Jihlavský supervulkán

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Sthelens3.jpeg
Sopka u Jihlavy.jpg
Skalka z jihu.jpg

Myšlenka podminovaného supervulkánu blízko evropské části Ruska je příliš lákavá. Američani u nás velmi pravděpodobně zinscenují teroristický útok, aby získali podporu pro výstavbu oficiálně radarové základny.

Mezi Jihlavou a Znojmem jsem párkrát potkal dva íránský tiráky. Viděl bych to asi takto: Členové URNY převlečení za dopraváky zastaví íránský tiráky mezi Znojmem a Jihlavou. Následně naběhne URNA, zabásne řidiče a řízení převezmou dva její členové. Tiráky odbočí do vojenského areálu Pístov, kde bude vyložen náklad (rozinky, pistácie apod.) a do každýho tiráku bude naloženo 30 tun semtexu. Dva Íránci a původní náklad budou pohřbeni v jihlavských dolech. Tiráky budou pokračovat ku Praze a na parkovišti u Průhonic se změní na dálkově ovládané. U Svobodné Evropy explodují. Centrum Prahy bude na sračku, tisíce mrtvých. Dojde hlášení rakouských celníků, že v tirácích byly rozinky, takže nastane hon na domácí "pomocníky" Al-Kajdy což bude znamenat likvidaci největších odpůrců radaru.

Když můžou být dva supervulkány ve Velké Británii [1] (Glencoe, Scafell), tak proč by nemohl být jeden velkej pod Čechami a Moravou? Čechy se v třetihorách zvedly o asi 700 metrů, aniž by došlo k vrásnění nebo vzniku kerného pohoří (s výjimkou pohraničních hor). Jiné vysvětlení než nahromadění magmatu pod Čechami mě nenapadá. Supervulkán není klasická kuželovitá sopka, ale tjezero magmatu v zemské kůře (což lidi těžko chápou). A pokud ještě nikdy nebouchl, těžko se dokazuje. Výzkum supervulkánů je teprve v počátku a ještě se dočkáme mnoha překvapení.

Američani chcou do Brd, protože Brdy jsou ze žuly a žula je těžší než magma pod Čechami. Pokud budou Američani drobit Brdy zespodu, šutry budou klesat ke dnu. V místech s lehčí horninou ( např. rulou) by museli vystřelit gigantickej kráter, aby vyvolali supererupci.

Pokud chce někdo konstruktivně diskutovat, může sem dát svůj e-mail a já mu pošlu foto předpokládané sopky u Jihlavy a dalších zajímavých věcí. Pokud mi někdo vynadá do bolševických cyklistů, aniž by si to přečetl (že, mandrake), nebudu na něj reagovat.

Sopečná činnost na Karlovarsku začala před 20 miliony let a sopka tam naposledy bouchla před 150 000 lety (Komorní hůrka u Chebu [2]). Všechny kopce kolem Varů byly sopky, který měly společný magmatický krb o rozměrech 60 krát 30 krát 20 kilometrů, který je pořád roztavený ( naposledy z něho vyrostla Komorní hůrka ). A to není všechno. Z 5. na 6. srpna 1328 zasáhlo Českomoravskou vysočinu zemětřesení 8. richterova stupně, které totálně zavalilo doly u Jihlavy, Žďáru a Tišnova [3].

U Jihlavy je 30 metrů vysoký a 300 metrů široký pravidelně kuželovitý kopec (tzv. Skalka), což může být halda po těžbě, ale i sopka z roku 1328. V druhohorách u nás bylo šelfový moře. Okrajová pohoří se zvedla kernou tektonikou, ale zvednutí zbytku Čech se dá vysvětlit jen nahromaděním magmatu mezi zemskou kůrou a svrchním pláštěm. V místě zlomů se magma mohlo prožrat až 5 km pod povrch a mezeru rozšiřovat. Američanům nejspíš nejde o radar, ale o podminování českého supervulkánu, čímž by úspěšně, spolehlivě, levně a jednou provždy nahradili rakety namířený na Rusko.


Nalezeno na [4]