Akta X

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Existují mimozemšťané?

Akta X jsou kultovním seriálem tvůrce, jehož jméno stejně nikomu nic neříká, takže ho nemá smysl uvádět. Každá série staví na mylném předpokladu produkce, že se na seriál někdo bude dívat. Pokud se to přece jen podaří, je tento fakt založen na mylném předpokladu diváka, že ho seriál bude bavit. Seriál byl původně nekonečný, ale tvůrci se ho rozhodli zkrátit na polovic. První díl Akt X byl uvolněn roku 1994, což byl odvážný čin při uvážení toho, že technologie potřebné ke kvalitnímu zrealizování scénáře měly být dostatečně vyvinuty až o deset let později. Autorům ovšem nijak nevadila triková úroveň přirovnatelná k loutkovému představení. Seriál skončil posledním dílem, ačkoliv podle některých kritiků měl skončit mnohem dřív.

Hlavní hrdinové[edit]

Hlavními hrdiny jsou agenti FBI Dona Scurviová (Gillian Adresová) a Fix Murder (David Duchny), kteří řeší nevyřešitelné případy. Veškeré umění herectví hrdinů tkví v tom, že Fix Murder dělá extrémně tajemného nad znetvořenou mrtvolou, zatímco se Scurviová tváří jako umučení boží a za žádnou cenu nechce uvěřit, že za to můžou mimozemšťané.

Fixe Murdera k práci u FBI vedla událost z dětsví, při které byla unesena jeho sestra Santamanta. On sám věří, že jí unesli mimozemšťané, dokonce i přes chatrné tělesné proporce šediváků, kteří jsou rádi, že unesou vlastní hlavu. Je však víc teorií na onu událost. Nejpravděpodobnější se jeví možnost, že byla odvlečena Michaelem Jacksonem a až do jeho smrti přebývala na jeho farmě. Hledání Santamanty dalo scénáristovy do ruky mocnou zbraň, kterou úspěšně zabil nedostatek vlastní originality a naplnil pomocí ní půl seriálu. Dona Scurviová je věčný skeptik. Neuvěřila by v mimozemšťany, ani kdyby jí jeden spadl do oka a ona ho musela vyplachovat borovou vodou. Kromě toho má také zálibu v hrabání se v mrtvolách. Díky kombinaci těchto dvou talentů jí přidělili k Murderovi, aby na jeho práci vrhala stín pochybností. Ačkoliv v každém díle vrhá, co jí síly stačí, nikdy Fixe nepřesvědčí o tom, že duchové a mimozemšťané neexistují.

Shrnutí[edit]

Celý seriál je dost nedůvěryhodný, neboť v něm duchové a mimozemšťané skutečně existují, ale přesto jediným kdo v ně věří je Fix Murder a přesto ho ještě nezavřeli do blázince. Jediným normálním člověkem je tedy dle všeho Dona, která je ovšem díky kyselým xichtům naprosto nepoužitelná.

Ts4333.jpg

Seriály:

30 případů Miloše ZemanaAkta XBatman: GothamDoktor HnůjDvě minuty nenávistiKriminálka Las VegasKrok za krokemLéčebna pro alergiky v růžové zahraděMickeyho klubíkNecyklopediansNemocnice na kraji městaPat a MatPerníkový tátaSamurai JackSex na vesniciSimpsonoviŠmoulovéThe Walking DeadTřicet případů Miloše ZemanaÚčetnické humoreskyVálka volůVčelka MájaZtraceniŽenatý... pod pantoflem

Večerníčky:

Für Volk, Rasse und HönigMotýl Onanuel a maková panenka

Reality show:

VykaleníBig BrothelProstřevo

Další důležité pořady:

Chcete být miliardářem?Česko Slovensko nemá talentPošta pro tebeTati, ožer mě