Já Barykáda

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Já Barykáda
základní data
styl tragédie
stát Česko
rok Barykáda je tak stará, že je to lepší nevědět.
délka zdá se býti nekonečná
formát doufejme že animovaný
produkce Zdeněk Deitch
námět Franta Upil
scénář Éda Dudek
režie Jirka Jakubíček
hrají Barykáda, barykádiny vlastníci, barykádina censored! (jen v dílu Já Barykáda a moje noční řádění)

Já Barykáda je název večerníčku vyprávějícího o feně Barykádě a jejích příhodách.

Barykáda bydlí v psí boudě u domu svého pána. Téměř celý večerníček spočívá v tom, že se Barykáda nudí a kecá blbosti. Vyjímkou je jen díl Já Barykáda a můj vinný sklípek.

Já Barykáda a moje noční řádění[edit | edit source]

Díl Já Barykáda a moje noční řádění – je to tak odporné, že je to i na Necyklopedii cenzurováno.

Díl popisuje to, jak Barykáda jedné noci uteče z boudy a zamíří na psí pornopárty. Zde si velmi užije, ale vrátí se domů až ráno celá ztřískaná. Od té doby je svým majitelem přivazována na řetěz, z čehož pak pramení ona nuda. Na tento díl pak ve většině dalších příhod vzpomíná. Díl není vhodný pro mladší osmnácti let.

Já Barykáda a moje chutě[edit | edit source]

I na to má Barykáda chuť.

Barykáda celý večerníček vypráví o tom, na co má zrovna chuť. Tento díl je nevhodný pro malé děti, protože Barykáda popisuje, jak by hrozně ráda snědla přejetého ježka na silnici za plotem, ale jelikož je přivázaná na řetězu, nedosáhne na něj. Pak ještě popisuje tohle, tamto, tůdlencto, támlencto a podobně.

Já Barykáda a moje písně[edit | edit source]

Notový zápis Barykádiny písně Jsem kanárská fena.

Barykáda celý večerníček zpívá. Díl není možno pro neúnosnost písní dokoukat do konce, ČT pořádá soutěž kdo vydrží nejdéle. Po odvysílání tohoto dílu se na ušní pohotovosti tvoří dlouhé fronty. Mezi nejméně oblíbené písně patří „Ach, ty mé hlasivky“, „Má srst se třpytí na slunci“ a zejména „Já jsem kanárská fena“.

Já Barykáda a moje skleróza[edit | edit source]

Tento díl je nejnudnější ze všech. Barykáda si někam odložila brýle a nemůže je najít, aby si mohla přečíst scénář a tak je celých deset minut stráveno tím, že hledá ve své boudě.

Já Barykáda a moje pohádka[edit | edit source]

Zde se chtěl scénárista zavděčit dětem, a tak chtěl, aby jim Barykáda vyprávěla pohádku o Bajajovi. Snaha však neskončila dobře, Barykáda díky své již zmíněné skleróze zapomene jakou pohádku vypráví, motá páté přes deváté, pohádka nakonec skončí tím, že pětihlavá Červená Karkulka zabije po dlouhém zápolení pohádkového dědečka vykřikujíc: „Když mě nechceš povozit na ocásku, tak chcípni!

Já Barykáda a moje blechy[edit | edit source]

V tomto mírně kratším díle Barykáda poněkud drastickým způsobem likviduje své blechy. Rozmačkává je, zakousává. Poslední bleše nakonec utrhá všechny nožičky a nechá ji těsně před kamerou zmítat se v křečích. Ochranáři se bouří.

Já Barykáda a moje zuby[edit | edit source]

Díl spočívá v tom, že se Barykáda chce mermomocí utrhnou ze řetězu, na kterém je přivázaná. Zkouší všechny možné způsoby, nakonec ji napadne řetěz překousat, o něj si ale vyláme všechny zuby. Na konci je záběr na Barykádinu bezzubou tlamu a zuby válící se na zemi. Tímto chtěl scénárista dětem zdůraznit, aby jedly jen dobré věci, jinak dopadnou jako Barykáda.

Já Barykáda a můj vinný sklepek[edit | edit source]

Zde se Barykádě jedné noci podaří utrhnou se ze řetězu a skočit do vinného sklípku, kde se opije doslova do němoty. Tu tam přiběhne hrozně naštvaný její pán a Barykádu ze vzteku zabije paličkou na maso. Tento čin bývá obvykle kvitován potleskem.

Já Barykáda a můj pohřeb[edit | edit source]

Toto je nejveselejší díl ze všech devíti. Barykáda je pohřbena na zvířecím hřbitůvku v hrobě č. 1890. Děti se při sledování závěru smějí a výskají, obvykle se koná i nějaká oslava.


Závěrem[edit | edit source]

Pro ty co přeskočili část o ději už můžu dodat jen to: nestojí za to se na to dívat – lepší pohádky jsou uvedeny níže.

Necyklopediedetem.png

500 kilo jablek pro králeJá BarykádaJak Hudeček měnil až vyměnilMalý BobešMedvídek PúMotýl Onanuel a maková panenkaO kůzlátkáchO letadélku KakánětiO Odčervené KarkulceO šíleně smutném princiO třech prasátkáchOšklivé káčátkoPohádka o daníchPohádka o zemi krále KlidomilaPrincezna na sračkuPrincezna se zlatou hvězdou na čelePříručka pro pohádkového panovníkaSněhurka a sedm trpaslíkůSůl nad zlatoŠípková RůženkaTunel BlankaVčelí medvídciVečerníčekVo chytrym draku Zvonimírovi