Milan Baroš

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Milan Baroš 1.jpg
Milan Baroš 2.jpg
Baroš a Tlusty.jpg

Milan Baroš (* 28. října 1981, Vigantice, Moravstán) je někdejší český manekýn s mnoha mezinárodními kontakty, který žije střídavě ve Viganticích, Ostravě, Liverpoolu, Užhorodu, Birminghamu, Lyonu, v jednom z center světové módy — tureckém Ŕŕŕu (alias v křesťanském Cařihradu), Mladé Boleslavi a v poslední době také v Liberci.

V roce 1990 ukončil základní školu se sportovním zaměřením. Po neúspěšných přijímacích zkouškách nenastoupil na gymnázium. S vidinou cestování a nových zkušeností se zúčastnil ve svých patnácti letech, v době těsně po pádu komunismu, konkurzu francouzské modelingové agentury. Jeho profesionální kariéra začala v roce 1992, kdy odjel do Paříže.

Během své kariéry už spolupracoval s téměř všemi velkými fotografy od Patrika Demarcheliera, až po Maria Testina a Petera Lindberga. Jeho tvář byla na titulní straně anglického Vogue, stejně jako na předních stranách Elle, Marie Claire a Glamouru. Prošel po všech významných přehlídkových molech – Dior, Chanel, Prada, Gucci, YSL, Ralph Lauren a byl tváří pro reklamní kampaně takových značek jako jsou Karl Lagerfeld, Donna Karan, Hermés, La Perla, Vichy a L´Oreal.

Svých modelingových zkušeností dokáže plně využít i před filmovou kamerou, kde stanul už mnohokrát, aby přispěl do mlýnice stříbrného plátna. Za všechna díla si připomeňme alespoň slavnou scénu z ještě slavnějšího filmu GOAL!, při které v čase 1:45:25 vystřihne neopakovatelný herecký výkon, který se vryl do pamětí milionu lidí. Známý filmový historik Čáslavský o něm po premiéře napsal : 'Nemám slov, pánové, nemám slov....tohle bere dech'.

Milanovi a jeho přítelkyni se v roce 2009 narodil kluk jako buk, který, jak všichni doufáme, zdědil vše potřebné, aby byl v životě stejně tak úspěšný manekýn jako jeho otec.

Nadace Milana Baroše[edit | edit source]

Ani na vrcholu své kariéry však neztratil kontakt se skutečným světem. Jeho návštěva Pražského kojeneckého ústavu v roce 1996 se změnila v dlouhotrvající pomoc opuštěným dětem.

22. ledna 1997 založil nadaci Milana Baroše, která pomáhá všem opuštěným dětem ve více než 200 dětských domovech, kojeneckých ústavech a dětských centrech. Nyní má Nadace Milana Baroše pod patronátem více než 16 000 dětí v Česku.

Patří k etablovaným profesionálním subjektům českého neziskového sektoru. Od roku 1999 je aktivním členem asociace nadací, Fóra dárců. Za osm let své dosavadní činnosti přerozdělila Nadace Milana Baroše desítky milionů Kč.

Záliby[edit | edit source]

Ve volném čase se Milan Baroš zajímá hlavně o krásné ženy a fotbal. Řada expertů tvrdí, že pro fotbal má dokonce nadání, to se ale nesmírně pletou. Nebyl znám jediný případ, kdy by někdo měl pro fotbal nadání. Stejně se ho ale někdo neustále pokouší hrát. Neustále si uhlazuje účes (než se kvůli smlouvě na kondomy ostříhal a vyholil), kontroluje čistotu dresu, až jej jeden komentátor při zápase hvězd trefně přirovnal ke Kocourovi z Červeného trpaslíka.

Zacpěte si nos[edit | edit source]

Až díky Milanu Barošovi se celý svět mohl dozvědět, že ve Francouzském Lyonu to smrdí. Při tamní významné přehlídce spodního prádla se celebrity všech barev z řad módního průmyslu procházely po molu, když to Milan ucítil. Jako hrdý Moravan, nedbaje tisíců diváků, ani TV kamer, gestem odvážně světu oznámil: v Lyonu to smrdí.

Fotbalovým kritikem[edit | edit source]

Milan Baroš se rozhodl procestovat Turecko, kde si na chléb a výlety (při)vydělával hraním kopané. Zpočátku byl hvězdou módních přehlídek a fotbalových pažitů, ke konci už spíše jenom brigádničil v klubu Galatasaray Istanbul, kde mezi spoluhráči roznášel občerstvení, zejména pak pití, neboť na pitný režim se v tureckém klubu Galatasaray Istanbul dbá obzvláště.

Po skončení v Turecku se odstěhoval nazpět do ČR, jen aby pomohl milovanému Baníku Ostrava. Již zde se stal vášnivým kritikem fotbalových poměrů v České republice. Přesto věnoval klubu milion českokorun, pro něj drobné peníze. Odsoudil také nahrazování pitného režimu režimem pivním a šíření alkoholu a drog mezi fotbalisty. Když toho měl v Baníku Ostrava tak akorát po krk, přestoupil do Mladé Boleslavi. Když toho měl v Mladé Boleslavi tak akorát po krk, přestoupil do Slovanu Liberec. Když toho měl ve Slovanu Liberec tak akorát po krk, přestoupil do Slovanu Liberec. Když toho…

Sport
Mistr světa ve vodní levitaci Disciplíny AlkoholismusAtletikaBahenní souboj s tygremBanžo žumpingBowlingBěhBaseballBasketbalBiatlonBojový styl RockyBrusleníBungee jumpingCurlingCyklistikaČavolDOSBoxExtrémní sportyFormule 1GauchingGeocachingGolfHázenáHod granátem na plechovkuHod kilemHod hovnemHokejJezdectvíKašnobalKolováKopanáKulturistikaLukostřelbaObžerstvíParkourPokyho trojbojRagbyRallyŘitní alpinismusSchodySkoky do hloubky na časSkoky do vodySnowboardingSvátostný sedmibojSvlečhokejŠachyŠermTenisTour de FranceVeslováníVodáctvíVodní turistikaVolejbal
Sportovci Milan BarošMona BarthelováPavel BémBoryšTomáš DošekRadek DudaWayne GretzkyDominik HašekZlatan IbrahimovićNeymarInriJaromír JágrMarek KuličLionel MessiKarel PoborskýTomáš RosickýChris FroomeRoger FedererNovak DjokovičDjoković NovákVlastimil Vlášek
Bafuňáři Jaroslav HřebíkVlastimil KošťálFilip PešánStanislav Šulc
Týmy AC Sparta PrahaSlavia 071 FC SlopáckoTJ Baník Vysoká PecTJ OsvětimanyČeská fotbalová reprezentaceČeskej fotbalovej týmKlausubova jedenáctka (2014) • Zemanova jedenáctka (2018) • Kapří ligaArsenalČelzýReal MadridHC Sparteşcu RomâniaHC Brno BystrcHC Jestřábi ProstějovFC BarcelonaTottenham Spurs
Olympiády LOH 2008 PekingZimní olympiáda v PrazeLetní olympijské hry 2020
Milanové.jpg
Milanové
Milan BarošMilan BuřičinBc. Milan Chovanec • prof. Milan KnížákMilan Kundera • Ing. Milan Nejdemutho