Inri

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
InriX-1.jpg


Celým jménem Inri Sanktus, slavný moderní gymnasta a lehký atlet, rodák z Hulína.

Všeobecně známou se stala jeho hluboce propracovaná soustava tělesných cvičení zvaná Pilates, původně vytvořená někdejším římským místodržícím v Judeji Pontiem Pilatem. Pilátovým nejznámnějším a nejčastěji zpodobňovaným cvičencem byl Ježíš Kristus, který byl (a dodnes zůstává) proslulý svým extrémním stylem cvičení protahovacího (celotělovým strečinkem). Inri si umínil, že dosáhne stejné dokonalosti, a jeho relaxační zavěšení za rozpažené ruce, prováděné za pomoci speciální cvičební pomůcky, se stalo běžnou součástí školního tělocviku v celé Katolické autonomní oblasti i zemích okolních.

Po ukončení sportovní kariéry byl Inri jmenován do funkce Kurátora pro osvětu, mládež a tělovýchovu Katolické autonomní oblasti, v této funkci proslul jako zastánce volné pohlavní morálky a stal se vzorem pro milony mladých lidí po celém světě.

Kontroverze a konec politické kariéry

INRI.jpg

Dramatický zvrat do Inriho nadějné karéry přineslo zadržení nepovolených dopingových preparátů při prohlídce na letišti v Kunovicích. Inri se následně přiznal k dlouhodobému užívání nedovolených podpůrných látek v průběhu celé předchozí sportovní kariéry, které mu umožňovaly některé nestandarní výkony, například jeho slavný běh po hladiněvodní.

Po následné hysterické kampani v novinách Katolický blesk i v rozhořčených interfernetových diskusích byl bez jakékoliv možnosti obhajoby označen za vyznavače Satana, odsouzen k smrti a následně mu byl ve standardním mimosoudním davovém odsudku doživotně dopřán stejný celotělový strečing, který v době své sportovní kariéry tak nadšeně doporučoval.

Od té doby se zvláště na Moravě stalo tradicí umisťovat pro výstrahu na nejrůznějších veřejných místech vyobrazení Inriho a jeho neslavného konce včetně jmenovky. V současné době můžete potkat Inri-ho u cest, kde mává ze svého bezmotorového letadla zapíchlého ocasem do kamene. Inri tak často bývá zaměňován se svým někdejším gymnastickým vzorem natolik, že v mnoha vyobrazeních Inri a Ježíš Kristus v jedno splývají.

Sport
Mistr světa ve vodní levitaci Disciplíny AlkoholismusAtletikaBahenní souboj s tygremBanžo žumpingBowlingBěhBaseballBasketbalBiatlonBojový styl RockyBrusleníBungee jumpingCurlingCyklistikaČavolDOSBoxExtrémní sportyFormule 1GauchingGeocachingGolfHázenáHod granátem na plechovkuHod kilemHod hovnemHokejJezdectvíKašnobalKolováKopanáKulturistikaLukostřelbaObžerstvíParkourPokyho trojbojRagbyRallyŘitní alpinismusSchodySkoky do hloubky na časSkoky do vodySnowboardingSvátostný sedmibojSvlečhokejŠachyŠermTenisTour de FranceVeslováníVodáctvíVodní turistikaVolejbal
Sportovci Milan BarošMona BarthelováPavel BémBoryšTomáš DošekRadek DudaWayne GretzkyDominik HašekZlatan IbrahimovićNeymarInriJaromír JágrMarek KuličLionel MessiKarel PoborskýTomáš RosickýChris FroomeRoger FedererNovak DjokovičDjoković NovákVlastimil Vlášek
Bafuňáři Jaroslav HřebíkVlastimil KošťálFilip PešánStanislav Šulc
Týmy AC Sparta PrahaSlavia 071 FC SlopáckoTJ Baník Vysoká PecTJ OsvětimanyČeská fotbalová reprezentaceČeskej fotbalovej týmKlausubova jedenáctka (2014) • Zemanova jedenáctka (2018) • Kapří ligaArsenalČelzýReal MadridHC Sparteşcu RomâniaHC Brno BystrcHC Jestřábi ProstějovFC BarcelonaTottenham Spurs
Olympiády LOH 2008 PekingZimní olympiáda v PrazeLetní olympijské hry 2020