Bitevní depilátor

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Na snímku je zbraň bohužel zachycena v nevhodném úhlu

„Ještě jeden vlas“

- Šošonský náčelník Zabij-Je-Všechny, během své oblíbené činnosti po bitvě u Little Bighornu.

„Chytrá noha chlupy nedrží“

- Nejmenovaný obchodní zástupce firmy vyrábějící depilátory.
Sam Hawkens (přítel dua Vinetou & Old Shatterhand) byl nedobrovolným průkopníkem skalpování

Bitevní depilátor je sečná zbraň, sloužící k depilaci protivníka převážně v oblasti hlavy.

Zbraň byla vyvinuta na území USA, stejně jako většina zbraní. Skládá se z podlouhlé, obvykle ocelové čepele připojené k rukojeti. Čepel obvykle bývá z oceli tvrdosti 52 až 56 HRC. O bitevním depilátoru se v průběhu dějin objevují mnohá fakta, ale také mýty:

  • Podle německého archeologa Hanse Jürgena tento mučící nástroj používaly kdysi převážně ženy. Většina historiků předpokládá, že šlo o rituální předmět, uctívaný tehdejší společností jako modla. Podle dochovaných nálezů se zřejmě vyráběl v několika výkonostních, vzhledových a váhových kategoriích. Výkon tehdejších depilátorů vypočítat jako chlup na druhou.
  • Čím víc skalpů, tím více kořalky. Bílí mužové poznali, že indiány nemusí vraždit, protože je stačilo opíjet lacinou pálenkou a ohnivá voda udělala své s národem, který má geneticky zakódovanou neschopnost odbourávat alkohol.
  • Roger Federer prohlásil, že stejně dobře by to šlo švýcarským nožem.
  • Eden Mor prohlásila, že nástroj vznikl v Palestině již v 1. století našeho letopočtu. Sloužil k depilaci intimních míst.
  • Soustružnický nůž není pro skalpování vhodný.
  • Kosa se používá jen v největší nouzi.
  • Pouzdro na nůž, jemuž se lidově říká pochva, je vhodným doplňkem depilátoru.

Moderní depilátory[edit]

Depilator.jpg

V průběhu dvacátého století se ukázalo, že stávající depilátory již neodpovídají potřebám moderní války. Američené proto začali vyvíjet tzv. hromadné depilátory. Vynálezci nejprve konstruovali depilátory poháněné motorem, jež by mohly skalpovat hromadně. Potřeba vyššího výkonu vedla ke konstrukci stále větších a silnějších strojů, jež záhy překonaly zemskou přitažlivost. Tak byl – jaksi mimoděk – vynalezen vrtulník. Není proto divu že vrtulník je vojenský stroj.

Posléze se zájem soustředil na chemickou depilaci – jako nejlepší se ukázala směs dioxinů Agent Orange uplatněná v průběhu války ve Vietnamu; v oblasti tepelné depilace se osvědčil například napalm.