1 FC Slopácko

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Vznik klubu a první majitelé[edit | edit source]

Tento slavný fotbalový klub vznikl v roce 2002 spojením klubu Slopácká Sralta Uherské Hradiště a Kokot Nová Ves. Hned ve své první sezóně v Kapr lize podával tým kvalitní výkony, se kterými jeho majitelé firma Kokot z Nové Vsi musela být spokojena. Majitelé firmy jsou porvozovatelé asi 40 % všech automatů a kasin na světě, ostatně sídlo majitele pana Valenty je v kasinu v Monte Carlu.

První kroky klubu[edit | edit source]

Majitelé zpočátku nepochopili, že v Kapr lize jde hlavně o maximální výlov kaprů, k tomuto došli až po několika sezónách. A protože se majitelům dosavadní výlov kaprů nezdál dostatečný, rozhodli se podpořit jej nasazením nových mladých kapříků, kteří v místních sádkách rychle rostli. Pro ně si pak jezdili známé osobnosti fotbalu jako byli Milánek nebo Vašek Zejda. Do budoucna se plánoval mnohem větší rozsah výlovu i nové rybníky, mnohé obce v okolí Uherského Hradiště měly být zaplaveny při tvorbě rybníků. Mělo se jednat o obce Kostelany, Nedakonice a Moravský Písek, zaplavena měla být také část Uherského Hradiště s názvem Rybárny. Tyto nové rybníky měly být spojeny tzv Valentovým kanálem. Pan Valenta vše popsal v knize "Budujme klub pro 100 milionů kaprů"

Kapří aféra a změna majitele[edit | edit source]

Bohužel pro klub, byla ale kapří aféra špatně pochopena a firma Kokot musela z klubu 1. FC Slopácko odejít. Místo ní přišel nový místní majitel - Jan Řezník, který ve spolupráci se svým skorojmenovcem George W. Bushem z klubu všechny kapry předal do USA, které je použilo k válce v Iráku. Díky tomu šel klub ke dnu a skončil v druhé Kapr lize. Stejně tak záhy skončila pro nedostatek kaprů válka v Iráku.

Kamarádské vztahy s ostatními mikiho klubíky[edit | edit source]

fanoušci Slopácka jsou známí výborně podnapilími vztahy s hráči celku HC Trenty Zlín.Tyto kamarádské vztahy vznikly tím že tyto klubi leží ve stejnem městě Zlínské Hradiště.To se jednou(a taky naposled) porvaly fanoušci těchto

klubíků porvaly a hráči Zlínu museli celou situaci uklidnit tím že zavolali Liborka Kozíka aby vše urovnal, a tak vznikly přátelské vztahy mezi těmito dvěma klubami.Doplním že když tyto celky hrajou proti sobě, tak goly nedávají a

společne si kamarádský hrají na schovávanou potom co sní sklenku dobře teplého vína.

Třetí majitel a návrat do Kapr ligy[edit | edit source]

Po prodeji veškerých kaprů se majitelem stal pan Odzemek, který pochází z Mongolska. Pan Odzemek je majitelem firmy O-group (nemající ani zblo společného s Ozónem), která se zaměřuje hlavně na lodní dopravu a výrobu kovů.

Majitel klubu pan Odzemek se rozhodl, že do vedení klubu jmenuje slečnu Mrzkou, která se rozhodla, že mu ušetří maximální množství peněz, které by musely být vyplaceny na prémiích pro hráče. Proto také byl odvolán po první polovině sezóny 2007/2008 trenér Malura, který vyhrál příliš mnoho zápasů a poškodil finační stabilitu klubu.

Na jaře 2008 nastoupil nový trenér Calwouda z týmu HAF HAF Olomóc, který plnil do puntíku strategii vedení. V závěru sezóny ale došlo k několika nepříjemným výhrám, a tak se vedení klubu ve splupráci s hráči Inwomanem, brankářem Lolkem a obráncem Kaprem postaralo o slušný výsledek ve Fulneku.

Protože vedení muselo zakročit proti příliš dobrým výsledkům, tak se rozhodlo trenéra Calwoudu odvolat a nastouil v sezóně 2008/2009 trenér Jučumič. Tomu se podzimní polovina opravdu vydařila a vedení se slečnou Mrzkou bylo spokojeno.

V zimě ale došlo v klubu k palácové revoluci, pana majitele Odzemka ovlivnil fotbalový intrikář Švec, že by měl uvolnit nějaké kapry a snažit se o postup do Kapr ligy. Majitel odvolal slečnu Mrzkou, do vedení nastoupil intrikář Švec, ten okamžitě odvolal úspěšného trenéra Jučumiče a povolal svého nohsleda Mazooru.

V jarní sezóně 2008/2009 se pokračovalo v podobných výsledcích jako na podzim, ale Švec nakonec slavně zajistil slavný nákup Kapr ligy tím, že poslal několik kilo kaprů do Čáslavi. V nové sezóně 2009/2010 se klub opět vrátil k úspěšné strategii (tzv. kaprovnému) do černoprdelníků, kteří s oblibou pískali penalty i mimo pokutové území.

Styl hry[edit | edit source]

Slopácko dlouhodobě hraje ofenzivním způsobem hry, který se vyznačuje ofenzívní smrští. Při zápasech klubu padá běžně 5,6 nebo i 7 gólů. Mužstvo zavedlo extrémní herní systém, kdy na hřišti bývá i 6 útočníků. V kádru pak nadpoloviční většinu tvoří právě útočníci. Hra Slopácka se vyznačuje velkým pohybem, ofenzívními náběhy všech hráčů včetně brankáře a skvělými přihrávkami. Nejtechničtějším hráčem je Vlastimil Jeníček, jehož technické kousky jsou známy po celé Evropě.

Fanoušci[edit | edit source]

Flegmaticos.png

Při zápasech týmu Slopácka má každý fanoušek za povinnost při odchodu ze stadionu dýchnout do balonku a pokud nenadýchá aspoň 3 promile, musí zaplatit dodatečnou neslopací pokutu ve výši 1000 Kč. Místní s tím nemívají absolutně žádný problém a navštěvují stadion v hojném počtu, naopak především fanoušci týmů z Bohemie jezdí měné, protože po drahé cestě nemají dostatek peněz na zaplacení slopací pokuty.

Nejoblíbenějšími fanoušky jsou v Hradišti Baníkovci, kteřé vždy před zápasem vykoupí všechno krabicové víno z celého Slopácka (v reálu to má k vínu asi stejně daleko jako Gambrihnus k dobrému pivu). Potom pak nemají samozřejmě problém projít slopací kontrolou.

Fanoušci jsou známí svými chorály, nejoblíbenějším je You will never drink alone.

V posledních měsících se objevila na stadionu skupinka fanoušků, kteří si říkají Flegmaticos, zásadně nefandí a po zápase se baví především s hráči a trenéry soupeře. Mezi jejich nejoblíbenější hráče patří sparťané Blažek a Řepka.

Fanoušci svůj klub doslova milují, ale jsou ochotni přijít jen tehdy, když zaplatí odpovídající vstupné. Klub pravidelně před každou sezónou ohlásí zdražení vstupného v naději, že zájem o zápasy poklesne, ale on naopak pořád roste a v brzké době se bude stadion rozšiřovat. V plánu je rozšíření na 80 000 diváků, protože současná kapacita se většinou vyprodá během několika vteřin od spuštění prodeje.

Největší hvězdy[edit | edit source]

  • Paul Vrbovič - 2x nahrávka soupeři na gól, 1 x vlastní gól
  • Peter Bolek - 3x odkop soupeři, 1x prodaný zápas
  • Pavel Šulintés - 2x přestřelená branka z malého vápna
  • George Plech - 10x prohra v řadě
  • Jan Netrefil - 8x trefená tyč , 6x podkopnutí rozhodčího

Slopácko ve filmu[edit | edit source]

Klub 1.FC Slopácko se zapsal také do historie v umění. Jeho představitelé si zahráli v úspěšném filmu Sedm, který měl premiéru v Brně na podzim 2010. Fanoušci 1.FC Slopácko na památku premiéry tohoto filmu si vyrobili speciální fanouškovská trička "Byli jsme přitom". Film Sedm byl kladně hodnocen kritiky i diváky, o čemž svědčí jeho vysoké postavení na ČSFD.

Sedm.png
Sport
Mistr světa ve vodní levitaci Disciplíny AlkoholismusAtletikaBahenní souboj s tygremBanžo žumpingBowlingBěhBaseballBasketbalBiatlonBojový styl RockyBrusleníBungee jumpingCurlingCyklistikaČavolDOSBoxExtrémní sportyFormule 1GauchingGeocachingGolfHázenáHod granátem na plechovkuHod kilemHod hovnemHokejJezdectvíKašnobalKolováKopanáKulturistikaLukostřelbaObžerstvíParkourPokyho trojbojRagbyRallyŘitní alpinismusSchodySkoky do hloubky na časSkoky do vodySnowboardingSvátostný sedmibojSvlečhokejŠachyŠermTenisTour de FranceVeslováníVodáctvíVodní turistikaVolejbal
Sportovci Milan BarošMona BarthelováPavel BémBoryšTomáš DošekRadek DudaWayne GretzkyDominik HašekZlatan IbrahimovićNeymarInriJaromír JágrMarek KuličLionel MessiKarel PoborskýTomáš RosickýChris FroomeRoger FedererNovak DjokovičDjoković NovákVlastimil Vlášek
Bafuňáři Jaroslav HřebíkVlastimil KošťálFilip PešánStanislav Šulc
Týmy AC Sparta PrahaSlavia 071 FC SlopáckoTJ Baník Vysoká PecTJ OsvětimanyČeská fotbalová reprezentaceČeskej fotbalovej týmKlausubova jedenáctka (2014) • Zemanova jedenáctka (2018) • Kapří ligaArsenalČelzýReal MadridHC Sparteşcu RomâniaHC Brno BystrcHC Jestřábi ProstějovFC BarcelonaTottenham Spurs
Olympiády LOH 2008 PekingZimní olympiáda v PrazeLetní olympijské hry 2020