Přelouč

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Přelouč
[[
Přelouč.png
|254px|Přelouč]]
[[
Přelouč znak.png
|90px|Přelouč – znak]]

znak

základní data
status: Městský Stát
kraj: Hradubický
okres: Na levo od Labe East Coast na pravo od Labe West Coast
historická země: Česko
katastrální výměra: 40.47 km²
obyvatel: zhruba 9 520
nadmořská výška: 212 m
PSČ: 535 07 někdy může být 07 535
adresa úřadu: Na náměstí vlevo
starosta: Ming-Chang Novák

Přelouč je město strategicky postaveno na velice nestrategickém místě v Hradubickém kraji asi 15 minut od města Pardubice. V dnešní době je Přelouč proslavena především pro svoji multikulturní skupinu obyvatel pracujících v místní mezinárodní korporaci zvané Kiekert která se specializuje na výzkum suchozemských Kaprů.

Historie města[edit | edit source]

První historická zmínka je z roku 1086, kdy král Vratislav daroval vesnici Přelouč i s chmelnicí benediktinskému klášteru v Opatovicích nad Labem. Díky chmelnici se vedení města rozhodlo vybudovat pivovar, bohužel výstavba pivovaru přilákala pozornost nepřátelských kmenů především Hornomaďarských vikingů z území dnešního Slovenska. Město se snažilo s nájezdníky vyjednávat, vedení se pokusilo nabídnout nájezdníkům i alternativu v podobě Slovenského Piva což nájezdníky mnohem více rozzuřilo. Toto diplomatické gesto bylo vůdci nájezdníků považováno za urážku, tímto se Přelouč ocitla ve válce.

Válka o pivovar 1090-1091[edit | edit source]

Tento krátký avšak velice krvavý konflikt začal neúspěšnou diplomatickou dohodou s hornomaďarskými vikingy. Vikingové se snažily dobít místní pivovar které město zrovna dostavilo, město se ale za žádnou cenu nehodlalo pivovaru vzdát. Kromě menších bezvýznamných šarvátek, tento konflikt rozhodly 2 důležité bitvy.

  • Bitva o Východní břeh

Bitva o Východní břeh proběhla na západním břehu řeky kousek od splavu řek Labe a Volhy, kdy se vikingové pokusily zaútočit pomocí Jaderných ponorek z Kladna. Toto ovšem důstojníci Přeloučské armády očekávaly a byly na toto připraveni. Většina vikingských ponorek byla zničena díky hloubkovým minám položených hluboko v řece, tyto miny byly Přeloučské armádě zapůjčeny od Námořnictva Čr. Vikingské ponorky byly nuceny kvůli vysokým ztrátám ustoupit.

Invazní flotila vikingských ponorek
  • Námořní bitva na Labi

Bitva se odehrála na řece Labe 2km severně od pivovaru, kde hlídka 3 Přeloučských bitevních depilátorů spatřila vikingské síly. Vikingové se blížili k městu v počtu šesti bojových člunů a cca 6000 bojovníky, Přeloučská síla disponovala třemi letadlovými čluny, čtyřmi bojovými galaktickými želvami, a plnou podporou stíhacích rogal. Bitva byla rychlá a síly vikingů byly téměř vyhlazeny. Po této bitvě město za pomoci gentlemanské dohody donutilo vikingy vzdát se nároku na pivovar.

Přelouč v letech 1900-2000[edit | edit source]

V Letech 1900 byla Přelouč na pokraji slávy, přes město vedla tkzv. Nehedvábná silnice , která byla hlavní dopravní tepnou. Díky této strategické pozici se město stalo velmi oblíbenou destinací obchodníků z celého světa. Nejen obchodníkům ale i městu se začalo dařit velice dobře, proto v roce 1912 město postavilo první vysokou školu, dále se město v roce 1925 rapidně rozrostlo díky migraci zkušených obchodníků ze západu kteří se báli tehdejší hrozby, Španělského vévody Chicka Maurise. V letech 1939-1945 když Evropou řádila válka, Přelouč zažila krach. Díky pověstem o multikulturnosti a prosperitě města se v roce 1940 přijel přesvědčit sám vůdce tehdejšího Německa. Sám vůdce o městu řekl „Přelouč je skutečně velice multikulturním městěm, pojdtě chlapci udělal jsem pro vás tábory ať v tom nemáme bordel“

- Adolf Hitler . Spousty lidí se rozhodlo tábory využít ve snaze přežít válku, ale jak se po čase ukázalo tyto tábory byly jedna velká lež jako věž, místo pomoci v těchto táborech lidi byly drženi v nehumálních podmínkách. Mnohdy bylo vězňům podáváno Jídlo ze školní jídelny a Slovenské pivo, jak se časem ukázalo účinky slovenského Piva ve velkém množství byly prudce smrtelné, toto vedlo k úmrtí většiny lidí kteří přišli do tábora hledat pomoc. Zbytek přeživších se rozhodl utéct zpět na západ.
Přelouč po letech 2000[edit | edit source]

Po roce 2000 se Přelouči dařilo poměrně dobře, město začalo získávat zpět svoji multikulturní pověst návratem cizinců. Tentokrát do Přelouče nepřišli cizinci ze západu, ale z východu během let 2001-2004 žilo v Přelouči 16% cizinců, což byl obrovský nárůst o 14% po velké migraci během války. Během let 2004-20010 žilo ve městě 46,9% cizinců, v letech 2010-2015 to bylo 56,8% cizinců. V dnešní podobě města v roce 2021 žije ve městě kolem 96% cizinců, dnes je Přelouč vlastním autonomním státem s 55 oficiálními jazyky mezi které patří i čeština (zhruba 9,6%), dominantními jazyky jsou: Ukrajinština, Rumunština, Bulharština, Nepálština a v neposlední řadě i Moravský jazyk .

Zajímavosti o městě[edit | edit source]

O městě Přelouč panuje pověst o Bílé Paní, která zemřela kvůli nešťastné nehodě při vodní turistice, kdy zakopla a oběsila se na lodním laně. Dále ve městě strávil nějakou dobu Ruský president Vladimir Putin, tento pobyt byl inspirací pro knihu Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Putina, kterou Vladimir Putin napsal. Za zmínku stojí zdejší Pizza kde mladí tráví čas čekáním na své jídlo.

Klasický Přeloučský Vasil chytající elektrické úhoře a jaderné žraloky
Řeka Labe[edit | edit source]

Labe je velice důležitá pro město jelikož je zdrojem ryb. V Labi žije spoustu druhů ryb ale v Přelouči je pár vzácných kousků jako je například, Žralok obrovský, Kraken Říční nebo třeba Tibetský hroch. Lovení těchto druhů je městem zakázáno, pouze s povolením od města. Poslední dobou se v oblasti řeky začal objevovat invazní druh 'Jaderných Žraloků'. Maso z těchto ryb vyvolává silné zvracení a závratě, proto se nedoporučuje maso jíst ale ryby poslat Poštou rovnou do Brna. Město také každých 6 let pořádá námořní přehlídku na řece Labe za podpory Námořnictva Čr, událost se koná každých 6 let protože městské lodě jsou neustále v pohybu na Máchově Jezeře, a časté přesuny po řece jsou velice nákladné.

Společnost Kiekert[edit | edit source]

V Přelouči má sídlo i mezinárodní korporace Kiekert, tato korporace se specializuje na výzkum suchozemských Kaprů které se snaží donutit létat pomocí kvantově nekvantové fyziky. Doposud se vědcům nepodařilo přijít s prototypem kapra který by byl schopný chodit natož létat, nicméně vědci díky svým chybným pokusům přišli na princip Atomové bomby na velryby, tato zbraň byla prodána do Norska za nemalé peníze které nadále financují výzkum kaprů. Společnost svojí existencí vytváří spousty pracovních pozic ať už pro usídlené cizince nebo čechy. Společnosti si v minulosti všiml i samotný Elon Musk který byl výzkumem kaprů tak fascinován že se s firmou dohodl na prototypech kaprů pro kolonizaci Marsu.

Život ve městě[edit | edit source]

Život ve městě není vůbec lehký. Přes den zde není veliké nebezpečí, ačkoli po setmění se setkávají nebezpečné gangy a podezřelí Italští chlapíci na parkovišti u Tesca. Život ve měste se od roku 1090 změnil k nepoznání, universita byla zbořena, znalost university byla rozdělena na postavení více menších škol. Pivovar byl lidmi zbořen aby mohl být znovu postaven a do roku 2010 byl zavřen rok následující byl pivovar opět zbourán a roku 2019 opět postaven. Tato tradice bourání a stavění pivovaru se ve městě drží již od roku 1998.

Námořní akademie[edit | edit source]

Díky své bohaté námořnické tradici města, je Přelouč jediným z míst které má své vlastní námořnictvo. Přeloučské námořnictvo úzce spolupracuje s námořnictvem Čr, díky této spolupráci Ministerstvo námořnictví České republiky podepsalo dohodu s městem o výstavbě námořní akademie. Tato akademie byla pojmenována podle veterána Přeloučských námořních sil Akademie Bořka Plachetky Námořníka. V akademii každý absolvent postupuje velmi náročným a tvrdým výběrovým řízením, tento výběrový systém je mnohdy brutálnější než například výběrové řízení Amerických Mariňáků. Díky takto tvrdým podmínkám je Akademie Bořka Plachetky Námořníka mezi nejprestižnějšími námořními školami na světě.

Labská Flotila[edit | edit source]

Labská Flotila je jedna z nejsilnějších námořních sil na světě, ačkoli je Přelouč vlastní zemí věří se že labská flotila je jedna z nejsilnějších námořních sil na území České Republiky. Jak již bylo zmíněno Přeloučské Námořnictvo úzce spolupracuje s námořnictvem Čr kterému od roku 2001 Labská flotila pomáhá s válkou proti mořským pannám a mořských prasátek na Máchově jezeře.

Lodě[edit | edit source]

(Prefix PLLF- Přeloučská Loď Labské Flotily)

Letadlové čluny[edit | edit source]
  • PLLF Letadlov neletadlov
  • PLLF Nelítal

Tyto lodě krom děla na brambory disponují děly na velké brambory kterými je možno střílet i ultravýbušné naštvané brambry, tento typ munice je dobrá zejména v boji s ponorkami. Na palubě se taktéž nachází skupina stíhacích rogal různých typů. Vlaštovka BUM BÁC - Víceúčelový bombardér s doletem kam až vítr zafouká Kormorán PIF PAF - Proudové stíhací rogalo dlouhého doletu s rychlostí až 12 km/h Nestíhačka 12/44 - Nejnovější víceúčelový druh rogala který může být vyzbrojen dle potřeby

Bitevní lodě a křižníky[edit | edit source]
  • PLLF Dělobuch
  • PLLF Buchdělo

Obě lodě disponují podobnou výbavou ovšem narozdíl od PLLF Dělobuch je PLLF Buchdělo schopno střílet vysoce elektrizující mrkvové torpéda.

Ponorky[edit | edit source]
  • PLLF Nepotopitelná 2

Labská flotila disponuje pouze jedinou ponorkou, tato ponorka je nukleární ponorka která tankuje natural, v případě potřeby je možno přepnout na baterii na solární pohon. Tato ponorka je jedna z nejmodernějších ponorek světa, vybavena plamenomety a vodními děly je tato ponorka velice smrtící jak na souši tak ve vzduchu. Díky úžasné všestrannosti této ponorky operovat na souší i ve vzduchu zanikla původní myšlenka podvodní ponorky a vznikla tak ponorka obojživelná.

Obojživelná "PLLF Nepotopitelná 2" připravující se na vzlet
Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBechyněBělá pod BezdězemBerounBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBorekBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeská TřebováČeské BudějoviceDašiceDesnáDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceDuchovHáj u DuchovaHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHostomiceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJirkovJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříKyšiceLančkrounLedeč nad SázavouLiptákovLiberecLiptákovLitoměřiceLovečkoviceLužeMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMiloviceMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNeratoviceNěmecký BrodNeznašovNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePerštejnPičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPoděbradyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPřeloučPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSedlčanySemelySezemiceSkutečSokolovStodůlkySlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíŠukačkaTachovTanvaldTáborTepliceTřeboňTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVeselí nad LužnicíVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceVrčeňZáchodskoZápornoZálepyZbečníkZbirohZasranáŽacléřŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBohuslaviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřeclavBřezíBučoviceBystrcBystřice pod HostýnemČeský TěšínČunkovoDačiceDešnáDolní LhotaDomašínDoubravice nad SvitavouFrýdek-MístekGottwaldovHavířovHlukHodonínHošťálkovyHraběticeHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJedovniceJemniceJestřabiceJihlavaKarvináKasárnaKlackojedyKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKrnovKruhový JičínKřenovKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMikulovMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceMouchniceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMObludovOlomoucOpavaOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokovicePodves pod SmutněnímProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovRožnov pod RadhoštěmRudíkovŘiťoviceSai-Ta-ViSlavoniceSmiloviceStředoholkyStudénkaStudénkySvětlá u BoskovicSviňovSvitavyШалинградŠlapaniceŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřebíčTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVelká PolomVelké OpatoviceVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Královecko:

Kaliningrad

Cizina:

AachenAdamstownAktronovicaBendBerlínBernBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMariborMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPánevPrdelPrdelkovicePrdelskPopradSalašárySchengenSviňobrodTokioUžhorodVídeňVyšná Diera pod SráčomZhořelec