AC Sparta Praha

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "AC Sparta Praha"

pojednává o opačném tématu než článek Slavia 07.

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Sralta Praha.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Živé utkání již nyní na Necyklopedie +

Živé utkání AC Sparta Praha s Slavia 07 sledujte již nyní na Necyklopedie +. Právě nyní za výhodnou nabídku 150 ČK za hodinu. *


* Zvuk není v ceně
AC Sparta Praha, fotbalový klub

Tento článek pojednává o zábavném cirkusu z Letné. O bratrském cirkusu z Rumunska pojednává článek HC Sparteşcu România.


„Sparťani shazovali děti ze skály, aby se z nich nestali slávisti.“

- František Doucha

„A CO JEEE?!? Žer vlajku, študente, líbals málo!!!“

- Sparťan

„This is Spartaaaa!“

- Leopinďas, král Sparťanstva


AC Sparta Praha je věhlasný sportovní klub pražský. Na počátku jeho existence stála názorová půtka několika universitních studentů národoveckých studií z American University in Elbonia, týkající se banálního problému zušlechťování hovězího dobytku s využitím metody dr. Vojty. Jejich masivní propagace antisemitismu (typický pro USA) a hovězího masa (typické pro KFC) původní skupinu rozdělila a část studentstva elbonijské univerzity založila spolek Slavia. Šalom.

Založení[edit | edit source]

AC Sparta Praha (logo)

V roce 1893 se na ustavující schůzi Studentské jednoty vinohradské, jehož hlavním posláním bylo formulování zakládací listiny klubu, později známé pod názvem Deklarace evropské charty práv postižených demencí [1], dostává samo předsednictvo do ostré rozepře v souvislosti s otázkou jak a kde lépe chovat hovězí skot.

Tento rozkol způsobil následující rozštěpení. Polovina členů následuje náčelníka jednoty Vlastibora Vřešťála na dlouhý exodus do své domoviny rumunského Banátu s cílem vyšlechtit nový druh skotu. Nutno dodat, že Vřešťálovo snažení došlo nepříliš úspěšného naplnění, pokud za něj ovšem nepovažujeme několik sekundárních úspěchů jakým je založení klubu FC Steaua Bucureşti a vynález pletených kamaší.

Druhá část rozkolníků, jejichž názorová platforma konverguje s tehdejším všeslovanským úsilím kolektivizace jehnědů, zůstává v Praze a na počest tehdejšího narození Mao Ce-Tunga zakládá v čele s předsedou rudé části spolku Rudlou Kockem komanditní společnost AC Kuomitang Vinohrady s cílem rehabilitovat zemědělskou práci s důrazem na činnost nohou.

Úsilím obou odštěpených mičurinských frakcí se podařilo vyšlechtit plemeno, jehož charakteristickou vlastností zůstává neochota pouštět se do jakýchkoliv rychlých pohybů (rozuměj běh). V následujícím období se na tento nešvar pokusila zaměřit skupinka nadšenců vedená brněnským profesorem Třetínským.

Řešení problémů[edit | edit source]

Mahátmá Koš-ťhál

Jako nejzávažnější problém se ovšem ukázala extrémní stádnost s prvky budhistického harasmentu. Tento problém se zúčastnění rozhodli řešit po etapách. V první etapě bylo zvoleno předsednictvo. Ve druhé etapě si předsednictvo navrhnulo a odsouhlasilo odměny. Ve třetí vlně pak bafuňáři (odborný termín pro sportovní činovníky) transformovali AC Kuomitang na fotbalový klub AC Sparta a jen tak v trenýrkách vstoupili na kolbiště sportbyznysu.

Latentní stádnost a mentální jalovost, která se z počátku zdála hlavním problémem rodícího se klubu, se rázem stala hlavní devizou AC Sparty, protože během krátké doby několika týdnů umožnila zrod skalního jádra humanoidních fanoušků prostých jakékoliv neuronové aktivity. Zrod fotbalového klubu byl tak zdárně završen.

Dřívější současnost[edit | edit source]

AC Sparta Praha (logo)

Po výrazných úspěších v době poválečné, kdy byl klub nucen pouze živořit z darů mecenášů, byl následně do čela klubu zvolen nihilistický terorista a natěrač toaletních stínítek Mahátmá Koš-ťhál, kterýžto vzešel z biologického spojení původního zakladatele Vlastibora Vřešťála s rumunským vlastencem Tudorem Čau-česku. Pod jeho působením se klub dostal na samý vrchol středoevropské špičky a k jeho dalším zásluhám patří hladká restrukturalizce a následná transformace původně zemědělského družstva v chovnou stanici prasopsů.

V současné době vystupují nejkvalitnější odchovanci stanice se skromnými úspěchy v rámci předních zemědělských výstav starého kontinentu, kde jsou většinou nabízeni jako levný a méně kvalitní chovný materiál.

Ovšem doba chvátá vpřed mílovými kroky a v odvislosti na poklesu oblíbenosti tatarských bifteků, potažmo úbytku míst vhodných ke grilování (záplavy 1997 a 2002), vedení AC pružně reagovalo a rozhodlo se „držet prst na tepu doby“ (Šafránek, 34:8). Novým nosným trendem se má v dohledné době stát malochov slepiček (s následným exportem na Balkán), voříšků (s následným exportem do Rakouska) a kladrubských hřebečků, nikoliv kladrubských blbečků, chystá se též invaze na pěstitelské výstavy šlechtěním řepky a petržely. Nejnovějším počinem vedení je najmutí agenta provokatéra z bývalého SSSR s příznačným jménem Prudnikov a koupě rakouského stopera Nicklas Hohenedera (přiveden s taktikou „kdo nevysloví bez chyby moje jméno, ocitne se v ofsajdu“ – tzv. ortoepický ofside systém).

Nynější současnost[edit | edit source]

Jak hluboko králičí nora vede?

Fotbalová Sparta si ve 21. století zrovna dvakrát náramně nevede – zatímco Baníkovci odpadli do druhé ligy a Slovan Liberec je Slovanem Liberec (Ahoj Ludvíku Karle!), plesnivá plzeňská Viktorie a židovská Slavia s čínským kapitálem ničí naděje Sparty na zisk titulu v 1ize. Systematický postup likvidace pražské Sparty přináší konečně ovace. Čínský tah koupit klubem Che-nan Ťien-jie jediného reálného sparťanského fotbalistu – Bořka Dočkala – považujeme za majstrštück. Zbylí hráči právem zaměňovaní za komparz se na skutečný odpor nezmůžou. Sparta je prostě v lese – kamkoliv se podíváme dřevo a zase dřevo.

Už zdravým rozumem či siderickým kyvadlem můžeme zpochybnit dobrý úmysl/soudnost klubového managementu. Sparta nechala odejít několik skvělých hráčů a navíc zadarmo! Můžeme jmenovat: Juraj Kucka (nyní v AC Milán), Kamil „Někdy na pár facek“ Vacek (nyní v Maccabi Haifa), Václav Drobný (nyní v zemřel), Václav Kadlec (není v Midtjyllandu)… a můžeme pokračovat. Zejména ztráta Václava Kadlece zabolela, kéž by tu s námi ještě chvíli pobyl, ten by byl jistě platný, chjo. Problémy týmu nejsou jenom o Kadlecovi – útok hraje bídně, záloha hraje bídně a obrana hraje na hovno. Stopeři Sparty jsou jak z grotesky a namísto obávaných obránců (Ahoj Tomáši Řepko!) se chovají jako banda Zbabělých Ufňukaných Nešukaných Holek.

Proč je Sparta tak na hovno? Je to vůbec pravda? Vrátí se někdy Sparta v plné síle? Odpověď je ne – vrátí. Sparta je terčem obrovského spiknutí čínskožidovského kultu, kterému vládne Petr Kellner. Byznysový mogul Kellner pronikl na čínský trh a pobídl čínské investory k rozšíření působnosti do ČR. Šikmoocí koupili Slavii (vrána k vráně sedá…) a tento jinak židovský spolek napěchovali penězi, aby Slavia snadno skoupila to, co ještě zbývá a běhá po českých trávnících a má dvě nohy (Ahoj Honzo Sýkoro!). Neboť se jedná o plán dlouhodobý a bylo nutné se pojistit (Ahoj PPF!) nechal Kellner Spartu sabotovat svou pravou (Kellner je levák) rukou – Židofašistou Danielem Křetínským (neplést s brněnským profesorem Třetínským). Protože pod Danem je rozvoj Sparty nonsens, poslední případná překážka byla tímto odstraněna. Jak by pravil klasik: „Ty bláho!“.

Účinkující[edit | edit source]

Ředitelé manéže v době rozličných úspěchů – pánové Michael Bílek (vlevo) a Horst Sígr (vpravo)
V minulosti ve Spartě působili i lidé s jistou minulostí – trestanci, chovanci aj. (na fotografii je Tomáš Řepka, wrestler)

Pojďme si společně stručně shrnout, kdo že to vlastně ve Spartě kulich (včetně managementu, hráčů a i komparzu). Někteří účinkující ovládají více disciplín. (Některá jména už nejsou aktuální, ale není zde nikoho, kdo by to opravil…)

hlavní tým
vedoucí tým
managedement
  • KOTALÍK, Adam — kokotalík
  • KŘETÍNSKÝ, Daniel – majitel a klaun

Hodnocení Jakuba Konečného[edit | edit source]

Hodnocení cirkusu bývá obtížné a proto je nejlepší optat se odborníků na slovo vzatých — cirkusových klaunů. Tak se VTN obrátil na Jakuba Konečného, sporťáka ze Sportu.cz. Jak vypadá Sparta pod rentgenem?

potenciál: 9/10
charakter: 7/10
zdraví: 2/10
celkem: 5-7

Závěr[edit | edit source]

Sportovní – nejen fotbalový – klub, zemědělský podnik, cirkus – to vše a ještě mnohem více je AC Sparta Praha. Pobavil Vás článek? Jsme rádi. Chcete jej sprasením vylepšit? Budeme rádi. Zdá se Vám, že tomu něco chybí, že jsme něco či někoho opomenuli? Dejte si pozor… Slavia je nejlepší týmem na světě a Sparta je špatná


Sport
Mistr světa ve vodní levitaci Disciplíny AlkoholismusAtletikaBahenní souboj s tygremBanžo žumpingBowlingBěhBaseballBasketbalBiatlonBojový styl RockyBrusleníBungee jumpingCurlingCyklistikaČavolDOSBoxExtrémní sportyFormule 1GauchingGeocachingGolfHázenáHod granátem na plechovkuHod kilemHod hovnemHokejJezdectvíKašnobalKolováKopanáKulturistikaLukostřelbaObžerstvíParkourPokyho trojbojRagbyRallyŘitní alpinismusSchodySkoky do hloubky na časSkoky do vodySnowboardingSvátostný sedmibojSvlečhokejŠachyŠermTenisTour de FranceVeslováníVodáctvíVodní turistikaVolejbal
Sportovci Milan BarošMona BarthelováPavel BémBoryšTomáš DošekRadek DudaWayne GretzkyDominik HašekZlatan IbrahimovićNeymarInriJaromír JágrMarek KuličLionel MessiKarel PoborskýTomáš RosickýChris FroomeRoger FedererNovak DjokovičDjoković NovákVlastimil Vlášek
Bafuňáři Jaroslav HřebíkVlastimil KošťálFilip PešánStanislav Šulc
Týmy AC Sparta PrahaSlavia 071 FC SlopáckoTJ Baník Vysoká PecTJ OsvětimanyČeská fotbalová reprezentaceČeskej fotbalovej týmKlausubova jedenáctka (2014) • Zemanova jedenáctka (2018) • Kapří ligaArsenalČelzýReal MadridHC Sparteşcu RomâniaHC Brno BystrcHC Jestřábi ProstějovFC BarcelonaTottenham Spurs
Olympiády LOH 2008 PekingZimní olympiáda v PrazeLetní olympijské hry 2020