Pohádkový dědeček

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Cizokrajný pohádkový dědeček

Pohádkový dědeček je postava, kterou nejčastěji potkáte v pohádkách. A také na nádražích a na tramvajových zastávkách. Zpravidla to bývá starší muž, má dlouhé bílé vousy, zkrátka vypadá kouzelně. V pohádkách se obvykle setkává s pocestnými, mezi nimi – jaká to náhoda! – je i hlavní hrdina pohádky, ať už je to hloupý Honza nebo princ Bajaja. Na nich somruje něco k snědku, případně lahváče. Za to splní hlavnímu hrdinovi tři přání, dá mu určitý kouzelný předmět nebo nějakou užitečnou radu, která je, jak se později ukáže, velmi zásadní pro další průběh pohádky.

Kouzelný otvírák.
Harry S. Truman známý také jako DĚDEČEK HŘÍBEČEK
Toto jsou také pohádkoví dědeččci. Jeden dokáže komukoli přes víkend vykouzlit akademický titul, druhý zase půl království republiky.


Pohádkový dědeček rozdává dobrou nál320pxadu svým vyprávěním

V reálném životě je tomu podobně. Nedávno jel nejmenovaný necyklopedista rychlíkemŠvejk“ z Písku – takže by ho bylo možné označit za pocestného. Vedle seděl přesně takový pohádkový dědeček. Po nástupu do vlaku vytáhl necyklopedista lahváče, aby zahájil kulturu cestování. A hle, tento pohádkový dědeček měl kouzelný předmět – otvírák! Za to se necyklopedista s ním rozdělil o své pivo – ukázalo se od něj jako prozíravost, že měl sebou dva lahváče, ale také jako malá prozíravost, že neměl tři nebo čtyři. Pohádkový dědeček ho poprosil o padesátikorunu na ubytovnu a dále se s ním rozdělil o svou svačinu – rohlíky, tavený sýr a salám – to přišlo docela vhod, neboť tento necyklopedista měl zrovna hlad.[1] Pohádkový dědeček vyprávěl necyklopedistovi různé příhody ze svého života, takže cesta do Březnice velmi příjemně uběhla. Když vystupoval, vzal si prázdné lahváče sebou, čímž doopravdy prokázal, že je pohádkový dědeček – nenechá ani flašku nazmar. Necyklopedista je přesvědčen, že toto setkání určitě znamená kladné kouzlo pro Necyklopedii.

Poznámka: Když někdo od vás pod záminkou, že je pohádkový dědeček, vysomruje nějakého lahváče nebo kus jídla, který byste stejně nepotřebovali, a pak prohlásí, že vám žádná tři přání nesplní, že si z vás jenom dělal srandu, nedávejte mu přes hubu. Co kdyby to doopravdy byl pohádkový dědeček? Falešní pohádkoví dědečci se vyskytují jenom v politice. Proto nevolte nikoho, kdo slibuje, že vám splní tři přání.

Ponaučení: Až budu starý, chtěl bych být také pohádkovým dědečkem!


  1. V tomto rychlíku nebyl na potvoru zrovna řazen jídelní vůz.


Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Humusák.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.