Bezedná jáma

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Jámy.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Zeichen 101.png NEBEZPEČÍ!!   Prohlížení nebo čtení této stránky může být smrtelné, nebo ještě horší
14 681 uživatelů bylo vzápětí po přečtení omráčeno, kastrováno, a znetvořeno pro odvahu vidět tuto stránku.

If you just got here and are feeling dizzy due to losing a pint of blood from the stump where your arm
used to be, please stumble away and call for help, then lay down in the gutter and pass out.

Nelze zcela vyloučit, že právě teď padá bezednou jámou třeba jitrnice


„Tomuto článku jsem se smál, dokud jsem nezjistil, že je to vše naprostá pravda.“

- Necyklopedista

„Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.“

- Tomáš Jedno

„Kdo jinému jámu kopá, je hoden mzdy své.“

- Tomáš Fuk

„Kdo jinému ucho utrhne, ten se směje naposled.“

- Tomáš Těžký

„Kdo z žebře trouchnivého čistí studni svou, sám do ní padá.“

- Tomáš Prašťjakuhoď

AAAAAAAAA!

- padající

„♪♪ Kdepak ty jámo své dno máš? ♪♪“

- Karel Gott


Jed.png Bezedná jáma je životunebezpečná jáma, která postrádá dna. (Postrádá i DNA, přesto se bezedné jámy dokáží nebezpečně množit.) Při setkání s takovou ďuznou se doporučuje mít se na pozoru — hrozí totiž pád. Navzdory běžnému přesvědčení bezedná jáma nešťastníkovi nezpůsobí smrt (není možné dopadnout). Padnuvší vlastně zažije nudnou zdlouhavou smrt přemítáním, jak hluboko vlastně klesnul. Tak dlouho nad tím přemítá, až se nakonec úplně upřemítá.

Každopádně platí milosrdná lež, že naše Země bezedných jam nemá. Jiné světy ale takové štěstí neměly. Ne všechny na první pohled bezedné jámy jsou přitom skutečně bezedné. Mnohé takové bezednice jenom klamou tělem, a dno (kryptodno) přitom mají. Člověk si proto nemůže být nikdy jistý, jak a do čeho dopadne.

Takový Bermudský trojúhelník klidně může být příkladem jámy beze dna. Bytosti pekelné takové jámy mohou mít v oblibě — bezedné i ne tak bezedné (peklo sice rádo oběti bezradné, ale ani obětí radnou nepovrhne). Architekti Galaktického Impéria taky nezůstali pozadu.

Peníze z fondů EU jsou jámami bezednými přitahovány silou gravitačně magnetickou a právě zde mnohé z nich končí. Končí zdánlivě, protože právě takové jámy jsou pravidelně vybaveny kryptodnem, odkud jsou šikovným tunelem bezezbytku odsávány.

Vědecké kapacity nejen z VTN si lámou hlavu nad paradoxem, který by vyvstal při pádu Chucka Norrise do bezedné jámy. Doc.RNDr Adolf Satan, CSc, tvrdí, že by se pan Norris sám revertoval do pozice před pádem. Tím by byl celý paradox stornován. My z VTN ovšem tento nádor zcela nesdílíme, neb ani při bedlivém pohledu do torny v ní onen paradox nenacházíme.

Vesmír[edit]

Černá díra je ekvilubrikantem (synoptikem) bezedné jámy ve vesmíru. Jsou bezedné černé džuzny menší, větší, hromsky veliké, či přímo megastrózní. Jednou takovou supermegastrózní bezednou dírou je celý ten náš slavný vesmír, co se marginálním pšoukem, známým coby BigBang, vyčlenil z multiversa jako jedna z jeho velehafa jiných, fádně průměrných bezedných černých ďur.

Star Wars[edit]

Galaktická republika obsahuje nespočet planet s jámami, co konce nemají. Již její sídlo Coruscant s přehnaně vysokými budovami bez možnosti vidět povrch působí jako postavené nad bezednými jámami, v tomto případě ovšem nejde o ty bezedné, ale ty se dny. Nar Shaddaa je s Coruscantem architektonicky jedno a totéž. Při pádu z výškové budovy bude trvat okolo minuty (±) než se osoba rozmrdá o pevnou zemi, přestože si po celý svůj zbývající život bude říkat "ono to nějak dopadne, vždycky to nějak dopadlo". Totální absence jakéhokoli zábradlí pravděpodobnost pádu o dost zvyšuje. O dost.

Galaktické impérium pokračuje v nebezpečné tradici předchůdce a skorobezedné jámy šíří napříč vesmírnými křižníky, stanicemi a Hvězdami smrti. Zatímco obyčejní Stormtroopeři každodenně riskují životy, sám císař Palpatine svou jámu vylepšil zábradlím. Jak moc platné to bylo, se mohl koneckonců přesvědčit sám.

Tolkienova Středozem[edit]

V Tolkienově Střevozemi (střeva a i jiné orgány se tu a tam povalují zcela náhodně) se mimojiné nalézá důlní komplex Moria. Místní šachty jsou skorobezedné jámy s koncem zahaleným v temnotách.

Sparta v období řecko-perských válek[edit]

Král Leonidas Leopinďas, vládce mocné Sparty, si ve městě nechal vyhloubit jámu, jejíž dno bylo nebylo. Archivní záběry setkání s poslem z Persie v dokumentu 300: Bitva u Thermopyl ukázaly příkladný pád perského vyslance takovou dírou. THIS IS SPARTAAAAA!!!

Facebook[edit]

(Ne)konečné scrollování Facebookem a sociálními sítěmi (typu Tvittr) obecně lze považovat za analogii pádu bezednou jámou. Platí i o Necyklopedii.

Česká republika[edit]

Důlní pes propadající do jámy

Česká republika je domovem mnoha bezedných jam, jakkoliv záhlaví článku tvrdí opak. Nekonzistentnost různých částí textu může být dána tím, že se na Necyklopedii autorsky podílí obrovské množství odlišných lidí. Jedni razí psací styl takový, druzí styl makový a další dokonce tvarohový. Editor tohoto článku — protiřečící si ve vícero větách ve vícero textech — bohužel patří k těm vůbec nejhorším a je dozajista pouhopouhý blbeček (Tomáš Blbý). Kéž by tahle zbytečná lidská bytost někam zahučela, nejlépe do bezedné jámy, kde by se ocitla v té nejvybranější společnosti. Tak co, zahulíme, zahučíme...?

V Česku vznikají bezedné jámy také činností důlních psů, zatím se nepodařilo prokázat jestli jsou tyto jámy skutečně bezedné, jedno je však jisté; podle teorie důlního psa se důlní pes propadne minimálně do středu Země, což je skutečně hodně hluboko.

Bezedné jámy jsou díky souvislosti s šedou a černou ekonomikou v ČR tabu. Za valnou část jam beze dna je zodpovědný Miroslav Kalousek. Tím spíš, že byl nestínovým ministrem financí. A za co nemůže on, to na něj lze alespoň shodit.

Spekuluje se, že letadlová loď Primátor Pavel Bém zmizela v jedné takové bezedné jámě. Plavidlo je však vybaveno pokročilou českou technologií steal, takže je možná pryč z jiného důvodu.

Jak vyhloubit bezednou jámu?[edit]

Vědecký tým Necyklopedie sestavil manuál:


1. Vezměte si do rukou lopatu (viz Necyklokrám), a to na místě budoucí bezedné jámy.

2. Začněte s kopáním.

3. Kopejte věčnost.

Kam dále padat?[edit]


Článek je součástí VTN seriálu o katastrofách. Předchozí článek jest A — Andrej Babiš. Následující článek jest C — Cyklon.