Bojová šalina

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Bojová šalina typ 3B (bu bu bu!) při předváděcí jízdě ve vojenském koridoru poblíž Brna

„Bu bu bu!, dostanete přes hubu.“

- Bojová šalina o sobě

„Bojová šalina je hustě nebezpečná, až ju v **** potkáte, ne abyste nastupovali a když už nastoupíte, tak nevystupujte, beztak se vám to nepodaří.“

- Radikální Moravan
Opět šalina typu 3B (bu bu bu!) nedaleko Brna-Bosonožskoje. Šalina projíždí tratí vedoucí zemědělsky velmi významnou oblastí (například můžeme vidět intenzivní chov skotu)

Bojová šalina je typ speciálního bojového vozidla, jenž má několik zbraní neznámého typu - jsou totiž přísně utajovány. Naše Necyklopedie má však to štěstí, že jejím přispěvatelem je i černý pasažér a špión Aktron, jenž pro nás určitě zjistí mnohé zajímavé informace. Koneckonců se tomuto tématu věnuje neúnavně i na Českopedii.

První pokusy s využitím šaliny v boji dělali za 2. světové války Řekové:

„Až na barikády, kde jsme museli zahánět malé skupiny obránců, hlavní síly ELAS, kterým se patrně nelíbila mohutnost mé kolony, omezily své akce na útok zápalnými tramvajemi. S první z těchto tajných zbraní jsme se setkali asi pět kilometrů od Coralos. "Kristova noho!" zařval Gripweed. "Všichni na chodník!" Strhl prudce volant, vjel na chodník a projel výkladní skříní nějakého pohřebního ústavu ... Dvěstě kroků před námi rachotila z kopce tramvaj bez posádky ... z oken za ní šlehaly plameny, ze střechy se jí valil kouř a z boků vystřelovaly červené a žluté rachejtle vybuchující munice ... vzpínala se a kymácela na trati, kola jí skřípěla v zatáčkách, a tento ohnivý alegorický vůz zkázy se kolem nás přehnal právě v okamžiku, kdy zadní voj mé kolony následoval Gripweeda na chodník a uvolnil ohnivému vozu cestu. O čtyři sta kroků níž vjel na vyklenutý most, pět neuvěřitelných vteřin se vznášel jak skokan na lyžích ... ztratil rovnováhu a vrazil bokem do Kinema Dionysos. "Už jsem byl v životě napadenej všelijakejma zbraněma," řekl seržant Transom, když jsme se krčili pod víkem naší obrněné rakve. "V Indii v Blablabádu nás bombardovali pytlema žhavýho velbloudího hnoje. Ale s tramvají jde na mě někdo poprvé... A pozor! Támdle je další!"Z kopce burácela další plamenná nestvůra, dvě stě metrů od nás celá explodovala, vykolejila a šinula si to koly napřed proti nám, přerážela cestou kandelábry jako sirky, až se konečně zastavila tři stojany od nás. "Někdo tady musel chodit do školy v Anglii," poznamenal jsem. "Tenhle nápad jim vnukly zápalné lodi admirála Drakea." "Nebo ty tramvaje s iluminací v Blackpoolu," podotkl Gripweed. "Kolik těch tramvají tam nahoře mají?" zeptal se seržant Transom. "Aspoň sto," řekl Spiros. "V Coralos je hlavní vozovna. A mají spoustu barelů s dehtem ze stavby nové silnice." Třetí zápalná tramvaj měla lepší rovnováhu, mihla se v plamenech kolem nás, přehoupla se přes klenutý most a zmizela nám z očí. Další dvě cestou z vršku vykolejily a skončily jako hořící vraky mezi oholenými kandelábry.“

- Poručík Ernest Goodbody

Problém však byl v tom, že běžná šalina není na boj vůbec stavěna, a proto byla spotřeba materiálu velmi vysoká — viz výše. Teprve Brňané ve Vozovně Pisoárky sestrojili šalinu, která je k boji speciálně určena.

Tato bojová technika byla ukradnuta Brňanům Pražany, kteří ji přejmenovali na tramvaj (aby se neřeklo) a přestali ji využívat k bojům. Brňané a další vesničané , při sobě nosí kostky cukru (někdy pokapané becherem), kterými se při nástupu dovnitř snaží toto dvojspřeží uklidnit a získat na svou stranu, což na rozdíl od nich Pražané neví, a myslí si, že tramvaj je možno ovládnout jen tak.Bohužel Pražané nemají kouska citu pro zvířata a tak stále v krocení šalin/tramvají zůstávají za Moravany. Bojová šalina byla také inspirací pro mšenskou bojovou slámku, i když z toho nakonec vzniklo něco úplně jiného.

Úspěšné útoky[edit]

Dosud největší úspěch bojových šalin zaznamenal výsadek bojové šaliny v Ostravě v dubnu 2008. Při útoku v soutěsce, kde nepřítel neměl šanci na únik, využil neřízený model Bu-bu-bu momentu překvapení po vyjetí ze zatáčky a zcela demoralizoval osádku nepřátelského vozidla, kterému se podařilo přiblížit pouze 100 m před hranici Ostravy..

Mrkni taky na[edit]

Google uncyc.jpg Bojová šalina na googleTohle je nejlepší článek na téma „Bojová šalina“ na celým internetu.


šde  
Šaliny
Šalina na biopalivo nulté generace, nevyráběné z obilí

Automatizace tramvajové dopravyBojová šalinaBojová šalina T3XFordCityLokalka v OstravěNízkopodlažní tramvajObrněná šalina Š-24PorschetraRebešovický nadsvětelný koridorŠalinŠalinaŠalina NecyklopedieŠalinovníkŠalinkartaŠalinokoptéraŠalandaŠkoda 6MtŠkoda 13TTramvajová doprava v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-NevyslovitelnojeTrolejbantVozovna PisárkyX-AX-B179121418202291