Ján Zákopřaník

From Necyklopedie
(Redirected from Osel)
Jump to navigation Jump to search
Meteorologické mapy měl Ján Zákopčaník v malíčku již na základní škole

Doc. RNDr. Ján Zákopčaník CSc. je s největší pravděpodobností nejuznávanější meteorolog na světě. Narodil se kdysi v minulém století v Kopřivnici. Jeho otec je významným slovenským politikem, jeho matka je dcerou významného kopřanského multimilionáře Aristotela Kopřanidise. Zákopřaník se proslavil mj. i sloganem „SLUNCE V DUŠI“.

Meteorologické začátky[edit | edit source]

Když ležel malý Zákopřaník ve svých čtyřech letech na zahradě v trávě, pochcal ho pták. Se slovy „bude pršet“ se běžel schovat. Za 5 minut se strhl obrovský přívalový déšť. Jeho matka si jeho nadání všimla a všemi možnými prostředky mu dopomáhala k naplnění jeho cíle. Svoje nadání využíval mimo vědecké účely i ve zcela obvyklých, nezřídkakdy nahodilých životních situacích. Když ležel ve 14 letech v nejteplejších dnech toho roku v nemocnici se zánětem slepého střeva, tak na dotaz ošetřujícího primáře „jak jdou větry“ odpověděl: „ani lísteček se nepohnul“.

Slunce v duši[edit | edit source]

Ján Zákopřaník byl od dětství neuvěřitelně šťastným člověkem. Když v 16 letech píchl při pravidelné projížďce kolo u svého bicyklu, narazil v proražené duši na zlaté slunce v ceně několika tisíc. Od té doby se ho štěstí drží jako klíště. Zákopřaník je velice dobrý člověk, a tak od té doby přeje „slunce v duši“ všem lidem na potkání. Těžko říct, jestli to není tím, že bez dávky LSD nevyleze ven ze svého domu.

Pan rosnička[edit | edit source]

Dnes pracuje Ján Zákopřaník pro NASA a je šéfem skupiny předpovídající hurikány.

Sami velice dobře známe J. Zákopřaníka z vysílání ČT. Již během svého prvního vystoupení v ČT si získal miliony diváků předpovědi počasí svým šarmantním vystupováním a lehce kopřanským přízvukem. Pořad Počasí trhal divácké rekordy. Každý den ho shlédlo nejméně 7,5(!) milionu diváků. I oni chtěli najít své "slunce v duši". Divákům imponovalo mimo jiné i to, že Zákopřaník byl apolitický. Během své práce u ČT učinil Zákopřaník mnoho významných objevů. Třeba že když dlouho prší, tak stoupají hladiny řek, že když je zataženo, tak je hůř vidět než když je jasno, že v létě není třeba sněhových řetězů, že v zimě padá sníh nebo že je v létě tepleji než v zimě. Jeho nejpřevratnějším objevem je ale ten, že ve dne je venku větší světlo než v noci. Bohužel byl Zákopřaník populárnější než Voříšek s Borhyovou z Novy dohromady, a tak byl ze státní ČT odejit.

Vězeňská minulost[edit | edit source]

Bohužel i Jan Zákopřaník byl v minulosti ve vězení. Jak bylo vysíláno v ČT v nejmenovaný den, nejmenovanou osobou:

„A nyní hlavní zprávy. Bezprostředně po dnešní hlavní zpravodajské relaci byl v budově televize zatčen redaktor zpravodajství o počasí Ján Zákopřaník, obviněný z opakovaného sexuálního styku se zvířaty. Zákopřaník totiž na obrazovce přiznal, že nejtepleji bylo v Oslu.“

Honza.gif Honzové
Jakub Jan RybaJan Ámos KomenskýJan BabicaJan Berwid-BuquoyJan DvorskýJan FischerJan František WomackaJan HusJean-Jacques RousseauJan KaplickýJan KavanJean LafitteHonza NedvědJan NerudaJán SlotaJán SokolJan ŠvejnarJan XXIII.Ján ZákopřaníkJan ŽižkaHonzíkova cesta
Povolání
Ryze mužské Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Ryze ženské Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Levná síla Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebný

Drahá síla Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Státní zaměstnanci Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Dělnická třída Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Zbytečná Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativec