Škoda 13T

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Škoda 13T je nejmodernější brněnská bojová šalina. V názvu je skryté varování pro zasvěcené, 13 je totiž prvočíslo.

Moravská osvobozenecká armáda se rozhodla k zabezpečení hlavního města pořídit 100 vozů nejmodernějších bitevních šalin Škoda 13T vzhledem k tomu, že vláda ČR na Brno, hlavní město Moravstánu, zanevřela: zatímco Praha by měla být v budoucnu zabezpečena radarem, v Brně žádný radar stát nebude a ani národní knihovna, která by mohla rakety odradit, popřípadně vyvolat soucit s moderní architekturou a tím donutit inženýry změnit cíl rakety – dle vkusu. MOA při koupi šalin postupovala dle svých možností (takže to nejlepší na světě a jěště k tomu v rámci tradic).

Technické parametry a popis[edit | edit source]

Třeste se, už se dováží další...
 • Délka (přes nárazníky): 31,06 m
 • Šířka: 2,46 m
 • Výška: 3,40 m
 • Rozchod: 1435 mm
 • Počet článků: 5
 • Počet hnacích podvozků: 3
 • Nízkopodlažnost: cca 50%
 • Kapacita: 68 sedících, 201 stojících při obsaditelnosti 8 cestujících na m2 [1]
 • Maximální rychlost: 70 km/h
 • Jmenovitý trakční výkon: 6 x 90 kW

ŠKODA 13T je pětičlánková nízkopodlažní jednosměrná šalina se čtyřmi dvoukřídlými a dvěma jednokřídlými dveřmi. Podobnost s pražskou tramvají Porschetra je čistě náhodná. Šalina odolává přímému zásahu jadernou bombou, zabezpečuje v případě kontaminace sračkami (radioaktivními, biologickými, chemickými látkami a žvásty politiků) přežití pro 68+201+1 lidí po dobu deseti let, střecha vozu funguje jako radar (dle informací z Moravstánu 10x účinější než ten plánovaný v Praze), šalina je vyzbrojena 200 protitankovými střelami, 200 protiletadlovými raketami, 200 pěchotními minami, 500 raketami dlouhého doletu (z-z,z-m,z-v), 400 raketami středního doletu, 500 jiných zbraní, které jsou tak moderní, že pro ně neexistuje v žádném jazyce název, 83 balistickými raketami nesoucích jadernou, chemickou a biologickou hlavici a politickou hlavu a jednu jadernou bombu, která šalinu nezničí, ale zabrání v jejím zakopání.

Pracoviště řidiče je plně klimatizováno a je nově vybaveno kamerovým systémem, který snímá prostor exteriéru vozu i interiér šaliny. Šalina má také tempomat, který umožní držet zvolenou rychlost vozu, a killomat, který umožní držet zvolenou rychlost zabíjení nepřátel, aby se cestující nenudili. Počítač také dokáže vhodně přizpůsobit rychlost při jízdě v oblouku respektive při jízdě ze svahu či mimo koleje! Na čele a na konci šaliny jsou umístěny info panely pro číslo linky a výsuvné perforační (průrazné) bodce pro průjezd skrz cokoli, až na jinou šalinu 13T a Chucka Norrise.

Na boční straně dveří na článcích jedna, tři a pět jsou umístěné oboustranné informační panely zobrazující vně šaliny hlavní uzly a cílovou stanici, uvnitř vozidla pak číslo linky a sled jednotlivých zastávek. V oddíle pro cestující jsou umístěny čtyři info panely a dva LCD oboustranné reklamní panely, zobrazující aktuální satelitní snímky Brna. Samozřejmostí je vlastní jaderný reaktor pro samostatnost a jízdu mimo koleje. Celá šalina je v červeno-bílých barvách s 2084 znaky města Brna v neviditelném provedení, maskovací vzor totiž k vítězství nepotřebuje!

Tato nová bojová šalina je zcela revoluční. Samozřejmostí je možnost útoku z boku, kdysi způsobilo zavedení tohoto útoku z boku neboli napříč převrat ve válečnictví. Šalina 13T zavádí též několik ještě více revolučních novinek. Revoluční je možnost jízdy mimo koleje a útok vzpřímeně, při tomto útoku se šalina podobá spíše věži, bojové schopnosti šaliny v této pozici jsou úchtvatné, je zvýšena kadence všech zbraňových systému o 103% (všimněte si, že je tam použito prvočíslo) a šalina je ihned připravena k výletu do kosmu. (Samozřejmě jen z vyhlídkových důvodů, nikoliv jako útěk - šalina 13T nikdy neutíká, snad jen když se snaží utíkat tak rychle aby předběhla světlo.)


Použití šaliny[edit | edit source]

Jediné foto bojové modifikace šaliny 13T (uprostřed)

Šalina ŠKODA 13T se dokáže během 13 sekund proměnit v polní nemocnici, jadernou ponorku, záchytnou stanici, vodní dělovou šalinu, kombajn, jaderný kryt, bojový mód bojové šaliny (v tomto případě se životnost nepřátel rovná 13/(13-2084+2071) (všimněte si, že je tam použito prvočíslo), což nepřátele okamžitě popře a tím je vnitřní zákon vesmíru okamžitě dezintegruje - výhodou je nepotřeba uklízení mrtvol), a jakoukoli jinou věc včetně dvou šalin Škoda 13T, popřípadně všechno naráz.

Existuje pouze jediná fotografie šaliny v bojové modifikaci. Byla pořízena pražským špionážním satelitem a k tomu ještě přes špinavé zrcátko Škody 120. Proto omluvte její sníženou kvalitu. Satelit byl ihned po odeslání obrázku sestřelen neznámou zbraní z okolí Brněnské přehrady.

První zabiják[edit | edit source]

První zabiják už jezdí mezi námi! Tato šalina dostala název Adélka, což zní nevinně. To je maskovací tah Brna. I další šaliny dostanou jména, tím se obnoví tradice šalin v Brně. Jméno bude zobrazeno na přední straně šaliny. V blízkosti bude vyobrazen počet obětí šaliny, podobně jako se v hospodě zapisují piva.

Poznámky:
 1. Podle propočtů Korejského Lidově Demokratického Výzkumného Týmu Pro Korejskou Lidově Demokratickou Dopravu lze na jeden m2 dostat i přes 20 cestujících.
šde  
Šaliny
Šalina na biopalivo nulté generace, nevyráběné z obilí

Automatizace tramvajové dopravyBojová šalinaBojová šalina T3XFordCityKouřim expresLokalka v OstravěNízkopodlažní tramvajObrněná šalina Š-24PorschetraRebešovický nadsvětelný koridorŠalinŠalinaŠalina NecyklopedieŠalinovníkŠalinkartaŠalinokoptéraŠalandaŠkoda 6MtŠkoda 13TTramvajová doprava v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-NevyslovitelnojeTrolejbantVozovna PisárkyX-AX-B1 (Praha)1 (Brno)798121418202291