Studénky
JihoČeskoMoravská metropole Studénky je nejvýznačnějším turistickým, průmyslovým, komerčním, jakožto i vojenským střediskem regionu Vysočina. Hned po hlavním město-vesnici Nové Veselí se těší hlavnímu slovu v parlamentu, avšak vnitřní vyhláškou byl upraven zákaz vstupu prezidenta Miloše Zemana pod pohrůžkou skrmení prasatům.
Tento článek nemá nic společného s článkem Studénka. To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit. |
Geografické umístění[editovat | editovat zdroj]
Studénky jsou lokalizovány asi 5 km jižně od města Jihlavy, ačkoliv jejich poloha není stálá. Místní experimenty s kvantovou fyzikou a skládáním časoprostoru zapříčinily lokální destabilizaci kontinua, což jednak způsobuje náhodné přemisťování vesnice na mapě, a dále mizení lodí, letadel, dopravních prostředků a osob v celé oblasti. Ačkoliv druhá teorie ohledně mizení objektů hovoří o místním kanibalismu (případně skrmování prasatům), toto nebylo nikdy prokázáno.
Tudíž při lokalizaci této vesnice musí mít případný navštěvník oči na šťopkách jednak kvůli zahlédnutí příznaků vynořující se vesnice (jinak by mohl být pohřben pod budovou, v lepším případě skončit v jímce zdejšího prasečáku), a kvůli prasopsím hlídkám, jež hlídkují a zajišťují vesnici proti vetřelcům.
Obyvatelstvo[editovat | editovat zdroj]
Místní obyvatelstvo se většinou skládá z prasopsů (300), dále prasat domácích (800-2500, podle momentální spotřeby průmyslu), koček (150) a konečně lidí (155-165, dle pohybu populace v subprostoru).
Prasopsi v této aglomeraci zastupují hned několik rolí:
- Ozbrojené milice - Speciálně v přežití cvičení prasopsi (Trénink se skládá z přeběhnutí silnice 500x v dopravní špičce, přeživší, nebo ranění jež se uzdraví dostanou automaticky průkaz "Bojový prasopes" a doživotní penzi)
- Registované partnerství - Zvláště produktvní otroci mají výsadu vdát se za prasopsa.
- Velvyslanci - Bojoví prasopsi s velkým charismatem jsou také najímáni jako velvyslanci a zároveň ochranka pro mise do Iráku. Jejich nesporná výhoda tkví v přesvědčování zkonzumováním, což jednak zajišťuje jejich vysoký úspěch a zároveň vyvolává hrůzu v odpůrcích režimu.
- Úředníci - Pro jejich velký cit pro řešení problémů stylem "Co se neudělá do 20 dnů samo, to nestojí za naši pozornost" a "Oni se neposerou" jsou ideálními propagátory byrokracie.
Hnací síla průmyslu se obstarává v okolních vesnicích a z nezanedbatelné části v Jihlavě, kde se otrokářskými metodami vybírají vhodní otroci.
Průmysl[editovat | editovat zdroj]
Studénky jsou značným producentem masa, bionafty a svítiplynu (vedlejší produkty prasat), jakožto i železného šrotu (což by ukazovalo na kanibalismus domorodců), elektroniky a letecké techniky.
Produkce bionafty a svítiplynu je obzvláště zajímavá, neb místní obyvatelé vymysleli nový způsob, jak použít vedlejší produkty nejrozšířenějšího zvířete, prasat. Místní vepřín je odvětráván do speciální místnosti, kde se přicházející plyn zachytává do pytlů, a následně sešlapává. Na dně pytle se destiluje bionafta, kdežto plynná část se používá jako svítiplyn.
Dále produkuje značné množství vojenského plynu kyslíku a dřeva z speciálních výroben, jež na mapce můžete pozorovat vlevo dole a vlevo uprostřed. Tyto výrobny jsou administrovány Melehova Dinou a Držuž Hubou. Dříve měly větší význam i v ochraně metropole před radiačními větry, ale po částečném vykácení minoritním akcionářem Úplnýidi Otem toto přestalo fungovat.
Komunikace[editovat | editovat zdroj]
Tato vesnice je spojena se světem 3 silnicemi, z toho jednou rychlostní silnicí rozvedenou do jednotlivých domácností, nedaleko na žádost domorodců byla postavena dvě letiště (Komárovice, Henčov), a blízká železnice se bude rozšiřovat až do metropole kvůli snížení nákladů a další metodě mučení politických vězňů (takzvané ujíždění se). Místní pořekadlo zní: Všechny cesty vedou do Říma... přes Studénky.
Politická situace[editovat | editovat zdroj]
Narozdíl od zbytku Vysočiny nemusí do jisté míry poslouchat zákony a nařízení parlamentu, a to díky své kulturní, ekonomické a vojenské důležitosti, jakožto i tím, že je sporným bodem mezi Vysočinou a Českou konfederací. Silnou nenávist však Studénští (hanlivě Studýnčáci) pociťují proti Pražákům, odtud tedy písnička Jožin z Bážin, jakožto i vlastní stvoření.
Kultura[editovat | editovat zdroj]
Veškeré kulturní vymoženosti jsou soustředěny do místního multizábavního centra, které slouží jako kino, přednáškový sál, společenské centrum, pouťová atrakce a občerstvení. Je vedeno Star ÝmDrž Grešlí a jeho souputnicí Hroz Někřiku. Nicméně lidové ceny a možnost pít na sekyru (doslova) jsou velkým lákadlem i pro zahraniční hosty.