Slon luční

From Necyklopedie
(Redirected from Slon)
Jump to navigation Jump to search
Tento slon sice není luční, zavřeme-li ale oči a přemyslíme si k němu několik maličkostí, dostaneme vcelku věrnou představu jak Slon luční vypadá

Slon luční (Caputofalus pratense) je velice vzácný druh živočicha, vyskytující se v současnosti především v Evropě. Údajně pochází z Číny, odkud ale odmigroval, protože se projevily recesivní genetické znaky a nebozí sloni luční začali být alergičtí na žlutou barvu, které je, jak víme, v Asii plno.

Popis[edit | edit source]

Slon luční není o mnoho větší než obyčejná zelená kobylka. Jeho velikost se pohybuje okolo 2-5 cm, váží zhruba 4,5 g. Je světle zelený a tak ladí s okolním prostředím. To vysvětluje, že ho málokdo zahlédl. Je velmi nadaný skokan, dokáže vyskočit i do výšky několik metrů, proto nebyl doposud lapen ani jediný exemplář tohoto tvora. Někdy bývá také označován jako Ylo pro boj ve vysoké trávě. Jeho oblíbeným sportem je box, v němž nemá mezi zvířaty konkurenci. Svými hrabavými prackami rozdává rány jako motýl a proto není radno si s ním jakkoli zahrávat.

Výskyt[edit | edit source]

Vyskytuje se na evropských loukách, kde se ukrývá pod stébly trav. Vyhrabává si nory pomocí hrabavých předních pracek, zděděných po svém předkovi - krtonožce. Jeho nora by se dala popsat jako byt 3+1 i se záchodem, je to totiž velice čistotný tvor. Vydává zvuk podobný vrzání nenamazaných dveří, proto se stává, že když lidé uslyší tento zvuk, okamžitě spěchají namazat dveře.

Potrava[edit | edit source]

Jelikož je slon luční zvířetem ekologickým, jeho stravou je především ekologický špenát. Ten je ovšem těžko sehnatelný a tak si nebohý živočich musí v případě nejvyšší nouze vystačit s tím, co najde, ať už je to cokoliv. Nikdy nepije vodu z potoka, pro což má velmi dobrý důvod: neumí plavat. Jedinou vodou, kterou pije, je proto voda dešťová.

Související[edit | edit source]