Babka Kropáčková

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Ale babi, schovejte tu pistoli. Nebojte se, já vás nechci znásilnit. Ale budeš muset, mladej!

- Kropáčková a sportovec Boban na mostě

Marie „Babka Kropáčková“ (19. prasince 1925, Praha - 2. listopadu 2014, Prágl) byla česká babka.

Kropáčkowá.jpg

Život[edit | edit source]

Narodila se 19. prosince 1925 v Cajzlogradu do rodiny učitelky a herce jako nejstarší z jejich dětí. Měla tři dvě sestry, ona sama byla škaredá, prostřední sestra pitomá, nejmladší byla taky učitelka. Roku 1949 vstoupila do manželství s Josefem Kropáčkem, tehdy 42letým střelmistrem. Po odchodu do důchodu se roku 1984 přestěhovala do Kameňákova do domu pod zámkem. V roce 1998 se ten její v jedenadevadesáti uchlastal při práci v kamenolomu, když slavil vítězství českých hokejistů na olympiádě v Naganu.

V roce 2003 vytryskl na zámku v Kameňákově modrý pramen, brzy však ztratil tlak a objevil se bábě ve sklepě. Ta se napila a řádila jak za mlada, důsledkem čehož bylo znásilnění pěti mladých mužů z Kameňákova (naštěstí 3 z nich byli policajti). Měla dostat doživotí, ale nakonec jí šoupli do vily po zubaři Nejedlým, z čehož se stará Poláčková posrala.

Roku 2013 (není prvočíslo) se přestěhovala do obce Babovřesky, kde přijala jméno Trůda. O rok později v Cajzlově přecházela přes chodník a srazilo ji na něm auto. Nic se jí přitom sice nestalo, ale protože se při střetu tomu bouráku trochu promáčkl blatník, vzteklý řidič jí na fleku umlátil zadnici. Její poslední slova byla „Ty vole, a je po mně“.

Odkazy[edit | edit source]