Mezinárodní arbitráž
Mezinárodní arbitráž je proces, kterým občas hrozí někdo někomu a o kterém nikdo nic neví. Vzhledem k existenci termínu se dá předpokládat, že něco takového existuje. Nikdo ale už nejméně 666 let nic takového neviděl, což ovšem neznamená, že to neexistuje. Patrně nějak souvisí s cizinou, ovšem vzhledem k dokonalé logice češtiny to vůbec není jisté.
Znaky mezinárodní arbitráže[editovat | editovat zdroj]
(byly vyhodnoceny na základě kusých svědectví spiklenců, kteří si termín patrně vymysleli)
- je to dobře znějící výhružka
- nikdo si z ní nic nedělá
- pokud o ni někdo požádá (resp. oznámí, že o ni požádal), nic se nestane
- nikdy nejsou zprávy o jejím vyřízení či vůbec zahájení
- nikdo se z ní nikdy neposral
- je to to nejhorší, co může člověk člověku udělat
Z těchto znaků je možno vyvozovat, že účelem pohrůžky mezinárodní arbitráží je působit dojmem, že někomu vyhrožujeme, přestože z důvodů tučného úplatku nevyhrožujeme. Nic takového jako mezinárodní arbitráž však vůbec nemusí existovat.
Pokud mezinárodní arbitráž náhodou existuje, jedná se pravděpodobně o tři nebo čtyři senilní dědky v Bruselu, kteří nevládnou žádným normálním jazykem, v důsledku čehož nerozumí ani jedné ze zúčastněných stran a rozhodují víceméně náhodně. To však nemusí být na škodu.
Nic takového, jako mezinárodní arbitráž, nebylo mimo Česko zachyceno, z toho se můžeme domnívat, že se jedná o endemit.
Něco velmi podobného mezinárodní arbitráži provozuje Českopedie (viz [1]), z čehož se dá vyvozovat, že tato organizace stojí za celou existencí mezinárodní arbitráže. Důkazy ovšem chybí.
Podrobnější údaje naleznete v článku Wikipedie:Žádost o arbitráž/Českopedista Zlobivý slimák versus celý svět.