Dana Drábová

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Ing. Dana Drábová, Ph.D. (* 3. června 1961) je česká jaderná fyzička a krotitelka. V současnosti je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost - SÚJB - a tichou společnicí cirkusu Berousek.

Mládí[edit]

Již jako mladé děvče projevila svůj talent na matematiku. Její vlohy byly spíše intuitivní, než naučené. Když ve 3. třídě základní školy třída psala úkol z násobení pěti, našla učitelka v Danině práci vzorce

Až na ministerstvu zjistili, že je to geometrie prostoročasu ve speciální teorii relativity. Otázku proč tyto vzorce napsala, však Dana zodpovědět nedokázala.

Krotitelka[edit]

V 15 letech se u Dany začal projevovat další nevšední talent. Dokázala za spolupráce své mysli a svého vypracovaného, krásného těla ovládat zvířata. Když se jí jednou postavil do cesty býk (nebo to byl vůl?), zpacifikovala jej tak, že australský lovec krokodýlů by jí tiše záviděl. Všichni prasopsi v okolí před ní vylízávali chodník, po kterém šla.

Kariéra[edit]

Po spuštění Temelína nebylo na světě vhodnějšího člověka, který by řídil Státní úřad pro jadernou bezpečnost a zároveň krotil rakouské aktivisty.

Dana Drábová je dosud svobodná, bezdětná a panna. Svou odbornou neposkvrněnost tak doplňuje i neposkvrněností tělesnou. Absolutně není pravdou, že na SÚJB vede nevěstinec ČEZu.

Dana Drábová je čestnou předsedkyní Mezinárodního klubu nukleárních panen INVC (International Nuclear Virgin's Club)


Kvalita.png
Historické osobnosti Česka
Holub Panovníci

Praotec ČechKněžna KvětušeSámoSvatý VáclavPřemysl Otakar II.Karel IV.Jiří z PoděbradRudolf II.František Josef I.Tomáš Garrigue Masaryk

Klobouk Vzdělanci

Konstantin a MetodějJan HusJan Ámos KomenskýJam Ánus KřížlosskýTomáš HalíkHenryk LaholaMichael Karas

Kniha Spisovatelé a básníci

Jan Berwid-BuquoyKarel ČapekFrantišek DouchaJosef Křtitel Kašpar FučíkVáclav HavelVáclava HankaJaroslav HašekRoss HedvíčekFrantišek HoráčekFranz KafkaMilan KunderaJan NerudaFráňa ŠrámekJiřina Švorcová

Letící raketa Vynálezci a koumáci

Bratranci VeverkovéJiří GryngarJiří DrahošRadim UzelJan VodňanskýDana Drábová

Crystal Clear app cervisia.png Architekti

Jan KaplickýPatrik Kokotas

Ikona meče.png Vojevůdci

Jan Žižka z TrocnovaAdmirál BabičkaTludovík PloučekJosef ŠvejkJiří Kajínek

Greek deity head left icon.png Legendy

Polyxena z LitomyšleFrantišek KocourekFero MagnetyckíRadek HulánJaroslav ChvátalKrakonoš • „MikeJePan