Mistrál

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Nebezpečný živočich
Setkání medvěda mistrála s Pavlínkou

Mistrál je něco, co přesně nikdo ani neví. Nevěděl to ani Felix Holzmann v televizním kvízu „Co to je?“, nevěděla to ani Jana Bobošíková v soutěži TV Hovna „Chcete být milionářem?“

Původně se mělo za to, že mistrál je druh větru. Václav Ševčík, legendární postava z dua Eva a Vašek dokonce na toto téma složil písničku:

Odpusťte mi, milý pane,
že jsem se za vaše dveře vysral,
ono se to pěkně sere,
když vám fičí do prdele
mistrál.'

Tuto píseň později převzal a upravil Karel Gott, který ji poprvé zazpíval v zábavném pořadu televize NDR Ein Kessel Buntes.

Již v roce 1999 však poukázal Honza Nedvěd na to, že mistrál je druh medvěda, živící se výhradně rostlinnou stravou. Tento medvěd se prý vyskytuje zejména kolem řeky Sázavy a Honza Nedvěd na něho při svých procházkách již několikrát narazil. Jednou ho prý potkala i Pavlínka, což dokázal fotografií od nejmenovaného paparazziho. Medvěd má tlamu podobnou jako prasopes, ovšem nohy má spíše jako ondatra. Samice mívá dvakrát do roka 3 až 5 mláďat, které krátce po porodu odstavuje. Na rozdíl od běžného medvěda mistrál neřve, ale vydává zvuky "tuc tuc, tuc" podobné technu. Stejně jako bobr šavlozubý ohryzává stromy, nejvíce škod však působí vodákům, kterým vyhryzává díry v jejich kanoích. Jsou známy i případy, kdy rozežral raft.

Aby hypotézám nebyl konec, známý rváč a hokejista Radek Duda prohlásil, že mistrál je druh mistrovského přejezdu přechodu pro chodce, při kterém na něm zůstávají ležet důchodci. Jedná se prakticky o jeden z inovativních prvků důchodové reformy, která v Česku zavedla TOP09.

Kromě toho existuje ještě asi 20 dalších hypotéz, oč v názvu mistrál jde, jedná se však spíše o teorie velmi nepravděpodobné.