Karel Poborský

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Karel Poborský
Soccer c.jpg
Karel Poborský v akci, v dobách své největší slávy

Karel Poborský (* 30. března 1972, Jindřichův Hradec) je profesionální fotbalista a bývalý reprezentant České republiky, který si koupil České Budějovice.

S profesionálním fotbalem začínal v Českých Budějovicích a přes Žižkov pokračoval do Slavie, s kterou získal v roce 1996 mistrovský titul. Ve stejném roce byl členem slavného reprezentačního výběru na mistrovství Evropy v Anglii, kde Češi vybojovali stříbrné medaile.

Karel Poborský byl mimo jiné první člověk, který do českého fotbalu přinesl slovo kapr, neboť mu již od útlého věku přezdívali Třeboňský kapr.

Ve Spartě[edit]

Přes provinční kluby, jako Manchester United, Benfika Lisabon a Lazio Řím, skončil ve slavné Spartě Praha. Zde si jej fanoušci i spoluhráči velice oblíbili. Především proto, že jak sám řekl: "Vydělal jsem si v cizině už dost. Ve Spartě chci prostě hrát pro radost a za normální plat, tak, jako prostě každý jiný hráč". Tím si získal srdce všech, hlavně však majitelů klubu.

Reportérovi Slovácké tiskové agentury Fanůšovi Krojovanému Karel Poborský poskytl v Českých Budějovicích exkluzivní rozhovor:

Jak se cítíte před začátkem ligy?
Já si myslím,že na ně musíme prostě vlítnout. Z žádnýho týmu nesmíme mít jako prostě strach.
A jak jste se připravoval?
Já si myslím, že prostě tak, jako každej rok. Mám už prostě zavedenou metodu zimní přípravy, kdy se hlavně jako šetřím před začátkem ligy.
A co zimní halová sezóna, jaké jste měl výsledky?
Já si myslím, že prostě tydle jako zimní turnaje, to už prostě pro mne není. Já jsem prostě přikázal trenérovi, aby nasadil jenom ty mladý. Víte, to už pro nás starý psy (správně - prasopsy - poznámka redakce) prostě není.
Děkuju za rozhovor
Rádo se stalo.

Nová funkce[edit]

Česká fotbalová reprezentace má nového vedoucího

Deník mladá gardaZÍTRA 27. dubna 2007 uveřejnil překvapivou informaci. Karel Poborský po sezoně skončí s fotbalem a stane se vedoucím reprezentačního týmu. Reportér deníku mladá gardaZÍTRA se jej zeptal, jakou má představu o svém účinkování u reprezentace. Zde je část Karlova vyjádření, celý rozhovor bude otištěn v sobotním vydání mladé gardyZÍTRA

"Já nebudu dělat žádné velké změny. Tým funguje, myslím, celkem dobře. Hráčky jsou zkušené profesionálky a samy dobře vědí, že disciplína musí bejt. Ta aféra byla moc nafouknutá. Na druhou stranu takový chaos jaký tam v poslední době vládl, byl neuvěřitelný. Večerky budou posunuty. Správná mladá dívka má být v osm hodin v posteli. Aby mohla být v deset hodin doma. Taky výběr hotelu pro reprezentační srazy bude těžký. Ten hotel nesmí být součástí bordelu, jako v minulosti. Já osobně preferuji Hotel Komsomol"

Sport
Mistr světa ve vodní levitaci Disciplíny AlkoholismusAtletikaBahenní souboj s tygremBanžo žumpingBěhBaseballBasketbalBiatlonBojový styl RockyBrusleníBungee jumpingCurlingCyklistikaČavolDOSBoxExtrémní sportyFormule 1GauchingGeocachingGolfHázenáHod granátem na plechovkuHod kilemHod hovnemHokejJezdectvíKašnobalKolováKopanáKulturistikaLukostřelbaObžerstvíParkourPokyho trojbojRagbyRallyŘitní alpinismusSchodySkoky do hloubky na časSkoky do vodySnowboardingSvátostný sedmibojSvlečhokejŠachyŠermTenisTour de FranceVeslováníVodáctvíVodní turistikaVolejbal
Sportovci Milan BarošMona BarthelováPavel BémBoryšTomáš DošekRadek DudaWayne GretzkyDominik HašekZlatan IbrahimovićNeymarInriJaromír JágrMarek KuličLionel MessiKarel PoborskýTomáš RosickýChris FroomeRoger FedererNovak DjokovičDjoković NovákVlastimil Vlášek
Bafuňáři Jaroslav HřebíkVlastimil KošťálStanislav Šulc
Týmy AC Sparta PrahaSlavia 071 FC SlopáckoTJ Baník Vysoká PecTJ OsvětimanyČeská fotbalová reprezentaceČeskej fotbalovej týmKlausubova jedenáctka (2014) • Zemanova jedenáctka (2018) • Kapří ligaArsenalČelzýReal MadridHC Sparteşcu RomâniaHC Brno BystrcHC Jestřábi ProstějovFC Barcelona
Olympiády LOH 2008 PekingZimní olympiáda v PrazeLetní olympijské hry 2020
Karlové.jpg
Karlové
Karel I. GottKarel II. MarxKarel III. PoborskýKarel IV.Karel V. LobotómKarel VI. MayKarel asi VII. SchwarzenbergCharles XLII. DarwinLidový zlepšovatel Karel JirásekKája MaříkKarel DCLXVI. syn NěmeckaKril