Vlastimil Košťál

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Vlastimil Košťál je nejúspěšnější český fotbalista od VŘSR v roce 1917 (všimněte si, že to není prvočíslo).

Košťál.jpg
Vlastimil Košťál
Biografické informace
Pohlaví
Vlasy nastřelené
Narozen nějakej pátek už to je
Národnost Sparta
Přezdívka Ten, kterému míč nevypadl
Obr mezi obry
košťál
Pelé všech českých fotbalistů
Vlasatice chechtavá
Povolání fotbalový manažer
fotbalový znalec
popularizátor fotbalu
fotbalový fotbalista
fotbalový všecko
Zajímavosti
1 Nejoblíbenější postava české kapří ligy

Úspěchy[edit | edit source]

Euro 1996[edit | edit source]

V roce 1996 byl Košťál ještě dosluhujícím komoušem, ale už v té době se stal skutečnou oporou českého fotbalového týmu a ze zálohy jej dotlačil až ke stříbrným medailím. Hrdinou národa se stal hlavně díky vychytralé střele ve čtvrtfinále proti portugalskému šmejdu, jíž přeloboval brankáře Bajaju. K úspěchu mu gratulovala samotná královna Bětka a kačer Donald, které Košťál posléze znásilnil.

Kostal.JPG

Olympiáda 1998[edit | edit source]

Na olympijských hrách v Naganu Košťál neuvěřitelnými zákroky podržel celý český tým. Při své genialitě dokázal, že je možné ignorovat rozdíl mezi fotbalem a hokejem. Když v semifinále nechytatelně prostřelil všechny javorové listy, Záruba ječel jako mešuge: "Pálí se tu guma!" Ve finále pak Vlastimil vyškolil ruské lemry a přepsal tak celé české dějiny. Zaslouženě si pověsil na krk medaili z kočičího zlata a od té doby miluje peníze.

2003[edit | edit source]

V roce dva tisíce tři si konečně lidi všimli Vlastimilova neutuchajícího génia a za své vynikající výkony v taliánském týmu Jeventus Čurin se stal teprve druhým českým fotbalistou (po Vlastimilu Košťálovi), který obdržel prestižní cenu Žlutý míč.

Euro 2004[edit | edit source]

V roce 2004 porazil prakticky sám skoro celou Evropu a po získání bronzových medailí komentoval svůj výkon slovy: "Není nic krásnějšího než děsit lidi za peníze."

Euro 2008[edit | edit source]

Na Euru v roce 2008 byl Košťál jedním z mála, který měl pozici v základní sestavě českého týmu jistou a bezpečně podplacenou. V zápasech proti Švajcu a portugalskému šmejdu podával standardně nadstandardní výkony. Na porážce s Tureckem rozhodně, rozhodně neměl žádný podíl. Přesto po vyřazení našich kopaček skromně rezignoval na post manažera českého týmu a ponechal si jen deset dalších funkcí. V brance jej nahradila neznámá nula, jménem Čechíno.

Neúspěchy[edit | edit source]

Neúspěchy Vlastimila Košťála se dají spočítat na prstech žádné ruky.

Soukromý život[edit | edit source]

Vlastimil je pověstný svým orlím rozhledem, werichovským smyslem pro humor a srdcem ze zlata. V poslední době se významně angažuje v populární české reality show Porok koruny české, jejímž cílem je najít vhodné trenýrky pro celou českou reprezentaci a co nejvíce tak zviditelnit české fotbalové papaláše.


Sport
Mistr světa ve vodní levitaci Disciplíny AlkoholismusAtletikaBahenní souboj s tygremBanžo žumpingBowlingBěhBaseballBasketbalBiatlonBojový styl RockyBrusleníBungee jumpingCurlingCyklistikaČavolDOSBoxExtrémní sportyFormule 1GauchingGeocachingGolfHázenáHod granátem na plechovkuHod kilemHod hovnemHokejJezdectvíKašnobalKolováKopanáKulturistikaLukostřelbaObžerstvíParkourPokyho trojbojRagbyRallyŘitní alpinismusSchodySkoky do hloubky na časSkoky do vodySnowboardingSvátostný sedmibojSvlečhokejŠachyŠermTenisTour de FranceVeslováníVodáctvíVodní turistikaVolejbal
Sportovci Milan BarošMona BarthelováPavel BémBoryšTomáš DošekRadek DudaWayne GretzkyDominik HašekZlatan IbrahimovićNeymarInriJaromír JágrMarek KuličLionel MessiKarel PoborskýTomáš RosickýChris FroomeRoger FedererNovak DjokovičDjoković NovákVlastimil Vlášek
Bafuňáři Jaroslav HřebíkVlastimil KošťálFilip PešánStanislav Šulc
Týmy AC Sparta PrahaSlavia 071 FC SlopáckoTJ Baník Vysoká PecTJ OsvětimanyČeská fotbalová reprezentaceČeskej fotbalovej týmKlausubova jedenáctka (2014) • Zemanova jedenáctka (2018) • Kapří ligaArsenalČelzýReal MadridHC Sparteşcu RomâniaHC Brno BystrcHC Jestřábi ProstějovFC BarcelonaTottenham Spurs
Olympiády LOH 2008 PekingZimní olympiáda v PrazeLetní olympijské hry 2020