Říční flotila Brno

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Loď Moravan patřící Říční Flotile Brno. Loď je po generální opravě, během níž bylo natřeno zábradlí na přední části paluby
Voda
Ty si preca Dihydrogenmonoxid,
čo ma drží nad vodou

             Jožo Ráž, Elán
I am the Good Shepherd...

Brněnská Přehrada
Česká přehrada
Modřická přehrada
Žablonecká přehrada

Mordyje
Zvratka
Vltava
Lužická Hnisa

Česká flotila
Kardinál Miloslav Vlk
Křižník Václav Klaus
Loď Necyklopedie
Primátor Pavel Bém
Jaderná ponorka Kladno
Říční flotila Brno

Bezdrátová sprcha
Ministerstvo námořnictví
Námořnictvo České republiky
Těžká voda
Skoky do vody
Šetření vody
Vodáctví
Vodní elektrárna
Led Sníh Vodní pára
Vodní turistika
Vodní výtah
Povodně

Říční flotila Brno je velká a mohutná flotila plavidel patřící městu Brnu.

Lodičky jsou provozovány na Brněnské přehradě zvané Prygl a na Zvratce, kde je však dno lodě vzhledem k malé hloubce toku vybaveno koly a pohybuje se po dně. Vzhledem k čistotě řek musí cestující nosit po celou dobu plavby protichemické obleky, zvané atombordel. Avšak v noci zase není nutné na lodi svítit, protože svítí řeka sama (O úkazu byl natočen film „Řeka čaruje“, jenže děj byl z propagandistických důvodů přenesen na nudnou Sázavu).

Do nebezpečí se ale dostanou cestující v případě, kdy voda prožere trup lodi, to potom je nutné spustit olověné záchranné čluny (ty sice voda neprožere, ale klesnou ke dnu). Aby tedy existovala možnost cestující nějak úspěšně zachránit, postaveny jsou podél toku řeky tzv. zastavovací zdi, které zastaví loď a po lávce na nich se můžou cestující bezpečně evakuovat.


Pahýl Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něho něco dozvěděli. Pokud se chcete podívat na podobné zvratky, navštivte slovenskou Wikipedii.


První moravstánská mešita
Brněnské čtvrti a pamětihodnosti
BetonovoBlekfíldCentralnojeHusoviceMaloměřiceMonte BúPisoárkyVineyardsŽiguljovskŽebrotín

AZ TowerPřehradaHlavní nádražíNáves SvobodyMetroLetištěHedvíčkova třídaNové nádražíOnderculus RomanusPetrovská mešitaPhallus BrunensisNoční linkyŘíční flotilaStarobrnoStart raketoplánuŠalinTubaU PavoukaVozovna PisárkyZOOZelný rynek