Roger Federer

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Rogerův proslulý bekhend s výskokem

Neplnohodnotné články[edit | edit source]

Roger Federer je tenista bojující ve jménu Helvétskéhokříže, který nikdy nepotřeboval překračovat svůj vlastní stín. Řadí se k těm hráčům tenisu, co vyhrávají v jednom roce 3 Grandslamové turnaje, aniž by při utkání zrychlili krok, nebo se rozeběhli. Po každém utkání ve kterém Roger nastoupí, musí překreslovat lajny ohraničující hrací pole, neboť jsou totálně poničené. Došlo to až do takového extrému, že pokud se míč z Rogerovy rakety alespoň lehce nedotkne lajny, Roger zahlásí aut, i když byl míč uvnitř pole. Bohužel toto počínání tenisová federace odsoudila a změnila svůj název na „tenisová federerace“. Z Rogerova dětství je známo pouze to, že když dostal k Vánocům svoji první tenisovou raketu, porazil svého otce hned v prvním utkání. Trochu to zmírňuje fakt, že jeho otec hrál tehdy tenis taktéž poprvé, neboť při koupi rakety využil akce 2 za cenu jedné.

Hlavní úspěchy[edit | edit source]

O významu tradičního závěrečného pokleku vedou vášnivé spory katolíci a satanisté

Výhra, výhra, finále, výhra, vítězství. Za zmíněné pojmy si pouze dodejte název jakéhokoliv tenisového turnaje ATP. Roger totiž vyhrál nebo byl ve finále všech těchto turnajů. Jediný titul, který mu do letošní sezóny unikal byla antuková Paříž. Má totiž zásadu, že si na tomto turnaji přendává raketu do levé ruky. Dle jeho vlastních slov tak činíl proto, že nechtél ztratit motivaci do své další kariéry. Bohužel ani tato poslední bašta neodolala a tak musel opět vyhrát Wimbledon aby se počet jeho GS zvýšil na 15. Další turnaje prý absolvuje až bude otcem FedEx-e juniora.

Post světové jedničky[edit | edit source]

Rogera už nebavilo být tak dlouho světovou jedničkou tak přenechal trůn svému nepříteli Rafaelu Nadalovi. Ovšem podotkl, že až se mu přestane líbit na nižších příčkách, přijde všem ukázat, jak se tenis hraje. Máme se na co těšit.

Roger Federer a soupeři[edit | edit source]

Bohužel jediným kazem na kráse je fakt, že Roger nyní žádné soupeře vlastně nemá. Často nastoupí na kurt sám a když uplyne doba nutná pro kontumaci utkání, přijde většinou vzkaz rozhodčímu na umpiru, že soupeř se z rodinných důvodů nedostaví. Když už se nějaký soupeř dostaví, většinou utkání končí již při losu o podání, neboť ten zpravidla Roger vyhrává taktéž a psychický tlak s tímto spojený, soupeř neunáší. Pouze pár soupeřů dokáže s Rogerem sehrát celé utkání, ale většinou se pak jejich život odehrává ve zmaru a v léčebnách pro dlouhodobě choré.

Roger a banány[edit | edit source]

Roger rád banány.

Soukromí[edit | edit source]

Roger by se nikdy neoženil pro peníze. Tvrdí jeho přítelkyně v rozhovoru pro USA Today a reaguje tím na otázku novináře, zdali by se někdy oženil pro peníze. Roger je velmi bohatý.


Jak se píše
Zařazuje do kat.
Jak vypadá Důvod
Sport
Mistr světa ve vodní levitaci Disciplíny AlkoholismusAtletikaBahenní souboj s tygremBanžo žumpingBowlingBěhBaseballBasketbalBiatlonBojový styl RockyBrusleníBungee jumpingCurlingCyklistikaČavolDOSBoxExtrémní sportyFormule 1GauchingGeocachingGolfHázenáHod granátem na plechovkuHod kilemHod hovnemHokejJezdectvíKašnobalKolováKopanáKulturistikaLukostřelbaObžerstvíParkourPokyho trojbojRagbyRallyŘitní alpinismusSchodySkoky do hloubky na časSkoky do vodySnowboardingSvátostný sedmibojSvlečhokejŠachyŠermTenisTour de FranceVeslováníVodáctvíVodní turistikaVolejbal
Sportovci Milan BarošMona BarthelováPavel BémBoryšTomáš DošekRadek DudaWayne GretzkyDominik HašekZlatan IbrahimovićNeymarInriJaromír JágrMarek KuličLionel MessiKarel PoborskýTomáš RosickýChris FroomeRoger FedererNovak DjokovičDjoković NovákVlastimil Vlášek
Bafuňáři Jaroslav HřebíkVlastimil KošťálFilip PešánStanislav Šulc
Týmy AC Sparta PrahaSlavia 071 FC SlopáckoTJ Baník Vysoká PecTJ OsvětimanyČeská fotbalová reprezentaceČeskej fotbalovej týmKlausubova jedenáctka (2014) • Zemanova jedenáctka (2018) • Kapří ligaArsenalČelzýReal MadridHC Sparteşcu RomâniaHC Brno BystrcHC Jestřábi ProstějovFC BarcelonaTottenham Spurs
Olympiády LOH 2008 PekingZimní olympiáda v PrazeLetní olympijské hry 2020