Vozovna Pisoárky

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Vozovna Piso(n)árky[edit | edit source]

Husarský kousek se povedl pracovníkům husovické vozovny, když vylepšili bojovou šalinu

Vozovna Pisárky (v hantecu Vehiklárna Šrajbec) je díra v zemi nedaleko Zvratky. V této díře jsou umístěné občas Šaliny, jež vyjíždějí ven za mohutného skákání po dávce hopsinek. Bojové šaliny se tu pouze opravují, ty deponují v tajné vozovně Brno-Betonovo, nedaleko doupěte Rosti Hedvíčka. I tak má ale pisárecká vozovna velký význam; svůj název získala díky výrobě pisoárů (proto se jí taky v dopravním žargonu říká někdy Pisoárky, to je ale dnes již zastaralý a překonaný výraz). Dnes se zde již pisoáry nevyrábějí. Proto vypadá hala vozovny jako výrobní hala (společnost, která však vyráběla pisoáry zkrachovala a byla přestěhována tajně k brněnskému nádraží, kde tajně sídlí dodnes).

Pisárecká vozovna je právem uznávána jako elitní zařízení v oboru restauračním a recyklo-dekorozitním. Ne v každém depu jsou schopni vytvořit z vraku iluzi poměrně funkčního vozidla, to vše za pomoci kladiva a izolepy. Proto zde nejsou výjimkou i intervozovnové návštěvy zaštítěné hlavami státníků.

Na obrázku vpravo našinec jistě ocení umění a fortel, s jakým všech pět zaměstnanců pisárecké vozovny rekonstruovalo původní vlnitoplechový vůz K2, určený původně pro německý trh. Mimo designových změn a výměnu elektrické výzbroje bylo třeba dosadit i nové moderní držáky na cedule.

Vůz typu K2 rekonstruovaný v pisárecké vozovně. Dostal jubilejní ev.č. 1089, připomínající rok výroby.

Ale to nic není proti skutečnosti, že zase u jiné vozovny se tyčí kopec Obřany, a po něm Brno dostalo jméno (z keltského "Ó, Brňany!").

Hoďte čučku taky na:[edit | edit source]

První moravstánská mešita
Brněnské čtvrti a pamětihodnosti
AugecBetonovoBlekfíldCentralnojeHusoviceMaloměřiceMonte BúPisoárkyVineyardsŽiguljovskŽebrotín

AZ TowerPřehradaHlavní nádražíNáves SvobodyMetroLetištěHedvíčkova třídaNové nádražíOnderculus RomanusPetrovská mešitaPhallus BrunensisNoční linkyŘíční flotilaStarobrnoStart raketoplánuŠalinTubaU MikuláškaU PavoukaVozovna PisárkyZOOZelný rynek

šde  
Šaliny
Šalina na biopalivo nulté generace, nevyráběné z obilí

Automatizace tramvajové dopravyBojová šalinaBojová šalina T3XFordCityKouřim expresLokalka v OstravěNízkopodlažní tramvajObrněná šalina Š-24PorschetraRebešovický nadsvětelný koridorŠalinŠalinaŠalina NecyklopedieŠalinovníkŠalinkartaŠalinokoptéraŠalandaŠkoda 6MtŠkoda 13TTramvajová doprava v Novoperdelkinskotěrkenskaněvskoje-NevyslovitelnojeTrolejbantVozovna PisárkyX-AX-B1 (Praha)1 (Brno)798121418202291