Ztraceni

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
300px

Ukázka z jedné z prvních epizod

Jorge-Garcia alias Hugo "Hurley" Reyes je pevně rozhodnut. Pokud natáčení někdy skončí, bude absolvovat odtučňovací proceduru zimním spánkem proti obezitě
Je toto duše Chucka Norrise?
Další postava, Sawyer, známý podvodník, se snaží vyrovnat Chuckovi, aby získal srdce Kate.

Ztraceni (anglicky: Lost, slovensky: Zašantrošeni) je nekonečný americký seriál o tajemných silách Chucka Norrise (ještě více nekonečných). Tyto síly postupně odhalují přeživší ztroskotání letu Oceanic 815 (tzv. ztroskotanci).

Zvláštní na seriálu je, že se Chuck neobjevuje ani v jediném záběru. Dle oficiálního prohlášení odmítl účast, spíše se však spekuluje o příliš velkých nákladech spojených s rolí světoznámého herce. Určitě ho ale seriál neuráží, zřejmě se mu i líbí, jinak si nemůžeme vysvětlit, že filmaři a herci ještě žijí.

Děj[edit]

Děj začíná v letadle, které znenadání začnou přitahovat Chuckovy magnetické síly. Díky tomu letadlo spadne na velice zvláštní ostrov. Ti, kteří přežijí ztroskotání (rozumněj: jsou potají zachránění Chuckem), postupně začnou objevovat, že ostrov má spoustu záhad a že už je obydlen. Původní obyvatele (tzv. „druzí“, první jsou u Chucka přeživší) tvoří krvavá sekta uctívající tajný kult Chucka Norrise a Aštara Šerana, prvnímu z nich pravidelně obětují ve svém chrámu.

Před ztroskotanci zde dlouho působili vědec Lysenko a Vědecký tým Necyklopedie, jejichž projekt zkoumání a obohacování ostrova se nazývá DHARMA. Lysenko zde také prováděl experimenty s adaptováním zvířat, takže zde zanechal mnoho divných tvorů. Tento projekt však byl zákeřně napaden původními obyvateli a mnozí velcí vědci vědeckého týmu byli vyvražděni. Přežili jen běžní údržbáří a uklízeči jako záhadný Benjamin Linux (jméno je odkazem na tvůrce Linuxu Linuse Torvaldskije, zřejmě je jeho synem). Je zřejmé, že Ben, ačkoliv je Rus a jako správný Rus pije každý den flašku vodky, ví zřejmě o silách Chucka Norrise spoustu věcí. Ben se po vyvraždění DHARMY přidal k původním obyvatelům a nyní motá hlavy všem ztroskotancům (ženám svým vzhledem, mužům chlastem).

V průběhu seriálu dochází postupně k záhadným úmrtím jak mezi ztroskotanci, tak mezi druhými. Jen černochovi Michaelovi je dovoleno odplout se svým synem kvůli rasismu. Tak by ale seriál mohl někdy skončit, proto tvůrci postupně doplňují postavy, jež však většinou dlouho nevydrží. Uvažuje se o ztroskotání lodě, jež se zrovna nachází poblíž ostrova, pak druhého letadla, potom druhé lodě, dále třetího letadla...

Postavy[edit]

 • Ben (Benjamin Linux) – záhadný Rus s flaškou vodky vždy po ruce. Má uhrančivý pohled a neustále balí holky. Díky dlouhému pobytu na ostrově a pochybným známostem (hlavně s jakýmsi Jacobem) toho zřejmě ví nejvíc.
 • Danielle – Francouzka, která ztroskotala na ostrově už před 16 lety a zabila všechny spolutrosečníky ze vzteku, že se jí ztratila dcera (tu ve skutečnosti unesl Ben). Od té doby přežívá na ostrově a loví zvířata, pomocí rafinovaných pastí (bohužel se jí do nich místo zvířat většinou chytají lidé).
 • Hurley (Hugo Reyes) – věčný smolař, je div, že dosud žije, ale možná to bude mít něco společného s přátelstvím s Chuckem Norrisem.
 • Charlie (Charles Windows) – feťák, snaží se na ostrově vyrábět drogy, ale nedaří se mu to. Když mu dojdou zásoby heroinu, jde se raději utopit.
 • Jack – snaží se všechny vést, což vede k pravému opaku: ztroskotanci jsou rozděleni na 2, někdy i více skupinek.
 • John Locke – nebezpečný blázen, který stále hraje s nožem (nebo s pistolí). Díky němu (respektive jeho hrátkám s nožem) už zemřela nejedna postava. Neustále chodí džunglí a loví všechno, co se hýbe.
 • Kate – neuvěřitelně krásná holka, do které se zamilovalo hned několik chlapů, hlavně Jack, Sawyer a Ben. Poslední dobou se zdá, že dává přednost Benovi, což ostatní muže štve.
 • Michael – v průběhu pobytu na ostrově mu odpadávají kusy obličeje, zřejmě ho tedy hraje Michael Jackson (ovšem obarvený na černo, Michael je černoch).
 • Sawyer – frajírek, který se chce kvůli Kate vyrovnat Chucku Norrisovi, což se mu příliš nedaří.
 • Desmond – koupil si vilu na záhadném ostrově od Chucka Norrise, ale byl napálen a musel mačkat v krytu tlačítko každých 5 minut, protože jinak by se uvolnila sexuální energie, která Chuckovi nahání chutě, aby oplodnil co nejvíce žen mimo ostrov. Tím by měl potomka, který by se mu mohl vyrovnat. Desmond je němý a hluchý, takže toho moc nenamluví.
 • Sayid – syn Sadáma a Usáma Ladinových, které umlátil Chuck Norris atomovou bombou. Saýíd věděl, že jejich letadlo ztroskotá u Chucka Norrise. Chtěl se tam dostat, aby mu nějak sebral jeho síly a umučil ho k smrti, jak ho to učili doma i ve škole. Přebral Chuckovi Shannon, která chtěla od velkého texaského zabijáka utéct, a proto bude žít v seriálu už jen 0,0001 sekundy.

Záhady[edit]

Seriál je plný záhad a otázek:

 • Proč matky, které otěhotní na ostrově, umírají ještě před porodem?
  • Chuck Norris se bojí, aby se mu tam vlivem tajemných sil nenarodil rovnocenný soupeř (ačkoliv to odborníci považují za nemožné).
 • Po ostrově se prohání monstrum v podobě černého kouře.
  • Zřejmě se jedná o duši Chucka Norrise, která na chvíli opustila tělo (soudě podle síly a velikosti). Důkazem, že monstrum = Chuck Norris je zabití Setha Norrise, pilota letadla, hned po ztroskotání kvůli jeho příjmení.
 • Největší záhadou je číselná řada 4 8 15 16 23 42. O spojitosti s Chuckem se nic neví, ale jisté, že tato čísla se objevují téměř všude. Všimněte si také pár zajímavostí: 23 je prvočíslo a 42 je také velmi zvláštní číslo (je univerzální odpovědí na všechny otázky, což znamená, že je i odpovědí na všechny otázky ohledně ostrova).
 • Co je zač čtyřprstá socha?
  • Chuck Norris měl od narození 10 prstů na každé noze, ale 4 si vyrval kvůli hladu, když byl držen v ostrovní stanici Bouře. Tam chtěli získat jeho síly vědci pana Widmora, jež se mu chce posmstít. Chuck mu zabil syna, když jako novorozeně utíkal z porodnice a vše kolem drtil. Od té domu má na levé noze jen 6 prstů a těm čtyřem postavil sochu, aby na ně nikdy nezapomněl.

Šokující odhalení z nové série[edit]

Necyklopedie jako první přináší šokující odhalení z nadcházejí (trochu jubilejní) a rozhodně přelomové 666. série. Doporučuji sednou si na židli a chytit se něčeho pevného. Někteří ze ztroskotanců se totiž... (chvíle napětí, které by se dalo krájet) ...dostanou z ostrova!

Ještě není jasné, kolik jich bude a v jakém stavu se vrátí (živí, mrtví, rozčtvrcení anebo v krabičce od sirek, kam je strčil Chuck Norris). Sledujte tuto stránku často, možná se zde objeví nové informace.


Ts4333.jpg

Seriály:

30 případů Miloše ZemanaAkta XBatman: GothamDoktor HnůjDvě minuty nenávistiKriminálka Las VegasKrok za krokemLéčebna pro alergiky v růžové zahraděMickeyho klubíkNecyklopediansNemocnice na kraji městaPat a MatPerníkový tátaSamurai JackSex na vesnici • čurák SimpsonoviŠmoulovéThe Walking DeadTřicet případů Miloše ZemanaÚčetnické humoreskyVálka volůVčelka MájaZtraceniŽenatý... pod pantoflem

Večerníčky:

Für Volk, Rasse und HönigMotýl Onanuel a maková panenka

Reality show:

VykaleníBig BrothelProstřevo

Další důležité pořady:

Chcete být miliardářem?Česko Slovensko nemá talentPošta pro tebeTati, ožer mě

Externí odkazy[edit]