Vlastimil Vlášek

From Necyklopedie
(Redirected from Vlasta Vlášek)
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Úpravy fotbalových pravidel.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Vlastimil Tlustý.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Vlastimil Vlášek je respektovaným sportovním komentátorem a redaktorem už řadu let


„Ty bláho Kukec!“

- Vlastimil Vlášek

„Frýdek... Kadeřábek... pískni to‼“

- Vlastimil Vlášek

„No můžete zatleskat jestli chcete.“

- Vlasta typicky


Vlastimil Vlášek je přední český fotbalový expert, reportér a sportovní komentátor, stejnou měrou rovněž humorista a komik. Ve fotbalovém prostředí je zaslouženě považovaný za odborníka v problematice posuzování ofsajdů (anglicky: offside). Méně známým faktem je, že Vlastimil Vlášek se ve skutečnosti nejmenuje Vlastimil Vlášek, ovšem Tamar Ondrake. Vlastimil Vlášek je pouhým pseudonymem nebo, chcete-li, přesmyčkou tohoto jména a příjmení. Jeho starším bratrem je Ondřej "Piko" Záruba, hokejový šéfkomentátor ČT (České televize). V České televizi působí i sám Vlášek, který je mimochodem fanoušek Bohemians.

Vedle aktivit ve světě fotbalu a zábavy se VV věnuje (nutno podotknout, že s vášní...) vlakům, je tedy šotoušem. Během let 2008 až 2011 vydal celkově pět titulů v knižní sérii "Jízdní řády aneb vlakem se vydat vášnivě výletit s voličem Věcí veřejných Vlastimil Vláškem". Tato vydání sklidila mohutný úspěch jak mezi normálními lidmi, tak i mezi literárními kritiky a literárními šotouši. Vydal i další knihy v tomto oboru. Značnou porci těchto knížek vydal pod pseudonymem Vlastimil Vláček.

Mezi jeho nejhlasitější odpůrce spadá komentátor-konkurent Ondřej Lípa. Dalším je anti-sparťanské lejno Luděk "Zelíčko" Zelenka, tuberkulózní travestita a termostatický teplouš (není divu, když hrál za Teplice). Dříve byli Vlášek a Zelenka (spolukomentátor na ČT) dobrými, ba nejlepšími přáteli, ale jejich názorové rozdíly je rozkmotřili.

Fotbal[edit | edit source]

Vlášek dlouhodobě patří k nejlepším a nejoblíbenějším sportovním komentátorům v tuzemsku. Nezaměnitelným vystříbřeným syslem pro humor bývá mnohdy přirovnávaný ke kolegovi Bosákovi. Fotbaloví příznivci si jej cení pro vydatné vědomosti, a to nejen co se týče kopané. V tomto ohledu kolegu Bosáka dokonce převyšuje. Vláškovými spolukomentátory jsou zpravidla Pavel Karoch anebo nenáviděný Luděk Zelenka. Vztah s jiným komentátorem Jiřím Štěpánem zůstává pro veřejnost nejasným, stejně jako vztah k Josefu Němcovi. Vláškovým vzorem přesto zůstává komentátor Pavel Čapek, proslulý svým chrchlem z mistrovství světa v Brazílii roku 2014.

O fenoménu Pavel Čapek si více přečtěte ve článku Karel Čapek, byť to vlastně nedává smysl.

Humorista a srandista[edit | edit source]

„…a po zápase, kde s těmi experty nebo, jak my říkáme Luďkovi, exprdy, hodnotíme ten zápas…“

- Vlasta

Vlášek je veselý smíšek, umí udeřit humorem v nečekaný moment, což jasně demonstroval, když během přenosu záměrně zkomolil jméno bosenského fotbalisty Jasmina Ščuka na Jasmina Šuka. Tímto výrokem si zajistil nesmrtelnost na české fotbalové a komentátorské scéně a dodnes o tomto vtipu kolují legendy. Vláškův sysel pro humor ocenil i velikán Zdeněk Troška.

Knižní vydání[edit | edit source]

Jakékoliv heslo na téma Vlastimil Vlášek byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie.png


Sport
Mistr světa ve vodní levitaci Disciplíny AlkoholismusAtletikaBahenní souboj s tygremBanžo žumpingBowlingBěhBaseballBasketbalBiatlonBojový styl RockyBrusleníBungee jumpingCurlingCyklistikaČavolDOSBoxExtrémní sportyFormule 1GauchingGeocachingGolfHázenáHod granátem na plechovkuHod kilemHod hovnemHokejJezdectvíKašnobalKolováKopanáKulturistikaLukostřelbaObžerstvíParkourPokyho trojbojRagbyRallyŘitní alpinismusSchodySkoky do hloubky na časSkoky do vodySnowboardingSvátostný sedmibojSvlečhokejŠachyŠermTenisTour de FranceVeslováníVodáctvíVodní turistikaVolejbal
Sportovci Milan BarošMona BarthelováPavel BémBoryšTomáš DošekRadek DudaWayne GretzkyDominik HašekZlatan IbrahimovićNeymarInriJaromír JágrMarek KuličLionel MessiKarel PoborskýTomáš RosickýChris FroomeRoger FedererNovak DjokovičDjoković NovákVlastimil Vlášek
Bafuňáři Jaroslav HřebíkVlastimil KošťálFilip PešánStanislav Šulc
Týmy AC Sparta PrahaSlavia 071 FC SlopáckoTJ Baník Vysoká PecTJ OsvětimanyČeská fotbalová reprezentaceČeskej fotbalovej týmKlausubova jedenáctka (2014) • Zemanova jedenáctka (2018) • Kapří ligaArsenalČelzýReal MadridHC Sparteşcu RomâniaHC Brno BystrcHC Jestřábi ProstějovFC BarcelonaTottenham Spurs
Olympiády LOH 2008 PekingZimní olympiáda v PrazeLetní olympijské hry 2020