Metrotaurus

From Necyklopedie
(Redirected from Metrosaurus)
Jump to navigation Jump to search

Metrotaurus je jméno již zemřelého netvora. Jeho život je úzce spjat se stanicí pražského metra Můstek.

Metrotaurova sluj

Podle legendy manželku pražského krále Pavlosa Bémosa svedl dispečer pražského metra. Po čase porodila Metrotaura, netvora s lidským tělem a koly místo nohou. Král si nechal od proslulého pražského stavitele a sochaře Kapliackose postavit Labyrint. Protože ale neměl peníze na koupi parcely, nechal bludiště zbudovat v přestupních chodbách stanice pražského metra Můstek. Tam pak nevlastního krvelačného syna uvěznil.

Jednoho dne ale jeden Moravan zabloudil v oněch přestupních chodbách a na Metrotaura narazil. Jen tak tak unikl jisté smrti přejetím. Zprávu o ukrývaném Metrotaurovi pak rozhlásil celému světu.

Mezi Prahou a Brnem vypukla válka. Brno padlo a byla na něj uvalena povinnost odvádět Praze oběť - každým rokem sedm panen a sedm chlapců na přejetí pro Metrotaura.

Syn brněnského krále Brněna Tvůjzeus se vypravil s oběťmi Pendolínem do Prahy, odhodlán zabít netvora. Pražský král ho celkem vlídně přijal, popřál mu štěstí, avšak upozornil ho, že možná Metrotaura zabije, ale sotva se dostane z labyrintu ven, páč je Moravák.

S pomocí bohyně padla Tvůjzeovi do oka královská dcera Bémoana a i ona se do něj zamilovala. Tak se stalo, že v předvečer boje dala Tvůjzeovi záchrannou brzdu a přidala Opencard.

Ráno byly oběti odvedeny do přestupních chodeb stanice Můstek, ale dovnitř vstoupil jen Tvůjeus, nápadně ukazovaje Opencard. Tmavými vlhkými chodbami se dostal až k Metrotaurovi. Využil momentu překvapení a zabrzdil ho záchrannou brzdou. Stojícímu Metrotaurovi pak ukázal ďábelský vynález - Opencard. Netvor, viděv tuto šerednou zbraň, omdlel. Tvůjzeus ho pak zahákl za záchrannou brzdu a vydal se směrem k východu.

Dostal se šťastně ven, všemi vítán. Král Bémaos mu poděkoval za zabití netvora a zrušil povinnou každoroční oběť Brna. Dál už ale tolik štěstí nebylo: Bémaa chtěla odjet s Tvůjzeem Pendolínem na Moravu, ale noc před odplutím jí ve snu censored! přikázal nikam nejezdit. Místo toho se druhý den stala manželkou boha korupce Svobody. Tvůjzeus se vracel sám a protože nechal na Pendolínu černé plachty, znamení vlastní smrti, jeho čekající otec král Brněn, se žalem zabil skokem ze zdejší radniční věže. I sám Tvůjzeus po létech kralování a mnohých hrdinských dobrodružstvích neslavně zahynul, ve stanici Depo Hostivař spadl do kolejiště.

Krtek v Československu a ve světě