Drahňovice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Republika Drahňovice
Republika Drahňovice – vlajka

Vlajka Republiky Drahňovice

státní zřízení: zastupitelská monarchie
hlavní město: Drahňovice City
náboženství: frkošismus
počet obyvatel: málo
vůdce: Óóó, Mladý Mikoš (Velkolepý Frkoš bohužel rezignoval)
náčelník: Óóó, přebystrý Fofr Chlup
měna: złoty Katzowsky

Obec Drahňovice (někdy psáno Draȟňovice, mezi choraťáky a jinými cizinci z okolních vesnic též Dráňovice) se nachází v okrese Drahňovice v republice Česko. Ke dni 25.7.2008 zde žilo 64 obyvatel, ale těžko říct, kolik lidí se v tu chvíli nacházelo ve zdejších chlévech a v tunelech zdejšího metra.

Původ názvu[edit | edit source]

Neseriózní zdroje uvádí, že jméno obce pochází od zakladatele sídla – Drahoně. Přední jazykovědci se však shodují, že název obce mnohem pravděpodobněji pochází z doby úspěšného vinařství v obci, kdy byly zkomoleny slova „drahá vinice“ na „dráhvinice“ a dále na současné „drahňovice“.

Historie[edit | edit source]

První písemná zmínka o obci je z roku 1401. Osada byla odnepaměti součástí Zemí Koruny české, později Československa, resp. České republiky.

V roce 1944 prosnule padl Fritz Masserschmitem s letounem Fockewulf na zahradu kmenu Burdovců (tehdy ještě Škvorovců), čímž v jejich jeskyni vyvolal mimořádný poplach. Historici tvrdí že prosnuleho Fritze sestřelil opilý Ivan když zakopl o protiledadlové dělo.


V roce 2018 Drahňovice během tzv. Drahňovského povstání, vedeným Óóó, velkým Frkošem, vyhlásily nezávislost na Česku.

Území si nárokuje také Česká říše.

Armáda[edit | edit source]

Armáda Republiky Drahňovice disponuje 5 kusy bojových vozidel Škoda Fabia, která se osvědčila během tzv. Střetnutí u Tábora v boji proti obrněným transportérům Pandur Armády ČR. Tato jsou doplněna 2 bojovými vozidly Škoda Octavia a 1 obrněným transportérem Volkswagen Transporter.

Arzenál republiky Drahňovice tvořený zejména bojovými vozy značky Škoda

Drahňovské povstání[edit | edit source]

Demonstrace proti nezávislosti Drahňovic a za jednotu Česka v Praze

Parlament autonomní oblasti Drahňovice vyhlásil dne 27. dubna 2018 nezávislost na České republice a prohlásil Drahňovice za samostatný, demokratický stát. Česko samostatnost dodnes neuznalo a nadále považují Drahňovice za součást svého území. Ostatní státy se k otázce samostatnosti Drahňovic nevyjádřily, protože jim je to upřímně u prdele. Přestože Česko nikdy neuznalo autonomii Drahňovic, nikdy vojensky nezasáhlo proti povstání. V době povstání byla česká pozemní vojska stále zdrcena porážkou u Tábora a další bitva proti vozům Fabia by mohla mít fatální následky.

Česku se však dostalo velké podpory ze Srbska, které mělo podobné zkušenosti s vyhlášením samostatnosti Kosovské republiky. Při demonstracích se v ulicích Prahy objevovala hesla jako Dragnovice su Čechija (v srbské cyrilici "Драгновице су Чехија", česky Drahňovice jsou Česko) .

Boj proti jaderným zbraním[edit | edit source]

Kosmodrom Špulka. Fotografie odpalovací rampy kosmodromu Špulka nedaleko Lbosína. Fotografie unikla z archivu DIS

Obec Drahňovice se aktivně podílí v boji proti divišovskému jadernému programu. Pomocí drahňovských špionážních družic bylo v prosinci 2013 zjištěno, že v lesích v okolí Lbosína roste podivná stavba. DIS (Drahňovská informační služba) má podezření, že se může jednat o odpalovací rampu pro zkoušky divišovských balistických raket. Po tomto zjištění byly okamžitě mobilizovány všechny bezpečnostní složky (hasiči, armáda, policie i hajný).

Lbosínští jakoukoliv spolupráci na jaderném programu vyvrací a trvají na svém nepřátelském postoji k Divišovu.

Vinařství v Drahňovicích[edit | edit source]

Za zmínku stojí vinařská éra v Drahňovicích, kdy obec navštívil nejvýznamnější vynálezce, spisovatel, malíř, fyzik, lyžař a filozof za posledních 100 let – Jára Cimrman. Cimrman zde založil velkou vinici. Vína z Drahňovic patřila k těm nejlepším a nejdražším. Cimrman však přijal objednávek více, než na kolik stačila produkce. Víno tak bylo rozprodáno do celého světa, zejména do Francie. Tak skončilo úspěšné vinařství v Drahňovicích.

Doprava[edit | edit source]

Plán drahňovského metra

Do Drahňovic vede silnice III. třidy. Napříč celou obcí vede tzv. Drahoňova magistrála.

Velice rozšířená je tu autobusová doprava DID (Drahňovská integrovaná doprava), která zahrnuje 1 (slovy jednu) linku a zajišťuje spojení se státem obklopujícím Drahňovice. Ve všední dny jezdí autobus 2krát denně, o víkendech nejezdí vůbec.

Součástí drahňovské dopravní infrastruktury je Drahňovské metro. Nejstarší trasa C je vedena přibližně podél Drahoňovy magistrály. Novější trasy A a B křižují trasu C přibližně v okolí Drahoňova náměstí. Metro Drahňovice se později stalo inspirací pro metro Praha. Je znatelná jistá podobnost vedení tras, ale také některé názvy stanic se staly inspirací.

Celé metro bylo vystavěno v průběhu 2 týdnů. Během výstavby bylo vytunelováno nejen metro, ale také obecní kasa. Metro během prvních dnů provozu slavilo úspěch, stalo se velkou atrakcí pro místní, i pro cizince z okolních vesnic a států (choraťáci mu s oblibou říkali "dráňovské metro"). Obliba tohoto způsobu dopravy však začala klesat především z důvodu dlouhých intervalů jednotlivých jízd souprav (30-120 minut). Cestující časem zjistili, že 500 metrů na druhý konec vesnice překonají o něco rychleji pěšky a metro se tak přestalo používat.

Dnes jsou z metra využívány pouze odvodňovací kanály a tunely původního metra tak slouží jako kanalizace. Kromě toho slouží jako úkryt pro místní bezdomovce. Jejich přítomnost v tunelech soustavně působí zmatek při sčítání obyvatel obce.

Kultura a zábava[edit | edit source]

V obci je velice aktivní život. Vesnice je hojně navštěvována cizinci z okolních vesnic. V pátek večer se zde obvykle vyskytuje velké množství dočasných imigrantů, kteří sem přichází s vidinou lepší zábavy, než v jejich rodné vesnici.

V historickém centru obce se nachází 1 klub (choraťáci mu s oblibou říkají "dráňovský šmajchlkabinet"), hasičské muzeum a aquapark, na předměstí je jedna hospoda, dříve obecná škola. Dále je možno navštívit kapličku na Starovesnickém náměstí.

Sport[edit | edit source]

Na počátku 2. desetiletí 21. století se v Drahňovicích utvořilo uskupení zhruba 8-12 fotbalistů, ragbystů, hokejistů a motoristů, zvané HRFAMK Drahňovice. (HRFAMK = "hokejo-ragbyo-fotbalo-auto moto klub") Po mnoha únavných tréninkách v místní hospodě, kde byla horlivě probírána taktika, se družstvo konečně odhodlalo ke svému prvnímu soutěžení.

Jako největší a jediný úspěch se dá považovat turnaj v nedalekém Xaverově, kde drahňovští fotbalisté ukořistili, stále posílení alkoholem z taneční zábavy předcházejícího dne a rána, neuvěřitelné 6. místo z 8 přihlášených družstev. Nutno podotknout, že poslední dvě přihlášená družstva svou účast zrušila a tím se automaticky umístili za drahňovskými. Tak skončila sportovní éra v Drahňovicích.

Organizace DD[edit | edit source]

V Drahňovicích kromě DIS působí ještě jedna organizovaná informační služba DD (Drahňovské drbny), lidově nazývané "DéDéčka". Své informátory mají rozmístěné po celé vesnici i v jejím širokém okolí. Objevují se spekulace, zda pro špionáž nepoužívají různé nejmodernější technologie, neboť takový stupeň informovanosti je jen stěží v lidských silách. Nicméně jen díky této organizaci se večer v hospodě nejlépe dozvíte, co jste v průběhu dne dělali. Díky této organizaci je zároveň nemožné v Drahňovicích a širokém okolí udržet cokoliv v tajnosti, neboť vše se okamžitě dozví DD a informace je okamžitě rozšířena po celých Drahňovicích a širokém okolí. Nejdůležitějším principem organizace je tzv. teorie drbu.


Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBechyněBělá pod BezdězemBerounBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBorekBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeská TřebováČeské BudějoviceDašiceDesnáDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceDuchovHáj u DuchovaHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHostomiceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJirkovJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříKyšiceLančkrounLedeč nad SázavouLiptákovLiberecLiptákovLitoměřiceLovečkoviceLužeMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMiloviceMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNeratoviceNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePerštejnPičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPoděbradyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPřeloučPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSedlčanySemelySezemiceSkutečSokolovStodůlkySlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíŠukačkaTachovTanvaldTáborTepliceTřeboňTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceVrčeňZáchodskoZápornoZálepyZbečníkZbirohZasranáŽacléřŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBohuslaviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřeclavBřezíBučoviceBystrcBystřice pod HostýnemČeský TěšínČunkovoDačiceDešnáDolní LhotaDomašínDoubravice nad SvitavouFrýdek-MístekGottwaldovHavířovHlukHodonínHošťálkovyHraběticeHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJedovniceJemniceJestřabiceJihlavaKarvináKasárnaKlackojedyKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKrnovKruhový JičínKřenovKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceMouchniceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMObludovOlomoucOpavaOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokoviceProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovRožnov pod RadhoštěmRudíkovŘiťoviceSai-Ta-ViSlavoniceSmiloviceStředoholkyStudénkaStudénkySvětlá u BoskovicSviňovSvitavyШалинградŠlapaniceŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřebíčTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVelká PolomVelké OpatoviceVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Královecko:

Kaliningrad

Cizina:

AachenAdamstownAktronovicaBendBerlínBernBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMariborMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPánevPrdelPrdelkovicePrdelskPopradSalašárySchengenSviňobrodTokioUžhorodVídeňVyšná Diera pod SráčomZhořelec