500 kilo jablek pro krále

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
500 kilo pohadka.jpg
Milé děti, dospělí, důchodci a zesnulí, dnes si povíme pohádku jak má být, o korupci, chamtivosti, hlouposti a dalších super věcech.

Kdysi dávno v Líném království žil byl starý sedlák, který se konečně rozhodl, že si u svého domku postaví latrínu. Sedlák nebyl až tak líný jako ostatní v království a tak mu toto rozhodnutí trvalo jen čtyřicet let. Jenže tu byl jeden malý háček, potřeboval totiž stavební povolení a to může udělit jen král. Sedlák tušil, že to bude problém, král byl totiž líný, hamižný, hloupý a kdo ví co ještě. Sedlák se tedy o měsíc později skutečně vypravil na hrad. Tam ho král odbyl s tvrzením, že by si pak chtěl latrínu postavit každý a on by pak nedělal nic jiného než vydával povolení. V hradní kuchyni však došla jabka a tak řekl král sedlákovi aby mu je sehnal, že pak mu dá povolení na onu vytouženou latrínu, a protože byl král hamižný, řekl si rovnou o 500 kilo. Chudák sedlák nevěděl co si počne, na své zahradě měl jen dvě jabloně a žádná z nich už neplodila, protože se o ně nikdo nestaral. Sedlák se tedy vydal do světa sehnat jabka. Naštěstí bylo jeho království v schengenském prostoru a tak mohl jít do sousedního království i když neměl pas, občanku, ani řidičák. To bylo království jak má být, stromy se zelenaly, jablka červenala, žádné úplatky, všichni pracovití a tak dále a tak dále. Narazil na jablečný sad, kde sháněli hnojivo. Sedlák tedy slíbil, že za 500 kilo jablek jim bude dodávat hnojivo, které vyprodukuje ve své latríně. Majitel sadu tedy souhlasil a sedlákovi půjčil dokonce svůj vůz. Sedlák se vrátil, králi předal jabka a král jak slíbil, vydal povolení na latrínu. Král si mnul ruce jaký udělal dobrý obchod a jak na tom vydělal. Sedlákovi se během pěti let podařilo postavit latrínu. Králi nakonec jabka shnila, protože si je nechával jen pro sebe a sníst 500 kilo jablek není jednoduché, pokud nejste Chuck Norris. Kdyby alespoň trochu přemýšlel, chtěl by 500 kilo zlata.

Necyklopediedetem.png

500 kilo jablek pro králeJá BarykádaJak Hudeček měnil až vyměnilMalý BobešMedvídek PúMotýl Onanuel a maková panenkaO kůzlátkáchO letadélku KakánětiO Odčervené KarkulceO šíleně smutném princiO třech prasátkáchOšklivé káčátkoPohádka o daníchPohádka o zemi krále KlidomilaPrincezna na sračkuPrincezna se zlatou hvězdou na čelePříručka pro pohádkového panovníkaSněhurka a sedm trpaslíkůSůl nad zlatoŠípková RůženkaTunel BlankaVčelí medvídciVečerníčekVo chytrym draku Zvonimírovi