Milan Knížák
Dokud tento článek nebude sprasen, bude sloužit jako rozcestník. Odkazy jsou u popisu obrázků.
Milan Knižák neúspěšně páchal atentát na kulturu ve střední Evropě, v Západním Německu a v USA. Tím se trvale zapsal do kultury světové i domácí a již v ní zakotvil jako loď Nibelungů navždy. Později hrál na špalek dřeva sekerou, uplácal trpaslíka se samopalem a meči a poté několik žen a žádného muže natřel zelenou barvou. Poté se stal feministou a šéfem hnutí Fluxus a Akademie výtvarných umění a Národní galerie. V Národní galerii vystavoval automobily, motocykly, zbraně, křesla, gumotisky a kompost a i jiné projevy konkrétního umění a i nadále plácal trpaslíky se samopalem a dinousara a žádnéhgo muže, dokud mu to vyšší místa nezatrhla. Lze očekávat, že i po opuštění tohoto světa bude i v jiných astrálních světech a galaxiích plácat trpaslíky se samopalem a páchat atentáty na kulturu. Proto, je vyvěšena na všech objektech vypuštěných s MK do kosmického prostoru varování značena jako "USA"- resp. "universal special artist" ...
Tato stránka je rozcestník. Případně i scestník. Nasměruje vás totiž i tam, kam byste se snad ani v těch nejhorších snech dostat nechtěli. |
Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]
Virtuální galerie[editovat | editovat zdroj]
Studenti Intermediální Školy Milana Knížáka kreslí a malují akt v aktu (více viz článek malířství).
Dana Drábová krotí rakouské protijaderné aktivisty aneb Kálí pracujícího lidu. Obraz Milana Knížáka, dar atomové lobby do Národní galerie (více viz článek Dana Drábová).
Návrh památníku Majora Mildy, neuskutečněno
Milan Knížák se nebaví se zamindrákovanými ubožáky a s ubožáky vůbec.
Obraz Sameček kočky sloní vystrašil paní učitelku namaloval Milan Knížák v pouhých 13 letech při hodině přírodopisu. Tento obraz je někdy mylně připisován Mikoláši Alšovi (více viz článek Kočka sloní). V majetku soukromého kolektora děl Mikoláše Alše.
Socha Milana Knížáka Intencionalismus, originál ztracen, existují 3 kopie. První je umístěna ve Valdštejnské zahradě, druhá byla poslána k Marsu, při dopadu zničena, třetí poslána k čertu, jak ji přijali v sekretariátu čerta není známo.
Všichni známe Milanův výrok "Každý filosof je zločinec ...".Původně se jednalo o doplnění výroku sauberhandchemachera Miloshe Seemana v Jerusalémě roku 2002: "Of course, je to debil!!". Přesto Milan K. v mládí ztvárnil známého filosofa Hérakleita z Efesu sedícího na fresce, viz. „Athénská škola“ ve Vatikánu (1967).
Slavný Knížákův výšlapek, který Mistr se svými studenty a ježky vyšlapal v žitném poli poblíž Olomouce - Hodolany. Výšlapek zobrazuje hladovějící odborářská siamská dvojčata úpící pod krvavou knutou Topolánkovy vlády (více viz články Zemědělství a Kruhy v obilí)Zrealizováno za přispění Nadace "Sovět v tísni".
Milan Knížák je nejznámějším představitelem Bonaparticismu a egyptologie. Jeho pyramidální čepice jsou pověstné...
Praotec Čech na monumentální olejomalbě Milana Knížáka, realizováno pro Památník Cyrila a Methoda v Soluni
Milan Knížák nosí velmi extravagantní ponožku, v rámci cyklu Lehký závan Módy a buržoazie
Vítězný grafický návrh Milana Knížáka pro propagační akci vyhňanského pivovaru Tradičná chuť slovenského piva, zrealizováno v rámci geo-ekologického projektu EU Natura Imprese "I alkohol vytváří půdní humus"...
Nový návrh kašny na Zelném rynku neobvyklým způsobem ztvárňuje motiv pisoáru, spáleno v Lešně na hotelovém pokoji při stávce kuchařů.
Mistrova variace na da Vinciho téma, ztraceno, nalezeno a opět ztraceno
Další z Mistrových variace na da Vinciho téma – Pocta princezně Xeně II., nikdy nezapůjčeno (olejomalba), zamčeno. V literatuře uváděno také jako: Paula Wildeová z Kroměříža.
Milanové
| |
---|---|
Milan Baroš • Milan Buřičin • |