Brno-Centralnoje

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Tady takové války vtipné i nevtipné mi nic neříkají.“

- Roman Burián

Brno-Centralnoje, česky Brno-střed, je prokazatelně nejméně zajímavou částí města Brna. Patrně jedinou pamětihodností této městské části je její mluvčí Roman Burian. Ten bývá ostatně mnohými občany Brna-Centru považován za starostu, přestože jím doposud nebyl, avšak s ohledem na značnou fluktuaci osob na tomto postu má Roman Burián šanci, minimálně stejně jako každý jiný občan Brna-Centru, stát se starostou během následujících pěti let. Pravděpodobnost, že přitom neskončí za mřížemi, je zhruba jedna ku třem.

Další zdejší pamětihodností je pitevna Alfa, pod jejímiž betonovými základy se nachází nejhojnější naleziště prdelitu v Zemi moravstánské, což je důvodem, proč tomuto místu Brňané říkají v prdeli.

Je doloženo, že Brno-Centr několikrát navštívil též Radek Rettegy (narozen v Praze-Libni), jedna z centrálních postav brněnského štatlu, dlouholetý kumpán a kolega Franty Kocourka, který osobně znal všechny legendární štatlaře a jsó mu blízcí všichni borci, co se hlásijó ke štatlu.


První moravstánská mešita
Brněnské čtvrti a pamětihodnosti
BetonovoBlekfíldCentralnojeHusoviceMaloměřiceMonte BúPisoárkyVineyardsŽiguljovskŽebrotín

AZ TowerPřehradaHlavní nádražíNáves SvobodyMetroLetištěHedvíčkova třídaNové nádražíOnderculus RomanusPetrovská mešitaPhallus BrunensisNoční linkyŘíční flotilaStarobrnoStart raketoplánuŠalinTubaU PavoukaVozovna PisárkyZOOZelný rynek


Pahýl Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něho něco dozvěděli. Pokud se chcete podívat na podobné zvratky, navštivte slovenskou Wikipedii.