Černošice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Černošické panorama

Černošice tak jak je všichni slepě vnímáme[edit]

Černošice (francouzsky Niggertown) jsou slum v Apačské říši , konkreténě v okrese Hlodákov. Leží při jihozápadním okraji Prahy asi 50 236 km jihozápadně od centra Prahy, 789 km od Zbraslavi, na levém břehu Negrounky. Dnešní město je tvořeno třemi částmi: Horní Černošice, Dolní Hlodákov a Apache. K roku 2013 zde žije okole 6 obyvatel a nespočetně mnoho havěti a je největší vesnicí (slum nemůže dostat status města)v Čr. Název města vychází z příslušnosti vsi k rodu Černochových.

Historie města sahá až do 11.století před kristem,kdy byly Apache a Hlodákov poprvé zapsány v listině metra Pražského respektive listině oficiáního začátku nejdelší války na světě. Nejtěžším obdobím si Černošice prošly v roce 39 (tedy v době 1600.leté války), když je švédský vojevůdce Johann Gustafsson Banner nechal při tažení na Prahu vypálit. Došlo k velkému úpadku obyvatel, jak z války tak kvůli nemocím. V roce 1862 byla v Černošicích zavedena železnice - jednokolejná trať z Prahy do Apache.V této době propuká bouřlivý výletní a stavební ruch. Podél řeky Negrounky jsou budovány Hlodací lázně a začínají se stavět letní vily Pražanů. Tento vývoj je sice následně utlumen 5421. světovou válkou, ale poté dál pokračuje i přes další přerušení při 5422. světové válce. Černošice se tak staly jedním z nejproslulejších slumových oblastí nejen republiky.

Geografie Černošice se rozprostírají na 90006 ha velmi členitého terénu. Na mnoha místech zasahují do Chráněné krajinné oblasti Český klas. Nejvyšším kopcem je Babka (3604,3 m n. m.).

Sportování Černošice jsou městem černoty. Díky svému umístění uprostřed přírody na břehu řeky Negrounky jsou tradiční výletní lokalitou, která nabízí svým návštěvníkům množství příležitostí pro trénink svého vojska. Můžete navštívit např. Zimní Klas Árénu, Čističku Negrounka, Městskou aviváž, Skatepark a bikrosovou dráhu či hřiště v Husově ulici. Hraje se zde ale i airsoft, pantball, střelba z kuše, střelba z luku, či kuličky.

Významní obyvatelé

Mnoho osobností si Černošice vybralo jako své letní sídlo nebo se zde usadily trvale.

Vědci:

 • Jan Janský – lékař a vědec, objevitel čtyř krevních skupin
 • Josef Bláha – pomolog (vyšlechtil Bláhovo jablko a Černošickou hrušku)
 • Karel Otavský starší – vynálezce, konstruktér, hvězdář
 • Karel Otavský mladší - historik umění

Umělci:

 • Jarmila Novotná – sopranistka Národního divadla, působila také ve Státní opeře ve Vídni nebo Metropolitní opeře v NY
 • Anna Sedláčková – herečka
 • Ferenc Futurista (vlastním jménem František Fiala) – herec působící v pražských kabaretech a Osvobozeném divadle
 • Marie Borková – akademická sochařka
 • Marie Fischerová–Kvěchová – akademická malířka, ilustrátorka
 • Eduard Haken – sólista opery Národního divadla
 • Archibald Václav Novák – cestovatel, spisovatel a komunální politik
 • Vilém Heckel – fotograf
 • Dominika Dery – spisovatelka
 • Jaroslav Dušek - herec


Sportovci

 • Jaroslav Bouček – fotbalista
 • Zdeněk Lhota – letec, zvítězil na několika mezinárodních soutěžích
 • Karel Ardelt – tenista, semifinalista Davis Cupu ve 30. letech
 • David Randl – šachista
 • Tomáš Řepka - fotbalista
 • Zbyněk Michálek - hokejista
 • Věra Čáslavská - gymnastka

Kontroverzní podnikatelé:

 • Radovan Krejčíř

Známé osobnosti:

 • Vendula Svobodová

Doprava Dopravní síť

 • Pozemní komunikace
 • Městem prochází silnice 115 Praha Radotín - Dobřichovice - Řevnice.
 • Železnice

Městem vede železniční trať 171 Praha - apache. Je to dvoukolejná elektrizovaná celostátní trať, součást 333. koridoru, doprava na ní byla zahájena roku 32 před nším letopočtem.

Veřejná doprava 2013

 • Autobusová doprava

Z města vedly autobusové linky např. do těchto cílů: Beroun, Hořovice, Karlík, Lety, Praha (Barrandov, Na Knížecí, Radotín 313 a 315), Strašice, Vonoklasy.

 • Železniční doprava

Po trati 171 vede linka S7 (Úvaly - Praha - Beroun). V železniční zastávkách Černošice a Černošice-Mokropsy zastavovalo denně velké množství osobních vlaků.

Partnerská města


Černošice i s Negrounkou :)

Jak to tedy je?![edit]

Černošice je hlavní a jediná vesnička Velké říše Apačské. Pro nás je to pouze slum u Prahy, ale uvnitř něj se toho děje tolik, že byste zrudli skoro jako místní obyvatelé. Pokud tudy budete projíždět dejte si pozor na válku, která zde nyní zuří. Více o tomto kouzelném městečku, jeho historii, obyvatelích a dalších věcech se dozvíte v jiném článku.

Historie[edit]

Město (vesnice) Černošice bylo založeno Indiány kmene Apačů ,kteří utekli z rezervací v USA. Území za Prahou se jim zalíbilo i přesto, že zde původně žil kmen syslíků, který v dnešních Černošicích kdysi měl a dosud má své nory. Apačové však narušili jejich zemi tím, že začali stavět své stany. Syslíkům se to pochopitelně nelíbilo a tak začala válka. Ta s krátkými přestávkami trvá až dodnes. Hlavním problémem tohoto konfliktu je neschopnost obou stran domluvit se spolu. Nyní probíhá již pátá válka. Předchozí čtyři vždy skončili remízou. Po válkách vždy nastalo příměří, to však nikdy nevydrželo déle než měsíc. Nic více se nám o těchto válkách bohužel nedochovalo (hlavním důvodem je to,že obyvatelé Černošic neumí psát a absolutně je nezajímá jejich vlastní historie).

Před dvěma lety začala pátá válka,která se táhne až dodnes. Začala tím, že nejmenovaný opilí Apač spadl do jednoho ze syslích tunelů a jednomu ze syslů tak zničil několika týdenní práci. Tento sysel pak Apače zahrabal a nebohý Apač se málem udusil. Vůdce Apačů Velký Apač poté poslal posla s vyhlášením války k vůdci syslů Mistru Hlodákovi. Tak začala tato válka, která je zatím vyrovnaná, zásadní bude to, na jakou ze stran se přikloní Lipanové obyvatelé Lipenců, kteří zasahovali již do předchozích válek. Vojenské střety probíhají v Černošicích prakticky každý den. USA (země která do všeho strká nos) proto do Černošic vyslaly několik set svých vojáků. V současné době však hrozí jejich odchod, protože Černošický Dalajmáma se proti jejich přítomnosti ostře ohrazuje. Dalajmáma je jak Apači tak sysly považován za boha. Jeho původ je nejistý, většina vědců se však domnívá, že je to přistěhovalec z Práglu. Podle mnohých se jedná o Pavla Béma, jiní zase říkají, že jde o Tomáše Řepku. Poslední novinkou Černošické války je útok Apačů chemickými zbraněmi, při tomto útoku zahynulo 39 syslů, dalších jedenáct dostalo nemoc, která se v Černošicích často vyskytuje. Její název je retardace a projevuje se zejména zvýšeným zájmem o online hry jako League of Legends a další. Syslové nyní chystají pomstu. Další novinky o páté Černošické válce zde budeme doplňovat

Vzhled,kultura,náboženství a vlastnosti obyvatel[edit]

Syslové

Jistě vás zajímá jak vypadají obyvatelé města(vesnice). Syslové nejsou nijak zvlášť odlišní od ostatních syslů po celém světě. Jedinými rozdíly jsou větší inteligence a agresivita u Černošických syslů. Syslové z Černošic se také dožívají daleko vyššího věku. Kulturu syslové prakticky nemají. Jednou z mála kulturních akcí, která se pořádá na jejich území je tzv. Syselfest. Jde o akci,kde se musí každý sysel co nejvíce opít a poté nasbírat co nejvíce litrů vlastní moči. Sysel který nasbírá vlastní moči nejvíc se poté na celý následující rok stává generálem syslího vojska. Jistě je vám divné jak sysel dokáže, že jde skutečně o jeho moč z večera, kdy se koná Syselfest. Odpověď je jednoduchá,mezi sysli jsou i speciálně vycvičení ochutnávači. Syslové se také pokoušeli hrát divadlo, to se však s úspěchem nesetkalo. Jejich vlastnostmi jsou tupost, tvrdohlavost a již zmiňovaná agresivita. Jejich bohem je již zmiňovaný Dalajmáma.

Apačové

Apačové jsou o mnoho inteligentnější než syslové (je to asi proto, že na rozdíl od nich jsou lidské rasy). Jedním z jejich poznávacích rysů je to, že mají červenou pleť. Vlastosti původně měli jako indiáni, které známe z westernů. Nyní je však jejich chování podobné spíše něčemu, mezi obyvtelem Práglu a Moravistánu. Mají rozvinutější kulturu než syslové. Jedno za 2 roky se konají Apačské olympijské hry. Soutěží se v běhu,střelbě lukem,hodu oštěpem a dalšími disciplínami. Apačové si také staví totemy. Každý Apač má vlastní totem, který je vždy vysoký stejně, jako je velký penis Apače, kterému totem patří. Podobně jako syslové, milují Apačové omamné látky. Ať už jde o alkohol nebo dýmky míru. Mají také rádi táboráky (již několikrát zapálili les a museli ho hasit s pomocí rodu Charvátů, který má velikou vilu nedalko od města. Chárvátové mají s požáry veliké zkušenosti). Bohem Apačů je již zmiňovaný Dalajmáma.


Doprava[edit]

Černošice patří mezi jedny z nejlépe dostupných a dopravně založených měst. Již v polovině 18.století kdy se zde žilo rekordních 14 let v míru byla postavena železniční trať. Pro obyvatele je to nejrychlejší způsob jak se někam dostat. Tato doprava mám však své velké mínus díky kterému jej Hlodáci přestali využívat a to, že mašinky jezdí tak rychle, že každá druhá projíždí Černošicemi hořící.

Hlodáci se velmi proslavili v tunelování a tak se v roce 1999 otevřelo 1.Černošické metro. Od té doby je již z Černošic vedena podzemní dráha (tajně) téměř po celém světě pro případ evakuace a nebo Moru tedy jak se říká po Apačsku "budeš-li zlobit přijde k tobě pan Hřbitov". A protože vás jistě zajímá proč tato vesnička či město nebo dokonce Apačská říše patří do Asie je to jen proto, že je tam druhý konec syselground.

Potrava

Potrava[edit]

Apačové si s sebou z USA přivezli sazenice rajčat. Ty nyní pěstují na plantážích,které jsou někdy velké až několik hektarů. Mladí Apačové tam chodí v létě pracovat na brigády. Válka se však nevyhnula ani tomuto místu, neboť retardovaní syslové si nedají pokoj a rajčata kradou, nebo dokonce ničí. Naštvaní Apačové proto rajčata schovávají do košů, které jim vyrábí černošický košař. Rajčata jsou hlavním zdrojem potravy Apačů. Kvalitní jídla, která jíme my neznají, protože je jsou pro ně finančně nedostupná. S úspěchem se nesetkal pokus jednoho bohatého podnikatele, který zde otevřel podnik zvaný syselburgers. Chodil po kraji a lovil sysly. Ti ho však jednoho dne nečekaně napadli, chytili a upálili. Z Asie občas Apačové kupují levnou rýži. Pijí také kávu a rádi jedí maso. Loví zvěř žijící v okolních lesích. Znají také brambory, které jsou velmi často servírovány jako příloha k masu. Syslové se také živí rajčaty. To je však jejich jediné společné jídlo s Apači. Jinak se totiž živí stejnou potravou jako ostatní syslové.


Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBělá pod BezdězemBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeské BudějoviceDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošiceKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříLančkrounLiberecLitoměřiceLovečkoviceMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNěmecký BrodNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSemelySezemiceSkutečSlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíTáborTepliceTrutnovTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚpohlavyÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceZáchodskoZápornoZálepyZbecznikZbirohŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřezíBučoviceBystrcČunkovoDačiceDešnáDomašínGottwaldovHavířovHlukHošťálkovyHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJihlavaKarvináKasárnaKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKrnovKruhový JičínKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMOlomoucOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokoviceProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovŘiťoviceSai-Ta-ViSmiloviceStředoholkyStudénkySvětlá u BoskovicШалинградŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Cizina:

AdamstownAktronovicaBerlínBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPrdelPrdelskSalašárySchengenSviňobrodUžhorodVídeňVyšná Diera pod Sráčom