Blansko

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Obchodní Akademie a Střední zdravotnická škola Blansko.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Blansko působí na okolí Jako drogové doupě Mladí lidé užívají různé návykové Látky pervitin a další.. Místní gangster Denis Také ovlivňuje mládež „Okres Blansko má unikátní prostředky, jak řešit jakoukoliv vládní krizi: Je to skoro půldruha sta metrů hluboká propast Macocha.“

- Miloslav Ransdorf

Blansko (německy Blanskostadt; anglicky Blanskou; latinsky Hymenium; mongolsky New Ulaanbaatar) je ďoura ležící ve hrozné ďouře. Má 20 tisíc obyvatel, z toho asi 30 tisíc Mongolců. Úředními jazyky jsou čeština, mongolština a vietnamština.

Znak města

Vznik ďoury[edit | edit source]

Byl velice zajímaví ale Ředitel Blanska pan Michal Se o naší historii postará Udělal tu už přes 30 kruhacu Velice zajímavé ale když se budete pohybovat mezi 17h a 18h Za albertem tak tam najdete různé živočichy A paní Terka tu poznáte tak že má křivé nohy a paní Kamila je její asistentka přejeme krásné dny v ďouře. Samozdřejmě i různé individua které se zde nachazejí jsou agresivní proto doporučuji si vzít raději ochanné pomucky. Historikové se nemohou shodnout, jak ďoura vznikla. Jsou ale dvě nejpravděpodobnější možnosti:
a) Adolf Hitler a Pepa od Stalinů společně testovali atomovou bombu společně se strojem času, a tak ji přenesli do minulosti a nechal ji zde vybuchnout.
b) Z nebe padaly obří písmena a na Blansko dopadlo V. Někteří historici, ale tvrdí, že to bylo dvojité V (W); mohlo to být ale i A otočené vzhůru nohama.

Teorie o přirozeném geologickém vzniku jsou vyprávěny pouze ve vědeckých silvestrovských programech jako zcela nepravděpodobné.

Městské části[edit | edit source]

Typický obyvatel města Blanska v národním kroji při národopisných slavnostech

Mongolsko - dříve nazýváno jako Zborovce, naprosto osídleno Mongoly. Žije zde vědma Grimová s výhledem do koule a do prdele . Zborovce nemají vlastní hřbitov. Mají vlastní chemickou továrnu na chleba .
Sever - sídliště na východě města,s vlastním hřbitovem. Sever vlastní dvě základní školy a přehradu,vzhledem k velikosti lze předpokládat že dochází k mezidruhovému křížení.
Písečná - stojí na písku. Jako jediného sídliště v Česku je jeho součástí i kravín, navržený Ing. Šamonilem (v dobré vůli doufal že tam budou pěstováni zakrslí králíci). Obyvatelé Písečné se nestěhují na pláž ale do penzionu důchodců s výhledem na lepší časy.
Staré Blansko - tam jsou nejnovější domy,pekárna a továrna na zlo. Oblasti se přezdívá starák. Starák je odříznut od Nováka železným ořem. Který supluje hraniční přechod. Staré Blansko vlastnilo vyhlášenou restauraci u Jana, toho času známou jako největší pěstírna marihuany široko daleko. Na zdejší faře šéfuje Káně . .
Bronx - cigánské ghetto. Jedná se o oblast důchodců, toulavých koček,holubů a invalidních Romů. Jediný důvod k návštěvě je picerie na náměstí toulavých důchodců a Romů.
Podlesí - leží pod Nadpodlesními lesy. Jedná se o nejmenší sídelní oblast která nemá vlastní pekárnu ani hřbitov. V případě napadení lesním strašidlem z Nadpodlesnich lesů bude obětována.
Klepačov - leží na kopci, fouká tam vítr. Klepačov má vysokou populaci důchodců. Z tohoto důvodu má svůj vlastní hřbitov a speciálně upravený jízdní řád autobusu - jezdí po hodinových intervalech (v neděli po 24 hodinových intervalech), a hlavně dopoledne, kdy jsou mladí lidé ještě v práci a supermarkety tudíž nejsou příliš zaplněné. Na Klepačově sídlí hitová hudební skupina Eva a Vašek, proto se uvažuje o přejmenování na Evovaškov.
Horní a Dolní Lhota - jako každé správné město máme vlastní Lhotu. Dokonce dvě. Natáčela se zde část filmu Honzíkova cesta. Horní Lhota má u Kaštanu , Dolní Lhota u Filcky .
Spešlov - i Blansko mělo sídlo kam uschovat norky, raději se odpojili... Zvláštností je navštěvování pálení čarodějnic v jiných državách. Z prostého důvodu- zde není koho pálit.
Lažánky - původně i současně dělnická obec v blízkosti fabriky. Zdejší osadníci se živí veverkami a zřejmě nepohrdnou i rysem Kryštofem. Část Márovky spadající pod Lažánky jsou nepravidelně vystavovány chemickému útoku ze strany továrny na oblaka a ruch. V této továrně se razí heslo že nic není nemožné. Lažánečtí mají vlastní potok který který je napájen z praček a valch osadníků. Následně se vsakuje do zdroje pitné vody a vrací se zpět do chudých příbytků. Naštěstí mají vlastní hřbitov. Mladí osadníci chodí zásadně v hasičských oděvech, v trenýrkách nebo do půl těla bez a lákají samičky, není prokázáno mezidruhové křížení.
Arnoštovo údolí - stávaly zde strojírny vyrábějící turbíny, nyní se zde dosud v ještě zcela nezchátralých budovách vyrábějí pasti na myši a ve slévárně se odlévají kola k bojovým šalinám. Slévárna je zapsána v programu pro zachování tradic , údajně dokáže fungovat i po odpojení elektřiny. Úřední řečí je rumunčtina a řeč posunková. Jedna z nejlépe upravených částí města. Kolem silnice se pěstuje ušlechtilý plevel, který je ozdobou pro turisty při příjezdu do Moravského krachu. Slévárna má i vlastní koupaliště s písčitou pláží přímo v moravském krachu. Je to jediné koupaliště kde se nikdo nechce koupat.
Olešná - vesnice nad čárou ponoru s vyhlídkou na Blansko.
Těchov - je zde zasazen děj známé knížky O letadélku Kakáněti. Na Těchově není žádná továrna, místní se dělí na lovce , sběrače a dobrovolné hasiče.
Hořice - proslavila se lyžařskou sjezdovkou, připravuje se výstavba lanovky, která bude největší a nejmodernější nejen v Česku, ale i v celé Evropské unii.
Češkovice - Zahradní Crhov - má hotel,stojící na místě původního kravína , který návštívil Václav Klaus. A od toho času se vždy na podzim ztratí stádo oslů, někteří z oslů pracují i v Blansku na ubytovně s č.p.3
Obůrka - bývala zde vyhlášená hospoda. Ta sice stojí, ale už není tak vyhlášená. Pořádají se zde zábavy předpytlácká , pytlácká , popytlácká a popopytlácká

Slavní rodáci[edit | edit source]

Ludvík Daněk - má i vlastní ostrov (to má dneska málokdo), ale nikdo už neví co udělal.
Yvetta Hlaváčová - přeplavala tam a nazpátek kanál.
Eva a Vašek - největší české hvězdy, bydlí v městské části Klepačov.
Rudolf Barák - komunistický politik. Zasadil se o výstavbu Bronxu.
Michal Babák - poslanec Věcí veřejných, který se ale celorepublikově proslavil svým špičkově upraveným chrupem a také výrokem: ,,Žádný Žid nemůže být pro státní kasu horší než pan Kalousek." Občas jej můžete potkat na místních diskotékách, kde ho každý vždy rád přivítá, někdy i pěstí. (Pro zvědavější z vás skýtá internetový protor i fotografie.) Blansko nemá porodnici. Proto jsou všichni rodáci naplaveniny. Porody zde probíhají ve vyhrabaných dírách podobně jako u vlků. Pouze Babák se narodil rodičům což na něm zanechalo trvalé následky, v mládí se chodil koupat do myčky na čerpací stanici.

Brána Moravského krachu[edit | edit source]

Skica brány do Moravského krasu

Výstavbu brány schválili na svém rokokováním blanenští radní, když zjistili, že se k Punkevním jeskyním jede jako do dvora fabriky. Poté, co se peníze prošustrovaly na výkup obludária Dukla, ze stavby sešlo. Radní se tak můžou utěšovat tím, že k Punkevkám vede silnice, která je jedinou nerozbitou nejen v Blansku, ale i na celém okrese.
Citace poslanecké sněmovny N.S.R. z roku 1920. Z nádraží Blanského vede jediná silnice okresní údolím Punkviným ke Starohraběcí huti,odkudž do Krasu vede státní Krásová silnice.Okresni silnice jest však v tak zbědovaném stavu,že přes stálé štěrkování jest nesjízdnou a neschůdnou. Na návrh poslanců silnice uvedená budiž neprodleně do státní správy převzata. Při anketě se zjistilo že 108 % návštěvníků Moravského Krachu neví kde je Blansko

Průmysl[edit | edit source]

Blansko proslavily strojírny ČKD, které pronikly i do křížovkářských pojmů. "Co je to? Bordel u řeky na tři? - ČKD." Podnik vlastní v současnosti Rusové a vyrábí se zde loupače brambor typu 3x. Kromě toho se v Blansku nachází podnik Metra, jehož produkty, jako je vybíječka či detektor lži nebo dokonce matoucí systém pro pražské metro jsou známy po celém světě. Podnik ADAST v Blansku sice zkrachoval, ale kromě herny je tu v současnosti několik manufaktur, které vyrábí např. centrální šrouby nebo pípy na lahváče. Páteří blanenského průmyslu je v současné době obšívání volantů, které vykonávají přistěhovaní Mongolci. Nikdo ale neví, zda jeden Mongolec dělá za tři, nebo tři za jednoho. Volanty v kůži doporučuje i Horst Fuchs.

Obchod a finance[edit | edit source]

Blansko je vyhlášeným obchodním centrem s největším počtem vietnamských obchodníků na hlavu. Kvalitní čínské výrobky se zde prodávají nejen na trzích a tržnicích, ale z větší části v kamenných obchodech. Kromě toho je tu větší množství supermarketů. V Blansku působí 8 bank, 7 pojišťoven, přibližně 320 finančních, pojišťovacích a daňových poradců, asi 180 zprostředkovatelů půjček a zhruba 20 pouličních sběračů peněz na charitu.

Infrastruktura a služby[edit | edit source]

Osobní auto uvízlé v jedné z mnoha děr na silnici v Lažánkách

Město má dvě zastávky ČD, z nichž jedna slouží jako noclehárna pro bezdomovce. Ve stanici Blansko-město zastavuje vlak AsiaCity 300/301 na lince UlaanbátárMoskva – Blansko – Praha. (Tento spoj jede zpět prázdný, tudíž v Blansku v opačném směru nezastavuje). Ve stanici Blansko-Macocha se natáčely některé záběry absurdního dramatu Samuela Becketta Čekání na kokota. Dále má Blansko jako okresní město jediné nádraží ČSAD, které není zastřešené. Blanenské ČSAD je též známé jako průkopník používání autobusů maďarské výroby Ikarusz. Autoškola v Blansku jako jediná na jižní Moravě vystavuje Evropský řidičský průkaz na nákupní vozík. Blanenská nemocnice na kraji města poskytuje nadstandardní péči, kterou plně hradí Všeobecná zdravotní pojišťovna. Blanenská pošta leží na odlehlém místě, kam obyvatelé města jezdí převážně auty. Při návštěvě osobním vozem je však třeba se přihlásit tři dny předem do pořadníku na parkování. Pro účely koupání je zde aquapark, vyhlášená je přehrada Palava, která konkuruje i přehradě v Brně. Na Starém Blansku je útulek pro psy. Ve městě je asi 19 různých, většinou průměrných škol a školek, kde se dbá především na výuku lovu divokých šelem, výuku mongolštiny, vyrábění luků a zpracovávání zvířat.

Místní čutálisti byli zločinci z FAČRu vytunelováni z 2. ligy.[1]

Dominanty a památky města[edit | edit source]

 • Hotel Dukla - nacházel se samotném středu města a sloužil jako ubytovna pro sociálně slabé spoluobčany. Kromě toho zde byla vietnamská tržnice, několik heren, pohřební služba a další užitečné instituce. Původně si na hotel půjčil nějaký pták ,se záměrem vybudovat orlovnu. V současné době je již hotel zbourán a vše se v dobré obrátilo.
 • Blanenský mrakodrap - původně sídlo všech úřadů, které v Blansku vůbec byly. V současnosti je prázný, pouze v přízemí se nachází herna. Občas též slouží hasičům k nácviku záchrany osob z výškových budov. Vzhledem k tomu že majitelé jsou pěkní Lyšáci lze předpokládat že bude přestavěn na Lyščí noru.
 • Ťamancentrum - další významná výšková budova sloužící jako obchodní centrum vietnamských obchodníků.
 • Zámek Miramare - původně správní budova firmy BALAST Blansko a. s. se zachovalou kolíčkovou telefonní ústřednou kde se zasunovalo , postavená ve windsorském stylu, nyní herna.
 • Rožmitálova třída - hlavní pěší tepna v Blansku. Nachází se zde několik laviček, povětšinou obsazených toulavými lidmi bez ulity , na kterých sedávají občané, kteří si pochutnávají na některé z pochoutek z vietnamského bistra. Některé z okolních obchodů nestačili ještě Vietnamci obsadit.
 • Centrum Ježek - konglomerát povětšinou prázdných nebo liduprázdných prostor, jež byly původně zamýšleny jako nové obchodní centrum. Pojmenovány podle jihlavského piva /i když nikdo neví proč/

Dopravní zvláštnost[edit | edit source]

Hlavním blanenským železničním nádražím není kupodivu zastávka Blansko-město, ale Blansko-Macocha. Ale ani to nedokáže zabránit dopravním kolapsům v městě. Vlaky v zastávce Blansko-město staví asi 20 metrů před železničním přejezdem a po dobu nástupu a výstupu cestujících jsou závory uzavřeny. V důsledku toho se tvoří kolony aut sahající až do nedalekého kruhového objezdu. Kruháč je pak zablokován a ve městě ustane provoz. Než se ho podaří obnovit, přijede další vlak. Blansko je tedy po celý den neprůjezdné.

Zajímavosti[edit | edit source]

 • O úklid se starají irští leprikóni, ale ti se bohužel nedají tak jednoduše vyfotit, ale tým Necyklopedie pracuje na fotce pro Vás.
 • Blansko je asi největší město v Česku, kde nejsou semafory.
 • Blansko je jediným městem v ČR, kde v letním období nejsou na hlavní třídě či náměstí předzahrádky s občerstvením.
 • Blansko je jediným místem v ČR, kde se prodávají dlouhodobé jízdenky na autobus na vlakovém nádraží.
 • Blansko je největší město v ČR, přes které nevede státní silnice.
 • Při testu kverulanství prováděném každoročně Českou psychiatrickou společností obsazuje Blansko posledních 40 let opakovaně první příčku.
 • V Blansku jsou čtyři náměstí, ale ani jedno pořádný. Jedno je jenom velká křižovatka, jedno velký parkoviště a jedno velkej park. Čtvrtý je docela obstojný, ale taky nic moc. Podrobený lid z oblasti Boskovic si z generace na generaci předává následující pořekadlo: „Blansko nemá náměstí, Blansko to je neštěstí.“ Mají naprostou pravdu, Blansko má pouze větší parkovací plochy s neurčitým počtem stromů a jeskyněk pro bezdomovce.
 • Blansko je okresní město s největším počtem kruhových objezdů na jednoho obyvatele. O tento status se snaží Blansko připravit vesnice Kuřim výstavbou kruhových objezdů v roce 2020.
 • Penzion pro důchodce se nachází v temných lesích (viz foto)
 • V Blansku se nachází dostatek hospod, které uspokojí každého.
 • Blansko je nejmenším městem, které má vysokou školu, která je odbočkou Vysoké školy mezinárodního podnikání v Prešově, která mezinárodně působí v Blansku a Břeclavi.
 • Když se postavil extraligový stadion pro baseball, baseballisté sestoupili.
 • Blanskem protéká řeka Slintava, uprostřed které byla navršena hromada odpadu, tzv. Sportovní ostrov.
 • V Blansku tečou splašky zdola nahoru, takže Čistírnu odpadních vod museli postavit na kopci nad městem.
 • Nejoblíbenějším pokrmem místních je podle všeho KEBAB, alespoň soudě podle vzniku početných kebabáren na exkluzivních adresách města. Turka zde však nikdo nikdy neviděl.
 • Blansko pořádá MS ve sportech, o kterých nemá 99,4% obyvatelstva naší planety páru, že vůbec existují.
 • Blansko je jediné město v galaxií kde je společensky přijatelnější diskutovat nad fotkou hovna prasopsa nebo plného kontejneru než nad fotkou oranžového prasopsa ve funkci na ubytovně s č.p.3 * Blansku se přezdívá KlerenCity
 • V Blansku nikdy nesmíte jít do lidlu jelikož paní Hana zapomněla zavřít vrata na zámek.
 • Když tímto vyhlášeným městem jel i sám Stalin říkal že je to taková ďura že to musí jít pryč ze USSR od té doby Blansko moc nepokročilo a je zde pouze jen více kruháčů
 • Jestli se hodláte toulat kolem oblasti Kauflandu (převážně za ním), můžete být zaskočeni dodnes detailně neprozkoumanýmy živočichy (kvůli jejich akutní agresivitě vůči kolemjdoucím). Jejich názvy se točí okolo: tetky, nacisti, grupy cigánů (Rómů), 13ti letých kurev a neuvěřitelného množství bordelu.
Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBechyněBělá pod BezdězemBerounBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBorekBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeská TřebováČeské BudějoviceDašiceDesnáDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceDuchovHáj u DuchovaHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHostomiceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJirkovJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříKyšiceLančkrounLedeč nad SázavouLiptákovLiberecLiptákovLitoměřiceLovečkoviceLužeMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMiloviceMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNeratoviceNěmecký BrodNeznašovNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePerštejnPičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPoděbradyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPřeloučPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSedlčanySemelySezemiceSkutečSokolovStodůlkySlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíŠukačkaTachovTanvaldTáborTepliceTřeboňTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVeselí nad LužnicíVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceVrčeňZáchodskoZápornoZálepyZbečníkZbirohZasranáŽacléřŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBohuslaviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřeclavBřezíBučoviceBystrcBystřice pod HostýnemČeský TěšínČunkovoDačiceDešnáDolní LhotaDomašínDoubravice nad SvitavouFrýdek-MístekGottwaldovHavířovHlukHodonínHošťálkovyHraběticeHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJedovniceJemniceJestřabiceJihlavaKarvináKasárnaKlackojedyKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKrnovKruhový JičínKřenovKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMikulovMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceMouchniceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMObludovOlomoucOpavaOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokovicePodves pod SmutněnímProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovRožnov pod RadhoštěmRudíkovŘiťoviceSai-Ta-ViSlavoniceSmiloviceStředoholkyStudénkaStudénkySvětlá u BoskovicSviňovSvitavyШалинградŠlapaniceŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřebíčTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVelká PolomVelké OpatoviceVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Královecko:

Kaliningrad

Cizina:

AachenAdamstownAktronovicaBendBerlínBernBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMariborMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPánevPrdelPrdelkovicePrdelskPopradSalašárySchengenSviňobrodTokioUžhorodVídeňVyšná Diera pod SráčomZhořelec