Bahenní souboj s tygrem

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tzv. sázka na jistotu
Ve výjimečných případech se obviněnému daří právními kličkami vyhýbat bahennímu souboji s tygrem, my jsme však trpěliví

Bahenní souboj s tygrem je mezinárodně uznávanou metodou soudu mezi dvěma názorově se lišícími osobami, či dvěma skupinami. Nominaci na souboj lze uplatnit pouze v momentě, kdy je fyzický konflikt nevyhnutelný a zbývá málo do krvavého střetu obou stran.

Souboj může navrhnout

1. Kterýkoli člen soupeřících stran

2. Autorita, dohlížející nad konfliktem (třídní učitelka, táborový vedoucí apod.)

3. Libovolný nestranný pozorovatel konfliktu

Vedle nástroje práva je bahenní souboj s tygrem také sportovní disciplínou. Letní olympijské hry 2020 v japonském Tokiu představí bahenní souboj s tygrem jako v pořadí šestou disciplínu v rámci nového tři-a-dvacetiboje. Další novotou budou např. skoky do hloubky na čas.

Průběh souboje[editovat | editovat zdroj]

Metoda soudu se těší všeobecně velké oblibě z důvodu svého univerzálního využití a selské primitivnosti. To, co je k provedení ve finále třeba je pouze dospělý samec tygra rodu Panthera tigris sumatrae a jáma o tabulkových rozměrech 5x8m naplněná řídkým blátem (nebo žumpou) do výšky minimálně 45 cm. Pro aktéry nižší postavy je možné přistoupit i na pouhých 27 cm, velikost arény však zůstává konstantní a výjimky jsou nepřípustné.

Důležitým prvkem souboje je dostatečné vyhladovění zápasící šelmy, velkou pozornost je nutné věnovat i míře vyprovokování. Nutno podotknout, že lidský zápasník vstupuje do souboje naprosto dobrovolně a bez jakýchkoli donucovacích posunků. Druhým důležitým upozorněním je pravidlo, že lidský zápasník nesmí při souboji užít jiné zbraně, než vlastního těla a ducha. Zápasník, který při souboji využije jiných prostředků, než pravidly výslovně povolených je okamžitě diskvalifikován a je nutné nahrazení sekundantem. V přísnějších případech je nečistých prostředků využívající strana okamžitě prohlášena za poraženou.

Vítězství[editovat | editovat zdroj]

Porážka protistrany je v zásadě možná pěti způsoby:

1. Odstranění tygra, či jeho sterilizace

2. Odstranění zápasníka, či jeho sterilizace

3. Diskvalifikace

4. Kapitulace zápasníka

5. Kapitulace tygra (kontrola přítomným zoologem)

Vítězná strana po skončení souboje okamžitě nabývá všech svých práv, o která se před soubojem soudila.


Historie[editovat | editovat zdroj]

Předpokládá se, že tento sport vytvořil Chuck Norris (při něm mohl dělat svoji kratochvíli- a to ukusování hlav tygrům) nebo někdo z jeho následovníků.

Sport
Mistr světa ve vodní levitaci Disciplíny AlkoholismusAtletikaBahenní souboj s tygremBanžo žumpingBowlingBěhBaseballBasketbalBiatlonBojový styl RockyBrusleníBungee jumpingCurlingCyklistikaČavolDOSBoxExtrémní sportyFormule 1GauchingGeocachingGolfHázenáHod granátem na plechovkuHod kilemHod hovnemHokejJezdectvíKašnobalKolováKopanáKulturistikaLukostřelbaObžerstvíParkourPokyho trojbojRagbyRallyŘitní alpinismusSchodySkoky do hloubky na časSkoky do vodySnowboardingSvátostný sedmibojSvlečhokejŠachyŠermTenisTour de FranceVeslováníVodáctvíVodní turistikaVolejbal
Sportovci Milan BarošMona BarthelováPavel BémBoryšTomáš DošekRadek DudaWayne GretzkyDominik HašekZlatan IbrahimovićNeymarInriJaromír JágrMarek KuličLionel MessiKarel PoborskýTomáš RosickýChris FroomeRoger FedererNovak DjokovičDjoković NovákVlastimil Vlášek
Bafuňáři Jaroslav HřebíkVlastimil KošťálFilip PešánStanislav Šulc
Týmy AC Sparta PrahaSlavia 071 FC SlopáckoTJ Baník Vysoká PecTJ OsvětimanyČeská fotbalová reprezentaceČeskej fotbalovej týmKlausubova jedenáctka (2014) • Zemanova jedenáctka (2018) • Kapří ligaArsenalČelzýReal MadridHC Sparteşcu RomâniaHC Brno BystrcHC Jestřábi ProstějovFC BarcelonaTottenham Spurs
Olympiády LOH 2008 PekingZimní olympiáda v PrazeLetní olympijské hry 2020
Split-arrows.png Tento článek nemá skoro nic společného s článkem Trest smrti.

To je dobře, kdyby byly stejné, nebyl by důvod, aby se jmenovaly jinak.