Rozjezd nočních linek v Brně

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Vozidla musí mít homologaci
Závodní speciály nejsou na start připuštěny
Cestující

Rozjezd nočních linek v Brně je celosvětově unikátní závod. Unikátní je především proto, že v tomto závodě startují autobusy nočních linek hromadné dopravy i s cestujícími. Celá akce je samozřejmě nelegální za podpory policie a Moravské osvobozenecké armády.

Pravidla[edit]

Autobusy startují na Hlavním nádraží v Brně. Zde se seřazují ve čtyřech řadách za sebou. Většinou startuje 22 autobusů se startovními čísly 89 až 99, každé dvakrát. Seřazují se zde asi 5 až 10 minut před startem a mají za povinnost až do poslední chvíle nabírat cestující. Ti mají ovšem smůlu, příjdou-li i jen několik málo sekund po plánovaném startu a bez milosti je jim zamezen vstup do autobusu uzavřením vstupů. Autobusy před startem jsou řádně tůrovány, aby teplota motorů byla připravena na závod. Ve chvíli, kdy vyrazí první autobus, je závod odstartován a rozjíždějí se okamžitě těsně za ním další autobusy. Autobusy s vyšším startovním číslem startují povětšinou ze zadních pozic a musí si své místo na špici vybojovat. To však není podmínkou.

Trať je velmi různorodá a pro každý vůz jiná. Závod probíhá prakticky po celém Brně. V některých místech je trasa stejná, ale v jiných se i křižuje.

Závod startuje hned několikrát za noc po hodině nebo po půl.[1]

Vítěz je ten, kdo se dostane první domů do postele.

Fakta[edit]

  • Autobusy na rovných a přehledných úsecích často dosahují rychlosti i 90 km/h.
  • Na těch méně přehledných nebo nepřehledných 80 km/h.
  • V zimě, kdy ulice zapadnou sněhem, byla z kopce naměřena i rychlost vysoko nad hranicí 100 km/h.
  • Jelikož cestující v noci bývají často pod vlivem alkoholu není výjimkou, že se aktivuje jejich vrátník.
  • Není neobvyklé vidět vycházet z nočních autobusů cestující s čerstvými modřinami po pádu, který způsobuje odstředivá síla v zatáčkách.
  • Řidiči mají smrt v očích.
  • Na linky jsou přednostně vypravovány vozy zapůjčené z technického muzea nebo ze šrotiště
  • V autobusech často probíhá družná zábava ve formě zpěvu, popřípadě lesbického sexu.

Jakožto světový unikát zakázala brněnská radnice závody zrušit a poskytla dotace, které jsou použity na výběr a výcvik řidičů autobusů. V poslední době se podařilo získat mezi nové řidiče vysloužilé závodníky Formule 1. Celý projekt je samozřejmě také pod záštitou Aštara Šerana.

Organizační opatření[edit]

Ustanovení byla zavedena po svátku Sadáma a Evy léta páně loni. Po špatných zkušenostech z proběhnutých závodů bylo přistoupeno k opatření ve smyslu toho, že před odstartováním každého závodu (většinou 3 - 5 minut) vyrazí kontrolní doprovodná vozidla po daných trasách s cílem zajistit a tlačnou silou odstranit případné překážky na trase. Pro zajištění optimálních vlastností povozu se i do těchto doprovodných vozidel mohou brát cestující.

Ohlasy[edit]

„Nemohu nereagovat na článek Rozjezd nočních linek v Brně. Každej kdo chce cestovat ví, v kolik začíná rozjezd a má stát na zastávce, nikoli ve frontě na gyros, kterej navíc nemá dle přepravního řádu žrát v autobuse. Rozjezd pouští dispečink dle času a zralé úvahy za podpory kamer rozmístěných po nádraží. Kromě toho, většina z cestujících nemá lístek což nejlépe prezentuje úspěšnost několika nočních zátahů revizorů z poslední doby. Spousta lidí je pod vlivem alkoholu, ale takovej človek nesmí podle zákona cestovat MHD. Proto nechápu jeho rozhořčení nad tím, že v zatáčce upadne na zem, což je jev naprosto běžný a navíc zábavný. Navíc většina žere, dělá bordel, hulí, blije a ničí, co mu nepatři bez ohledu na to, že mnohdy i přes produktivní věk nepřinesl do společnosti ani korunu, což nejlépe ocení lidé, kteří cestují po čtvrté hodině ranní do práce a po voze se válí ožralci, bezdomovci a podobní humusáci . Nedopalky a zvratky jsou všude, o smradu ani nemluvě. Pokud se někdo pod vlivem alkoholu nedá na konečné vzbudit a je nutno zavolat ty zmetky fízlácké (taktéž za peníze, které musí vydělat někdo jiný), tak není divu, že si cestou právem a bez cizího zavinění rozbije tlamu a dobře mu tak. V autobusu je v zatáčkách pochopitelně jistá odstředivá síla a taky se občas brzdí a pokud to někomu nevyhovuje, tak ať jezdi vlakem. Pokud má kritik noční dopravy pocit, že by mohl něco vylepšit, tak ať přestane chlastat a přijde rozšířit naše řady. Mimochodem zadejte si na netu noční rozjezdy v brně a najdete ve většině případů pochvalu a uznání, takže jde jen o způsob použití.“

- Michael Alonso

Podívejte se také na[edit]

Reference[edit]

První moravstánská mešita
Brněnské čtvrti a pamětihodnosti
BetonovoBlekfíldCentralnojeHusoviceMaloměřiceMonte BúPisoárkyVineyardsŽiguljovskŽebrotín

AZ TowerPřehradaHlavní nádražíNáves SvobodyMetroLetištěHedvíčkova třídaNové nádražíOnderculus RomanusPetrovská mešitaPhallus BrunensisNoční linkyŘíční flotilaStarobrnoStart raketoplánuŠalinTubaU PavoukaVozovna PisárkyZOOZelný rynek