Ragby

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Ragby je rvavý sport
Fotbal je sport gentlemanů, který hrají burani; ragby je sport buranů, který hrají gentlemani.
Fotbalista 90 minut předstírá že je zraněný, ragbista 80 minut předstírá, že není zraněný.

Ragby, anglicky rugby union je sport oblíbený především na jižní polokouli, jmenovitě v Jižní Africe, Austrálii, Novém Zélandu a dalších lidožroutských ostrovech. Tato oblíbenost je způsobena především tím, že podle pravidel má rugbyový míč padat zeshora směrem vzhůru, takže protinožci mají nezanedbatelnou herní výhodu.

Zápas se hraje na 80 minut polohrubé mouky.

Rugbisté[edit | edit source]

Hráči rugby se dělí podle svých civilních povolání, neboť se jedná o sport amatérský. Obzvláště ceněna jsou tato povolání:

Mlynář
Knihvazač

Herní situace[edit | edit source]

Skládka
Hráč dopraví protihráče na smetiště. Jedná-li se o černou skládku, může mu obecní úřad uložit pokutu až 50 000 korun.
Maul
Německy je to huba, ale anglicky krtek. Pokud nelze dopravovat míč vrchem, snaží se hráči podhrabat pod hřištěm jako krtci. Protivníci mohou kopat chodby proti nim, aby jim to ztížili.
Rak
Hráčí se do sebe zaklesnou račími klepety. Kdo nemá klepeta, nemůže hrát.
Drop goal
Gól dosažený tím způsobem, že hráč přehodí ptáka z čeledi dropovitých přes břevno branky. Vzhledem k tomu, že dropi jsou poměrně vzácní, je i drop goal vzácný.
Autové vhazování
Dva hráči chytnou svého spoluhráče za koule a zvednou ho tak, aby mohl chytit vhozený míč. Pokud ho chytnou jinde než za koule, je to porušení pravidel a následuje příslušný trest.
Lapání míče
Podle zásady „když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají,“ musí hráč lapající míč zpívat. Zda zpívá pěkně, posuzuje rozhodčí, který proto musí být vybaven hudebním sluchem.
Letící klín
Letící klín je zakázaný
Loupání banánu
Hráč, který loupe banán, jej musí loupat, dokud jej celý neoloupe.

Citáty z pravidel[edit | edit source]

  • Náhrada zraněného hráče musí být provedena, pokud je hráč mrtvý se svolením rozhodčího.
  • Skládka může nastat pouze ve hřišti.

Sport
Mistr světa ve vodní levitaci Disciplíny AlkoholismusAtletikaBahenní souboj s tygremBanžo žumpingBowlingBěhBaseballBasketbalBiatlonBojový styl RockyBrusleníBungee jumpingCurlingCyklistikaČavolDOSBoxExtrémní sportyFormule 1GauchingGeocachingGolfHázenáHod granátem na plechovkuHod kilemHod hovnemHokejJezdectvíKašnobalKolováKopanáKulturistikaLukostřelbaObžerstvíParkourPokyho trojbojRagbyRallyŘitní alpinismusSchodySkoky do hloubky na časSkoky do vodySnowboardingSvátostný sedmibojSvlečhokejŠachyŠermTenisTour de FranceVeslováníVodáctvíVodní turistikaVolejbal
Sportovci Milan BarošMona BarthelováPavel BémBoryšTomáš DošekRadek DudaWayne GretzkyDominik HašekZlatan IbrahimovićNeymarInriJaromír JágrMarek KuličLionel MessiKarel PoborskýTomáš RosickýChris FroomeRoger FedererNovak DjokovičDjoković NovákVlastimil Vlášek
Bafuňáři Jaroslav HřebíkVlastimil KošťálFilip PešánStanislav Šulc
Týmy AC Sparta PrahaSlavia 071 FC SlopáckoTJ Baník Vysoká PecTJ OsvětimanyČeská fotbalová reprezentaceČeskej fotbalovej týmKlausubova jedenáctka (2014) • Zemanova jedenáctka (2018) • Kapří ligaArsenalČelzýReal MadridHC Sparteşcu RomâniaHC Brno BystrcHC Jestřábi ProstějovFC BarcelonaTottenham Spurs
Olympiády LOH 2008 PekingZimní olympiáda v PrazeLetní olympijské hry 2020