Fero Magnetyckí

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Fero Magnetyckí je původem romský dělník, který se za období komunismu vypracoval až na současnou pozici. Založil romskou stranu pracujících RSP. Je veřejně uznávaný politik a má mnoho zkušeností s těžkým průmyslem a hutnictvím.

Dětství a mládí[edit | edit source]

Fero se narodil v roce 1950 v podmínkách tak strašných, že už se nedalo skoro ani rodit. Ve svých pěti letech už se chopil lopaty a šel makat na svého otce za plat 10 haléřů na měsíc. Ve svých 17 letech dokončil základní vzdělání a začal pracovat rukama. Pracoval v ocelárně u Chomoutova, ovšem ocelárna byla zrušena z důvodu krádeží a pracovních úrazů. Do svých dvaceti let pak pracoval jako uklízeč v chrchelné elektrárně.

Politika[edit | edit source]

Zásadní zlom v jeho životě nastal v roce 1969 v období moskevského léta, kdy se většina lidí začala zajímat o politiku. On tehdy potkal muže jménem Robert Martinez, který pocházel z Kuby. S Robertem se bavili o politice a Fero ho učil mluvit česky. Nakonec založili Československoromskou stranu pracujících. Bohužel strana nevyhovovala tehdejším komunistickým podmínkám a tak byla rozpuštěna. Až potom v roce 1991 se zase chopil Roberta a založili romskou stranu pracujících. Strana se dostala do parlamentu a začala dávat sociálně slabším sociální dávky. Romská menšina se v Zemích koruny české změnila na většinu.

Historické osobnosti Česka
Holub Panovníci

Praotec ČechKněžna KvětušeSámoSvatý VáclavPřemysl Otakar II.Karel IV.Jiří z PoděbradRudolf II.František Josef I.Tomáš Garrigue MasarykVáclaf II.

Klobouk Vzdělanci

Konstantin a MetodějJan HusJan Ámos KomenskýJam Ánus KřížlosskýTomáš HalíkHenryk LaholaMichael Karas

Kniha Spisovatelé a básníci

Jan Berwid-BuquoyKarel ČapekFrantišek DouchaJosef Křtitel Kašpar FučíkVáclav HavelVáclava HankaJaroslav HašekRoss HedvíčekFrantišek HoráčekFranz KafkaMilan KunderaJan NerudaFráňa ŠrámekJiřina Švorcová

Letící raketa Vynálezci a koumáci

Bratranci VeverkovéJiří GryngarJiří DrahošRadim UzelJan VodňanskýDana Drábová

Crystal Clear app cervisia.png Architekti

Jan KaplickýPatrik Kokotas

Ikona meče.png Vojevůdci

Jan Žižka z TrocnovaAdmirál BabičkaTludovík PloučekJosef ŠvejkJiří Kajínek

Greek deity head left icon.png Legendy

Polyxena z LitomyšleFrantišek KocourekFero MagnetyckíRadek HulánJaroslav ChvátalKrakonoš • „MikeJePan