jí dostalo následující odpovědi:

„Vážená paní starostko. Souhlasíme s vámi. Situace ve Zbečníku není nejlepší a město by se o něj rozhodně mělo více starat. Musíme vám však připomenout, že Zbečník neleží na katastrálním území Červeného Kostelce, nýbrž je městskou částí města Hronov, jehož starostkou jste vy.“

- Radnice v Červeném Kostelci


Nejen starostku, ale rovnou celé zastupitelstvo města Hronov hryzlo svědomí. Zbečničákům bylo nabídnuto ustanovení jejich vlastního osadního výboru. Kandidátů se sice našel dostatek, ale fakt, že volby do osadního výboru mělo 80% Zbečničáků zcela u prdele o mentalitě místních vypovídá více než dost.

Rekonstrukce místních komunikací[edit | edit source]

Zbečník, na Hromadě. Tato autobusová zastávka vysvětluje, proč byl Zbečník v roce 2014 vyhlášen obcí s nejhoršími silničními komunikacemi.

Roku 2014 Hronovská radnice začala realizovat plán na výstavbu kanalizace a současně rekonstrukce veškerých silnic. Zatímco hlavnímu tahu na Červený Kostelec se věnovala zvýšená pozornost, u cest uvnitř Zbečníka bylo hlavním kritériem aby to stálo co nejméně. Předním dodavatelem stavebního materiálu byl tedy zvolen Marius Pedersen, zemními pracemi pověřen Homer Simpson a hlavním projektantem jmenován ten věčně nalitý študovaný inženýr, co se pořád valí na lavičce před městským úřadem.

Po mnoha letech projekt došel do svého zdárného konce. Konečné dílo vypadá skvěle: Asfalt je žíhaný hnědými skvrnami způsobenými rzí vyplavenou z nekvalitního materiálu, fekální pásy sloužící jako záchod pro psy jsou umístěné šikovně hned u plotů místních obyvatel a už tak úzkou cestu ještě více zužují, takže kdo si nechce nechat autem přejet nohy, musí šlápnout do hovna. Automobil jedoucí za cyklistou si taky musí hezky počkat, protože ho nemá jak objet. Jen u pouličních lamp se někde stala chyba. Ty totiž fungují zcela bez problému, což úmyslem města určitě nebylo.

Místní blázni[edit | edit source]

Zbečník je vyhlášen tím, že v něm žijí různé zvláštní existence. Například devianti, kteří si psa pořídili jen a pouze proto, aby ho každý den mohli sledovat, jak krásně kaká u plotu sousedů. A pak s ním honem rychle utíkají domů, protože své sexuální vzrušení potřebuji rychle uvolnit. Zabouchnou dveře, stáhnou si kalhoty a pro psa nastává ta nejhorší část dne.

Jinou kategorií jsou milovníci všeho, co bouchá a dělá kravál. Z penáče si dokážou přivézt celý vozík pyrotechniky nebo doma sestavují všemožné trhaviny a pak s tím serou celé okolí. Oprava: neserou, protože Zbečničáka nejde ničím nasrat. Rozhodně se ale nedá říci, že by z toho nikdo neměl radost, když jim to urve uši, prsty, nebo vyrazí okna a už s tím konečně dají pokoj.

Obdobné je to s těmi, kdo mají obrovskou potřebu dát celému Zbečníku najevo, jak moc jsou debilní. Natůrují si motorku tak, aby její výfuk dělal co největší kravál a každý už na dva kilometry daleko věděl, že se támhle řítí na motorce nějaká dutá tykev a bude lepší se ji vyhnout, protože ji nedělá problém vjet plnou rychlostí do jednosměrky.

Kategorií samou pro sebe jsou i fakani, jejichž IQ je tak nízké, že vyšší inteligenci má i ten chodník, na němž stojí. Jejich jedinou schopností je při průchodu ulicí ničit všechno, co jim přijde pod ruku. Jak rostou, přecházejí od poškozování všeho okolo k poškozování sebe sama různými návykovými látkami. Jejich rodiče se řídí heslem: Moje dítě je nejdůležitější na světě, může si dělat co chce, nikdo ho nesmí omezovat a všichni jsou povinni veškeré jeho excesy strpět. Ano, toho jejich malýho broučka nikdo nesmí omezovat ani v tom, aby si už v útlém mladí posral celý svůj následující život. Rodiče s takovýmito názory často pocházejí z velmi složitých rodinných vztahů. Jejich tatínek bývá současně tatínkem i jejich maminky. A později se potom stává otcem i jejich dětí.

Vlajka[edit | edit source]

Konečná verze Zbečničké vlajky.

Vymýšlení Zbečničké vlajky bylo poněkud náročným úkolem. Jelikož Zbečník nemá nějakou svou nepřehlédnutelnou a jedinečnou dominantu, hodně se uvažovalo nad tím, čím charakter Zbečníka vyobrazit. Prvotní návrhy přímo od občanů většinou zahrnovaly obrazec kosočtverce s čárkou uprostřed nebo tři kopečky, z nichž prostřední je mnohem vyšší než ty dva kolem něj.

V reakci na to se rozhodlo, že jakékoliv znázorňování obyvatel Zbečníka by se z veškerých návrhů mělo raději vynechat. Místo toho se přešlo k pokusům vyobrazit krajinu Zbečničkého údolí. I to ovšem končilo jinde, než mělo, protože většina pokusů učinit tak ve výsledku připomínala (_!_).

Teprve když se někdo pokusil znázornit to, co vidí vždy když se vrací domů, objevila se idea, která má v sobě alespoň špetku inteligence. A na základě ní Zbečničká vlajka konečně získala svoji finální podobu.

Klimatické podmínky[edit | edit source]

Ač je Zbečník obcí, jejíž obyvatelé hned po pražácích a brňácích dělají české republice největší ostudu, má přecejen něco do sebe. Broumovský výběžek v němž leží patří společně s okolím německého Erfurtu, Tatrami, severovýchodem polska a pobaltskými republikami k jedněm z velmi mála obydlených míst evropy, kde podnebí nestojí za hovno. Možná právě proto je tak oblíbenou destinací Holanďanů.

Zajímavosti[edit | edit source]

  • Seriál Деревня Дураков poskytuje možnost nahlédnout do každodenního života běžné Zbečnické rodiny a jejích sousedů z blízkého okolí.


Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBechyněBělá pod BezdězemBerounBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBorekBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeská TřebováČeské BudějoviceDašiceDesnáDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceDuchovHáj u DuchovaHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHostomiceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJirkovJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříKyšiceLančkrounLedeč nad SázavouLiptákovLiberecLiptákovLitoměřiceLovečkoviceLužeMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMiloviceMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNeratoviceNěmecký BrodNeznašovNová PákaNové Město nad MetujíNový JáchymovOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePerštejnPičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPoděbradyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPřeloučPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSedlčanySemelySezemiceSkutečSokolovStodůlkySlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíŠukačkaTachovTanvaldTáborTepliceTřeboňTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVeselí nad LužnicíVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceVrčeňZáchodskoZápornoZálepyZbečníkZbirohZasranáŽacléřŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBohuslaviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřeclavBřezíBučoviceBystrcBystřice pod HostýnemČeský TěšínČunkovoDačiceDešnáDolní LhotaDomašínDoubravice nad SvitavouFrýdek-MístekGottwaldovHavířovHeroin nad SvíčkouHlukHodonínHošťálkovyHraběticeHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJedovniceJemniceJestřabiceJihlavaKarvináKasárnaKlackojedyKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKostelec u JihlavyKrnovKruhový JičínKřenovKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMikulovMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceMouchniceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMObludovOlomoucOpavaOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokovicePodves pod SmutněnímProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovRožnov pod RadhoštěmRudíkovŘiťoviceSai-Ta-ViSlavoniceSmiloviceStředoholkyStudénkaStudénkySvětlá u BoskovicSviňovSvitavyШалинградŠlapaniceŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřebíčTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVelká PolomVelké OpatoviceVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Královecko:

Kaliningrad

Cizina:

AachenAdamstownAktronovicaBendBerlínBernBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMariborMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPánevPrdelPrdelkovicePrdelskPopradSalašárySchengenSviňobrodTokioUžhorodVídeňVyšná Diera pod SráčomZhořelec