Milevsko
Milevsko je jihočeské město, o kterém nikdo neví nic určitého, nikdo tam nikdy nebyl, takže pro napsání pravdivého článku pro Necyklopedii musíme vycházet ze zdrojů na internetu.
Znak města[editovat | editovat zdroj]
Dejme tomu, že známe jenom znak města (viz obr.) a nevíme ani to ke kterému městu jej přiřadit. Na znaku je muž který má na krku medaili s rybou. Jak to hledat? Nejlépe pomocí Gůglu. Zadáme „znak města muž ryba na krku“ a dozvíme se všechno.[1]
Tak třeba hned z prvního obrázku jasně vyplývá, že Milevsko je na světě. To se hned hledá snáze. Dále máme obrázek Thajští psi jedou na jatka, takže víme, že v městě budou psí jatka. Pak máme nějaký čínský nebo japonský znak, takže víme, že o našem městě vědí i na dálném východě. Další obrázek je poněkud nemravný, ale aspoň víme, co se ve městě děje. Pak je tu několik typických zástupců místní fauny, např. dvounohý kůň, lochneska, holub, želva... Název města však nenajdeme ani na dalších stránkách.
Nezbývá, než metodou pokusu a omylu navštívit všechna města, třeba ten znak najdeme. Ano, jedná se o Milevsko! Podle městské vyhlášky vypadá znak takto: Na červeném štítě je poprsí vousatého muže s knížecím kloboukem na hlavě, červeným se zlatým lemem. Oděn je v honosný zlatočervený splývající plášť s hnědým kožešinovým límcem. Na prsou má na zlatém řetěze zavěšený kartušový štítek, v němž na modrém poli je zlatý nakoso položený kapr hlavou vzhůru k pravé straně. [2]
Podle zmíněné vyhlášky další orgány či organizace nebo občané mohou užívat znak města pouze s písemným svolením městské rady, což Necyklopedie nemá, takže bychom ho tady správně nemohli ani publikovat. Českopedie ho určitě také nemá, a tak jsme si zdovolením znak vypůjčili od ní.
Podle Ottova slovníku naučného je vyobrazeným mužem císař Maxmilián, v tomto slovníku nemá vousy.[3] Záhadou je, proč císař Maxmilián nosil knížecí čepec.
Další informace[editovat | editovat zdroj]
Rovněž podle internetu se německy město nazývá Mühlhausen, to však není příliš originální název.[4], ne každý Mühlhausen je Milevskem.
Zajímavé údaje se můžeme dočíst o historii Milevska. Různá podání se shodují v tom, že od 16. do 19. století bylo město v hospodářském úpadku. Tento úpadek prý zavinili místní premonstráti, kteří neměli zájem na tom, aby se ve městě rozvíjel průmysl. Současně je ale dokumentováno, že zrušení premonstrátského kláštera bylo pro hospodářství města těžkou ranou, ze které se dlouho nemohlo vzpamatovat.
Partnerské město Milevska je Bruntál. Milevští od něj převzali některé tradice. Zkoušeli po vzoru Bruntálu těžit bahno ale bohužel v katastru Milevska žádné není. Převzali aspoň sportovní klání silážní střela, jelikož neproběhla v Milevsku průmyslová revoluce díky premonstrátům, místo pušek používají kameny a primitivní kopí.
Podnebí[editovat | editovat zdroj]
- V únoru 1998 byla v Milevsku ku.evská zima.
- V květnu 1999 bylo v Milevsku přijatelně.
Tak. A teď se prozradilo, že jsem v Milevsku někdy byl, takže jsem býval nemusel hledat nic na internetu.
Tento článek může obsahovat výsledky vlastního výzkumu!
To je ale moc dobře, protože vlastní výzkum zaručuje faktickou správnost, kterou často nespolehlivé nebo lživé zdroje neposkytují.