Babka Kropáčková

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Ale babi, schovejte tu pistoli. Nebojte se, já vás nechci znásilnit. Ale budeš muset, mladej!

- Kropáčková a sportovec Boban na mostě

Marie „Babka Kropáčková“ (19. prasince 1925, Praha - 2. listopadu 2014, Prágl) byla česká babka.

Kropáčkowá.jpg

Život[edit]

Narodila se 19. prosince 1925 v Cajzlogradu do rodiny učitelky a herce jako nejstarší z jejich dětí. Měla tři dvě sestry, ona sama byla škaredá, prostřední sestra pitomá, nejmladší byla taky učitelka. Roku 1949 vstoupila do manželství s Josefem Kropáčkem, tehdy 42letým střelmistrem. Po odchodu do důchodu se roku 1984 přestěhovala do Kameňákova do domu pod zámkem. V roce 1998 se ten její v jedenadevadesáti uchlastal při práci v kamenolomu, když slavil vítězství českých hokejistů na olympiádě v Naganu.

V roce 2003 vytryskl na zámku v Kameňákově modrý pramen, brzy však ztratil tlak a objevil se bábě ve sklepě. Ta se napila a řádila jak za mlada, důsledkem čehož bylo znásilnění pěti mladých mužů z Kameňákova (naštěstí 3 z nich byli policajti). Měla dostat doživotí, ale nakonec jí šoupli do vily po zubaři Nejedlým, z čehož se stará Poláčková posrala.

Roku 2013 (není prvočíslo) se přestěhovala do obce Babovřesky, kde přijala jméno Trůda. O rok později v Cajzlově přecházela přes chodník a srazilo ji na něm auto. Nic se jí přitom sice nestalo, ale protože se při střetu tomu bouráku trochu promáčkl blatník, vzteklý řidič jí na fleku umlátil zadnici.

Odkazy[edit]