Václav Kočka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


Nešlápněte do hovna.jpg Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec, který SPRASÍ tento článek?
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Kočka domácí.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Václav Kočka je pohádková postava připodobňovaná ke Santa Václavu Klausovi, Ježíškovi či Dědu Mrázkovi. Podle legendy provozuje v Práglu pouť, na kterou mají všechny děti vstup zdarma. Zlý jazykové snažící se o vytlačení cizích a nedomácích vánočních postav se rozhodli zabít dvě mouchy jednou ranou a vytvořili příběh, ve kterém podlý Kočka zastřelil Dědu Mrázka. Děti však svého oblíbeného hrdinu nedali, neboť věděli, že Kočka žádné Mrázky neviděl.

Citáty[edit | edit source]

„Já jsem žádný Mrázky neviděl“

- Rozbrečený Kočka

„Střílet kočky je nefér, protože mají moc hebounký pacičky a nemůžou tasit.“

- Blondýna na stojáka

Vyznavači kultu Václava Kočky[edit | edit source]

Mezi vyznavače Václava Kočky, kteří mu pravidelně přinášejí oběti do jeho chrámu na Pražském výstavišti, patří například Jiří Paroubek, Pavel Bém, Michal David a další.

Filmový hit[edit | edit source]

Vrteti kockou.jpg

V roce 2009 se literární a filmová skupina „ParouBack & His Melody Boys“ ve spoluprácí s ÚV KSČSSD chystá do světových kin uvést trhák "Vrtěti kočkou". K dispozici zatím nejsou ani informace o ději, pouze oficiální plakát.


Relief Havel.jpg
Václavové
Václav Nultý SvatýVáclav I. BendaVáclaf II.Václav II. KrakonošVašek III. HankaVenca IV. HavlůjVáclav V. ChilskýVašek VI. TelefončskýVáclav VII. z HospodyVenca XIV. PesVáclav Poslední NejmladšíVáclav Knop