Václava Hanka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Václava Hanka.jpg

Mládí a spory ohledně pohlaví[edit | edit source]

Václava Hanka se narodila 10. června 1791 v Hořiněvsi. Od mala se chtěla stát učencem. Z důvodu diskriminace žen se od jedenáctých narozenin rozhodla vydávat za muže. Studovala německé chlapecké gymnázium, kde se stala mezi spolužáky velmi oblíbenou zvláště v šatnách při tělocviku. Odtud pochází její důvěrná přezdívaka kuschel Wenzel (Vašek k pomazlení). Po dokončení gymnázia se rozhodla studovat teologii v Praze. I zde si naklonila veškeré profesory mužského pohlaví. Dále studovala práva ve Vídni.

Padělání originálních rukopisů[edit | edit source]

Když Václava Hanka spolu se svojí přítelkyní Josefou Lindou nalezla Rukopis Královédvorský a později i Zelenohorký, byla udána služkou tajné polici. Pod pohrůžkou prozrazení jejího pohlaví musela oba rukopisy přepsat a originály spálit. Padělky umístila tam, kde původně našla originály. Tímto způsobem chtěla rakouská tajná policie připravit české země o jejich slavnou histori a literaturu. Bylo totiž nadmíru jasné, že se na nepravost dokumentů dříve, nebo později příjde.

Odhalení pravosti rukopisů[edit | edit source]

Naštěstí se Vědeckému týmu Necyklopedie podařilo získat dokumenty z archívu rakouské tajné policie, které potvrzují původní pravost rukopisů. Tyto dokumenty byly odevzdány na úřad národní historie, kde byly nejdříve prověřovány, zpochybňovány, poté kopírovány, osmkrát orazítkovány, podepsány, dva měsíce kompostovány a nakonec nenávratně ztraceny. Jediný, kdo může existenci těchto policejních protokolů potvrdit, je náš Vědecký tým Necyklopedie. Věříme tedy že naše čestné prohlášení postačí.


Obdobné osobnosti[edit | edit source]Relief Havel.jpg
Václavové
Václav Nultý SvatýVáclav I. BendaVáclav II. KrakonošVašek III. HankaVenca IV. HavlůjVáclav V. ChilskýVašek VI. TelefončskýVáclav VII. z HospodyVenca XIV. PesVáclav Poslední NejmladšíVáclav Knop