Pitkovice
Pitkovice, někdy též Pičkovice jsou bývalou hlavní vesnicí a později městskou částí Prahy (též Práglu - dále jen jako Praha). Po blíže neznámém vrásnění se Pitkovice přesunuly do Moravistánu, kde, pokud neumřely, žijí dodnes.
Historie[editovat | editovat zdroj]
Pitkovice byly založeny již v pravěku náčelníkem Pitkou. Tento náčelník nezaložil Pitkovice jako takové, ale pouze skládku odpadků (tehdy například obaly na mamuty, nebo třeba staré náboje do kyje). Během dalších tísíců let se Pitkovice rozšiřovaly jen velmi pomalu, cca o 1/4 obyvatele za 100 let. Čas od času tím obyvatelem byl i člověk.
Největší rozkvět začal v době vlády Hřiba Velikého (kvůli tomu jsou dnes téměř všechny ulice pojmenovány po houbách), který vyhnal všechny zde žijící mamuty do sousedních Křelic. Tak se začaly Pitkovice rozvíjet (byly zde dokonce postaveny i domy - tento nápad byl převzat i v Praze a za několik tisíc let by mohl být rozšířen i v Moravistánu) a v této době se staly hlavní vesnicí Prahy.
Pak ovšem přišel problém - sousendní ves V Kuří Hnět Vlez (dnes známá jako Uhříněves) chtela být také hlavní vesnicí a tak došlo k Velké Pičkovicko-Kuří válce. Známe jenom jednu bitvu téhle války a tou byla Bitva s Komáry, kteří se ten rok přemnožili. Padlo jich přes 15. Ztráty na straně Pitkovic ani Uhříněvsi nejsou známé, jediné co víme je, že to byla byla velká rána pro obě strany. Mezi tím se totiž v Křeslicích přemnožili mamuti a chtěli mít právě tam hlavní vesnici. Nikdy jí neměli, protože se na to pak Pražáci vysrali a založili město.
V dějinách Pitkovic jsou už jenom dva významné mezníky: zahrábání Velké Pitkovické Skládky a přesun do Moravistánu.
Poloha, geografie a okolí[editovat | editovat zdroj]
Poloha je velmi sporná. Ačkoli bylo zjištěno, že se Pitkovice náchází v Moravistánu, jsou pořád městskou částí Prahy. I okolí nasvědčuje druhé variantě také blízkost Benic, které přiletěly na radiokativním mraku z Černobylu roku 1986.
Nejvyšší horou je tzv. Mt. Pitkowitz, který je tak nízký, že ho není poznat od okolí.
Doprava[editovat | editovat zdroj]
Kvůli sporné poloze je velmi těžké zavést do Pitkovic nějaký způsob dopravy, ale přesto se několika hrdinům podařilo zavést sem autobusovou linku 232, zvanou Widlibus, Žebřiňák či Pitkovická střela (tento název je ale nepřesný, jelikož střela pohybující se rychlostí jako tato "střela", byly by efekty u filmu Matrix trapně nudnou realitou). Číslo autobusu bylo vybráno záměrně, aby varovalo lidi jako variace na 666 (2*3 = 6 a to vezmi ještě dvakrát a vznikně 666). Mnoho lidí však tuto výstrahu z neznámých důvodů nepochopí.
Jazyk[editovat | editovat zdroj]
Je velmi obtížně pochopit Pitkovičtinu, protože je velmi podobná Pražštině, možná trochu Moravistánštině jen mají slova trochu jiný význam. Např:
- "Dvě" znamená v pražštině "tři"
- "Tři" znamená "dva"
- "Draslík" znamená "sodík" (důvodem je, že zde ještě nebyl objeven)